22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. altun bayram

  değerli site takipcileri: şu haberin altına yorum yazılmaması inanın beni üzmüştür, sanki sinirleri alınmış hiçbirşey hissetmeyen robotlaşmış duyarsız bir toplum olmuşuz yada ben farkında değilim insanlarımız çok rahat yaşıyor gelirleri düzelmiş bütün sorunları çözülmüş hiçbir sıkıntı yokmuş da site öylesine koymuş bende altına ikisatır yazmak için yazmışım gibi geliyor. duyarsız toplum duyarsız memleket olmuşuz.

  Site Yönitimi: Altun kardeşim haklısın. Bunun yerine bir magazin haberi yapsaydık. Bak o zaman kaç kişi yorum yapacaktı. Bu milletve duyarsız olmaya devam ettiği sürece gelecek senelerde o maaşlar dahada çok artar. Ne diyelim herkes kendi bilir.

  Yanıt
 2. altun bayram

  ŞU VEKİL MAAŞLARINI BİR OTOMATİĞE BAĞLAYALIM
  Önerim şu: ülkemizin nufüsu bölü vekil sayası yani 74.000.000/550=134,500 kişi vekil başına düşer, kişi başına bir asgari ücret versek yani 134.500×630=84.750 gibi bir rakam almalı yani bir vekile 84.750 tl maaş verilmeli aldıkları maaş sayın vekillerimize yetmiyor. çünkü onlar vekil çok kişiyi temsil ediyor bununda bir bedeli olmalı üçkuruşa bu kadar insan temsil edilmez edilemez diğilmi sayın vekillerim. (yukarıdaki rakamlarda yuvarlama vardır)

  Değerli muhalefet partileri işineze gelince öyle gelmeyince böyle olurmu? halk bize neden oy vermiyor diye dövünüyorsunuz ya, eften püften şeylere sert muhalefet yapıyorsun ya işte sana fırsat bu kıyak emekliliğe ve vekil, danışman, sekreter maaşları uçurulurken sen neyaptın benide düşün benide türküsünü söyledin. CUMHURİYET HALK PARTİSİ elinde cumhuriyet kaldı halk gitti, MİLLİYETCİ HAREKAT PARTİSİ seninde milletin gitti harekat kaldı, BARIŞ VE DEMOKRASİ PARTİSİ senin elinde barış kalmadı demokrasiye zaten inanmıyordun hani sen kürt halkının hakkını savunuyordun o fakir insanların vergilerini ömür boyu kendinize bağlayarakmı.

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ dini bütün vicdanı bütün partiydin, yetim hakkı yedirmezdin fakir fukara garip gureba deyip dururdun sana ne oldu çoğunuz bu dönemden sonra vekil olmayacaksınız (tüzüğünüz öyle) diyemi bunları yapıyorsunuz. yetim değil babaların hakkı bile gitti.

  Kısacası şu seçtiklerimiz vicdan siyaseti değil cüzdan siyaseti yapmak için seçilmişler onuda helal olsun dedirtecek kadar yapıyorlar. bundan sonra akıllı olup iki dönemden başka aynı vekili seçmemek gerekir sonra vekillik meslek haline geliyor, mesleğin ne? millet vekilliği, neiş yaparsın? ankarada oturur iyi para alır yedi cettimi adam ederim, eeee ozaman sen vekilsin aslı neyapar? ben ona 630 tl veririm ister yesin ister tatil yapsın ister çocuk okutsun ister bağış yapsın ben karışmam.

  Gündemin karışıklığından yararlanıp aradan çıkardınız ama bunları halk unuturmu unutmazmı siz düşünün. BEN UNUTMAM
  Altun BAYRAM

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ