24 Mart 2023 Cum

Futbol Turnuvası

İstanbul, Esenyurt Akkuşlular Derneği tarafından organize edilen.

Halısaha Futbol Turnuvası düzenlenecektir. İst-Esenyurt ilçesinde faaliyet gösteren Ordu ili, ilçeleri ve köy Dernekleri Futbol Turnuvasında buluşacaklardır. İstanbulda ikamet eden hemşehrilerimizden ve  gençlerimizden gelen istek üzerine dernekler olarak turnuva düzenleme yönünde bir karar alındı. Turnuva kuralları ve takımların maç programları  daha sonra yayınlanacaktır. Derneğimizin faaliyetleri ile ilgili öneri ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanız, çalışmalarımız bakımından çok önemlidir. Sadece eğlencelik faaliyetlerin değil eğitime, birlikteliğe, paylaşımcılığa teşvik eden faaliyetlerin konuşulduğu ve planlandığı toplantılarda bir araya gelmemiz gerekmektedir. Çoğu zaman  fikirler çoğu zaman faaliyetler katılımın çokluğuyla orantılı olarak daha kaliteli ve daha etkin olacaktır. Bunun için hemşehrilerimizin, ailelerini, işlerini ihmal etmeden çok değerli zamanlarından az da olsa fedakarlık yapacaklarını ümit ediyoruz.

 

Çalışma olarak eksiklerimizin çokluğu yanında yapılacak faaliyetlerin çokluğu ve taşıdıkları önem, bu bir araya gelme olgusunu teşvik etmelidir. Düzenlenecek olan futbol turnuvasına katılmaktaki ilk gayemiz turnuvada birinci olmak değil, gönüllerin birincisi olmaktır. Tabi ki her takım gibi ipi ilk göğüsleyen biz olmak isteriz. Ancak, bunu yaparken turnuvaya katılan takımların ve dernek mensuplarının taktirini kazanmamız ve gerek oynadığımız futbol gerek turnuva boyunca sergileyeceğimiz güzel davranışlar neticesinde çalışkanlığıyla, doğruluğuyla, hak ve hakikatten yana aldığı tavırla tanınan büyüklerimizin izinde olduğumuzun çok güzel bir örneğini göstermemiz gerekir.

 

Turnuva gerek spor müsabakası olarak değerlendirilsin, gerek sportif bir eğlence olarak değerlendirilsin bu ve benzeri etkinliklerin derneğimiz ve hemşehrilerimiz arasında birliktelik olarak, dayanışma olarak katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz. Bu nedenle turnuvada oynamak isteyen gençlerimiz kadar seyirci olarak da hemşehrilerimizin ve dostlarımızın da orada olmasını arzu etmekteyiz. Turnuvada oynamak isteyen gençlerimizin müracakrarını bekliyoruz.


Güzel bir ortamda, güzel bir havada güzelliklerin arttığı ve paylaşıldığı bir futbol organizasyonunda sizlerle buluşmak dileğiyle saygılarımızı sunarız.

 

Akkuş İlçesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar