21 Şubat 2024 Çar

Ey pabucumun psikologları sorarım size!

Orhan DOĞANGÜNEŞ’in Yazısı

Ey pabucumun psikologları sorarım size!
     
 
APO’NUN PSİKOLOJİSİ
 
Sample ImageBütün sorunlar bitmişti nihayet. Her şey yerli yerindeydi. Demokrasi tıkır tıkır işliyor, hukuk, insan haklarından taviz vermiyordu. Ekonominin ise maşallahı vardı. Bütün sorunlar çözülmüştü çözülmesine ama tek bir sorun kalmıştı geriye..
 
-Apo denen terörist başı, İmralı’da tek başınaydı, yazık yahu!
 
Tabi biz ‘cahil’ bir millet olduğumuz için, bu sorunu da görememiştik. Her şeyi bizden daha iyi bilen ‘gözlerini sevdiğimin’ Avrupalıları, Apo’nun psikolojisinin bozulmaya başladığını teşhiş etmişti. Öyle ya, onlar koskoca Avrupalılardı, biz ise garibim saf Türklerdik(!)
 
Hiçte bile ‘sayın’ olmayan Apo’nun psikolojisi ne durumdadır bilemem. Beni de ilgilendirmiyor açıkçası. Ama yurdum insanının psikolojisinin, sonu pek de hayırlı olmayan bir yola doğru gittiğini görüyorum.
 
Bir halk üyesi olarak ‘cahilce’ bir yaklaşımda bulunuyor ve ileri derecede bir aşağılık kompleksine kapılmaya başladığımıza teşhis getiriyorum.
 
Doğru düzgün bir tarihleri bile olmayan, olan tarihlerinde de sömürüden başka bir şey yazmayan, ‘ecnebi’ lere karşı müthiş derecede bir ilgi ve gönül bağının oluşması beni korkutuyor.
 
Dinden, maneviyattan ve vatan sevgisinden haberleri olmayan, hayatın amacının nefsani duyguları tatmin etmek olduğunu sanan, böyle saçma sapan bir hayat görüşüne inanan –ya da inandırılan- genç arkadaşlarımın batıya ve batılıya karşı duymuş olduğu aşırı hayranlık midemi bulandırıyor.
 
Dini bütün geçinen ve İslam davasının savunuculuğunu üstlenen, daha sonra da kafirin ayağının altına kırmızı halı seren, kıblesi Batı olan münafıklar kafamı karıştırıyor..
 
Hiç mi Kur’an okumuyorsunuz yahu? Maide Suresi’nin 51.ayeti ve Bakara Suresi 120.ayeti hiç mi dikkatinizi çekmiyor?
 
Irkçılık yapmıyorum, insanları milliyetlerinden dolayı yargılamıyorum. Ama hayatlarında iki satır tarih okuyan insanlar bilir ki, bu batılılar bize hep dost görünüp sırtımızdan vurmuştur. Hatırlayın, idrak edin, kafa yorun biraz!
 
Nereden çıktı bu Avrupa aşkı, nereden çıktı bu batı sevdası? Görmüyor musunuz kucaklaya kucaklaya bir hal olduğumuz ‘dost’ ve ‘kardeş’ ülkelerin bize yaptıklarını?
 
Tamam,yabancı dostlarımız olabilir,olmalıdır.Dostça arkadaşça ilişkiler kurulabilir,kurulmalıdır..Hatta biz biraz daha ileri gidelim kardeşçe bir dünya kuralım,kardeşçe yaşayalım.Ama Habil ve Kabil kardeşlerin sonunu da unutmayalım.
 
Kim oluyor bu Avrupa? Ne zamandan beri bizim iç işlerimize karışıyor? Hem onlara ne oluyor? Apo’yu ellerinden zaten zar zor aldık, biz de onların bu ‘nezaketine’ karşılık Apo’yu asmadık, besledik. Daha ne istiyorlar?
 
Neymiş Apo’nun İmralı’da psikolojisi bozulmuş. Yalnızlık adamı-adam dediysem lafın gelişi- bunaltmış. Maazallah melankoli bile olabilirmiş. Vah canım, pek de üzüldüm!
 
Ey pabucumun psikologları sorarım size!
 
Siz hiç beşikteyken babası şehit olan ve babasını göremeden büyüyen yetimlerin psikolojisini düşündünüz mü?
18’sinde dul kalan, şehit eşlerini düşündünüz mü?
Oğluna doyamadan kaybeden kahraman anneleri düşündünüz mü?
Bir şehit babasının ağzından çıkan ‘vatan sağ olsun’ cümlesini düşündünüz mü?
Psikoanalizcisiniz ya, bilirsiniz, söyleyin bakalım bir baba hangi psikolojiyle oğlunun cenazesinde başı dik bir şekilde vatan sağ olsun diyebilir, var mı buna göre bir bilimsel teriminiz?
 
Bu arada, teröriste yardım ve yataklık suçundan hapis yatan, yattığı yerden aday olup, karambolde meclise kapak atan demokrasinin yan etkisi kadına Apo’nun yalnızlığının giderilmesi yetmiyormuş, ah canım!
 
Diyormuş ki piyango vekil, ‘Sayın Öcalan’ serbest bırakılsın, özgür kalsın, dağa çıksın.
 
Yok yahu, başka derdin? Söyle söyle utanma. Sırtını dayamışsın Avrupa’ya Amerika’ya oh ne ala ne ala..
 
Bırak bu özgürlük eşitlik laflarını. Sizin gibi bebek katillerinden öğreneceğiz demokrasiyi, insan haklarını..
 
Ve hey kafir sürüleri, bulmuşsanız her dediğinize ‘yes’ diyen insanları oynayın bakalım son kozlarınızı..
 
Yedi düvele meydan okuyan Fatih’in torunları, İstiklal Mücadelesi’nin şanlı kahramanları, karanlığa karşı aydınlık yanlıları, Atatürk’ün kendilerine emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak için hazırlanıyor.
 
Asım’ın nesli yeniden diriliyor, şanlı Türk tarihi yeniden canlanıyor, uyuyan dev yeniden uyanıyor, bekleyin..
 
Bekleyin ki, Müslüman topraklarında gözü olanların hazin sonlarını seyredin.
 
Allahü Teala fikrimizi ve zikrimizi bulandırmasın..Amin!
 
Orhan DOĞANGÜNEŞ
 
 
 
  

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. Sevgili Adem Bey,

    Öncelikle yazıma değer verip okuduğunuz için teşekkür ederim.Yazımın asıl başlığı ‘Apo’nun Psikolojisi’ idir.Bu yazımda Apo’nun psikolojisini bozulmasına dikkat çekilerek İmralı’daki cezaevine başka suçlular getirilmesini yani bir anlamda Apo’ya arkadaş olabilecek kişilerin İmralı’ya taşınmasını tabi bu projenin PKK-ya da DTP- destekli bir AB projesi olduğunu eleştirmek istemiştim..

    Hayırlı günler dilerim..

  2. ORHAN BEY YAZINIZI, YAZINIZIN BAŞLIĞI DİKKATİMİ ÇEKTİĞİ İÇİN OKUMAYA BAŞLADIM. OKUDUKÇA ACABA BİZİM PSİKOLOGLARDAN BİRİSİ YANLIŞ BİR ŞEY Mİ SÖYLEDİ Kİ DİYE DÜŞÜNEREK OKUMAYA DEVAM ETTİM. ANCAK YAZINIZIN TAMAMINDA HERHANGİ BİR PSİKOLOĞUN YAPTIĞI AÇIKLAMA YOKTU. YAZINIZIN TAMAMINA KATILIYORUM VE SONUNA KADAR DA DESTEKLİYORUM. HİSLERİMİZE VE DÜŞÜNCELERİMİZE TERCÜMAN OLDUĞUNUZ İÇİN TŞEKKÜR EDERİM. BUNUNLA BERABER BAŞLIKLA YAZININ İÇERİĞİ ARASINDA BİR BAĞLANTI GÖREMEDİM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar