6 Temmuz 2022 Çar

Erzurum’un 9 İlçesinin Adı Seyranbağlarında Cadde ve Sokaklara Verildiği Halde Yüzbinlerce Akkuşlunun Oturduğu Çankaya İlçesinde Akkuş Dernekleri Daha 1 Sokağa Bile Akkuş İsmini Verdiremediler. Daha Doğrusu Defalarca Haber Yapmamıza Rağmen Herhangi Bir Çaba Harcadıklarını da Sanmıyoruz.

Erzurum’un 9 İlçesinin Adı Seyranbağlarında Cadde ve Sokaklara Verildiği Halde Yüzbinlerce Akkuşlunun Oturduğu Çankaya İlçesinde Akkuş Dernekleri Daha 1 Sokağa Bile Akkuş İsmini Verdiremediler. Daha Doğrusu Defalarca Haber Yapmamıza Rağmen Herhangi Bir Çaba Harcadıklarını da Sanmıyoruz.

Erzurum’un 9 İlçesinin Adı Seyranbağlarında Cadde ve Sokaklara Verildiği Halde Yüzbinlerce Akkuşlunun Oturduğu Çankaya İlçesinde Akkuş Dernekleri Daha 1 Sokağa Bile Akkuş İsmini Verdiremediler. Daha Doğrusu Defalarca Haber Yapmamıza Rağmen Herhangi Bir Çaba Harcadıklarını da Sanmıyoruz.

Akkuşluların en yoğun yaşadığı sokaklarda Erzurum İlinin İlçelerinin Adları var. Bu Arada yanlış anlaşılmasın elbette Erzurum İlinin İlçelerinin Adlarının olması bizi rahatsız etmez. Ama bizde diyoruz ki! 115. Caddenin ismi Akkuş Caddesi olarak değişsin diyoruz. Çok şey mi istiyoruz.  Kaldı ki kişi ve yöreye ait bir ismi de iptal edin kaldırın demiyoruz. Numaralı bir  caddenin adının Akkuş Caddesi olarak değiştirilmesini talep ediyoruz.

             Ankara Seyranbağlarındaki  Erzurum ilçelerinin Adını Taşıyan Ve

Akkuşluların yoğun olarak ikamet ettiği cadde ve sokaklar.

Aşkale

Tortum

Çat

Tekman

Hınıs

Horasan

İspir

Olur

Narman

Aslında bu konuyu Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com olarak defalarca haber yaparak dile getirdik. Ancak ferdi olarak çözülecek bir konu olsa elbette elimizden geleni yaparız ama bu konu derneklerin konusu. Çankaya ilçesinde kurulu bulunan Akkuş Derneği ve Akkuş köyleri dernekleri bir araya gelip Belediyeye Müracaat etse belki anında çözülecek bir konu ama herhalde dernek yönetimleri ya zaman bulamıyorlar. Yada bu konu umurlarında bile değil. En iyisini kendileri bilir. 

Zaman zaman bu konuyu bizzat dernek yönetimleri ile de görüştük pekte istekli olduklarını görmedik. Ankara da siyaset yapan Encümen üyesi kişi ile de konuyu istişare ettiğimde Sen belediye işlerini iyi bilirsin. Nasıl yol izleneceğini de bilirsin. Bu konuda destek vermeni istiyoruz dediğimizde; kendisinin bize aynen söylediği “Yapacaklarını sanmıyorum. Uğraşsak ta sonuç alamayız” dediğini hatırlıyorum.

İyi de Sayın Dernek Yönetimleri siz hiç bir satır dilekçe ile müracaat ettiniz mi? Çankaya da kurulu bulunan Akkuş Dernekleri olarak bir araya gelip her derneğin altına imza atacağı bil dilekçe yazdınız mı? Siyasetin içinde olan Encümen üyesi kişi siz dernek yönetimlerine izlenecek yol hakkında bilgi verdiniz mi? Sizler hiç bu konular nasıl çözülüyor diye araştırma yaptınız mı? soruların cevabı evet ise ben sizlerden özür diliyorum. Sorunun cevabı hayır ise kusura bakmayın ama siz Ankara’da Seyranbağlarında Akkuş isminin bir sokağa verilmesini istemiyorsunuz demektir. Herkes niyetini açıkça açıklasın. İstemek ayrı şey çaba göstermek ayrı şey. İstememek ayrı şey. Bu işler boş işler deyip ilgilenmemek ayrı şeyler. Biz Akkuş İnternet Sitesi olarak niyetimizi ortaya koyduk. Sizde niyetinizi ortaya koyun.

Dernek yönetimleri zaman yok diyemez nerede ise her derneğin 7 kişilik asıl ve 7 kişi yedek yönetim kurulu üyesi var.

Dernekler zaman bulamadık diyemezler her gün dernek merkezlerinde yapılan sohbetlerin fotoğraflarını yayınlanırken zaman yokluğundan herhalde söz edilemez. 

Kurulan dernek bulunduğu bölgedeki kişilerin de görüş ve önerilerini dikkat alarak bulunduğu bölgede çalışmalar yapmak durumunda. Belediyeler ile koordineli çalışarak hizmet talep edilmelidir. Öğrenci bursları için Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeler ile görüşmeler sağlanmalıdır. Dernekçilik dernek merkezinde hoş sohbet ile yeterli olduğunu kimse düşünmemelidir. Dernekçilik kıraathane gibi düşünülüp yönetimin akşama kadar dernek merkezinde gelen üyeler ile sohbet edilerek yapıldığını sanalar yanılgı içindedir. Dernek faaliyetleri daha çok sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve diğer bir çok etkinlikler için dernek merkezi dışında diyalog ve istişareler ile yapılarak dernek adına faydalı çalışmalar ile yapılır.

Sonuç olarak Akkuş Dernekleri Seyranbağlarında bir cadde yada sokağa AKKUŞ ismini verdirmek için çabanız olacak mı olmayacak mı?

Gülmekten katılıyorum; şimdi bunu Akkuş İnternet Sitesi ve de İhsan ÇAM istedi diye salla gitsin mi diyeceksiniz onu da merak ediyorum?

Ama jest yapıp ikinci bir sokak ismine Akkuş İlçesi İnternet Sitesi adını verdirip bize onura ederseniz elbette seviniriz.

25 Haziran 2019 günlü haberimiz

Akkuş İnternet Sitesinden İmza Kampanyası; Ankara Çankaya İlçesi 115 Caddenin İsmini AKKUŞ Caddesi Olarak Değişmesi Konusunda Ankara’daki tüm Akkuş ve Köyleri Derneklerinden ve Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi Dursun ÇAM’dan ve Tüm Akkuşlulardan Destek Bekliyoruz.

Akkuş İnternet Sitesinden İmza Kampanyası;

Ankara Çankaya İlçesi 115 Caddenin İsmini

AKKUŞ Caddesi

Olarak Değişmesi Konusunda

Ankara’daki tüm Akkuş ve Köyleri Derneklerinden ve

Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi

Dursun ÇAM’dan ve Tüm Akkuşlulardan Destek Bekliyoruz.

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi kurulduğu günden beri Akkuş ve Akkuşlulara hizmete etmeyi kendine ilke edinin internet sitesidir.

Bilindiği gibi daha öncede Sitemiz Akkuş İlçesi ve Akkuşlular ile ilgili birçok hizmet konularında imza kampanyaları başlatmıştı. Bunlardan birkaç tanesi hatırlamak istersek;

Akkuş YİBO’nun Açılması

Akkuş Meslek Yüksekokulunun Açılması

Akkuş Meslek Lisesinin Açılması

Akkuş Meslek Yüksekokuluna 2 Yeni Bölümün Daha Açılması

Ünye-Akkuş-Niksar Bölünmüş Yapılması

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Bilgisayar ve Yan Ürünleri Bağış Kampanyası

Akkuşlu Öğrencilere Bot ve Mont Bağış Kampanyası

Seferli İlköğretim Okuluna Kırtasiye ve Cihaz Bağış Kampanyası

Muhtelif defalar Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Okullara Kitap Bağış Kampanyası

Çukurköy Cingili Köprüsü Yapımı

Meyvalı İspenli Köprüsü Yapımı

Salman Yolu Yapımı

Akkuş İlçesindeki Grup Yollarının Asfaltlanması

Akkuş Argan Yaylasına Teleferik Yapılması

Akkuş Devlet Hastanesine Diyaliz Merkezi Açılması

Akkuş Devlet Hastanesi Kadın Doğum Bölümüne Röntgen Cihazı (Anne karnındaki bebeğin durumu? sağ mı? ölü mü olduğu cihaz olmadığı için tespit edilmediğinden hastalar Ünye yada Niksar’a gönderiliyordu) Halen daha öyle mi bilemiyoruz. İnşallah öyle değildir.

Daha bunun gibi birçok konularda öncü olan Akkuş İlçesi İnternet Sitesi bu defa

ANKARA İLİ ÇANKAYA İLÇESİNDE AKKUŞLULARIN YOĞUN OLARAK YAŞADIĞI SEYRANBAĞLARI SEMTİNDEKİ 115. CADDENİN ADININ AKKUŞ CADDESİ OLARAK DEĞİŞTİRLMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ.

Ankara ili Çankaya ilçesinde Akkuşlular çok yoğun olarak yaşamaktadırlar. Bildiğimiz kadarı ile ayrıca bu ilçe sınırları içinde;

Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Akkuş Çukurköy Derneği

Akkuş Çavdarköy Derneği

Akkuş Gedikli Derneği

Olmak üzere 4 tane derneğin genel merkezi bulunmaktadır. Her derneğin yüzlerce üyesi bulunmaktadır.

Yine bu ilçe içinde onlarca Akkuşlu Esnafın iş yerleri bulunmaktadır.

Çankaya İlçesi içindeki kamu kurumlarından yüzlerce Akkuşlu görev yapmaktadır.

Tüm bunların yanında Akkuşlular son iki seçim döneminde Akkuşlu Çavdar Köylü kardeşimiz Dursun ÇAM’ı Çankaya İlçesi Belediye Encümen Üyeliğine seçerek Akkuşluları temsilen Çankaya Belediyesinde görev yapmasını temin etmektedirler.

Çankaya İlçesinde ve Ankara İlinin diğer ilçelerinde kurulu bulunan Akkuş İlçesi ve Köyleri-Mahalleleri adı ile kurulan tüm dernek yönetimlerini-dernek üyelerini, Çankaya ilçesinde ve Ankara ili genelinde ikamet eden tüm Akkuşlu hemşerilerimizi ve özellikle yıllardır siyasette olan ve Belediye işlerinde ve de bu Cadde isminin değişimi konusunda de engin tecrübesinden yararlanmak istediğimiz Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi Dursun ÇAM’ın Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin başlatmış olduğu imza kambanyası ile Seyranbağları 115. Caddenin adının AKKUŞ CADDESİ olarak değiştirilmesi konusunda gereken destekleri vereceğini inanıyoruz.

Adının değişimi istenilen 115. Cadde hakkında bilgi vermek isteriz.

Bağlar Caddesi Üzerinden Zafertepe Semtine Dönülen cadde olan 115. Cadde Seyranbağları Dünya Düğün Salonu yakınındadır. Seyranbağları semtinin tam merkezindedir. Kızılay’a yaya olarak uzaklık 20 dakikadır. 115. Cadde üzerinde Akkuş Çavdarköy Dernek Merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Çavdarköylü hemşehrimiz Hüseyin DALGIÇ’ın işyeri DALGIÇ MOBİLYA DEKORASYON Firması bulunmaktadır. Ormancık Köyünden Davut ve Kenan Kardeşlerin İşlettiği Doğalgaz Teknik Servis Firması bulunmaktadır. Daha önce bu cadde üzerinde Akkuşluların işlettiği Arzum Pide Restorandı bulunmaktaydı. Bu cadde üzerinde Çankaya Anadolu Lisesi- Mimarsinan İlkokulu Bulunmaktadır. İki adet Çocuk parkı mevcuttur. Bu cadde Seyranbağları ile Türkgözü İncesu Caddesini birbirine bağlamaktadır. Bu Cadde ve cıvar sokaklarda yüzlerce Akkuşlu ikamet etmektedir. Örnek vermek açısından sadece bir binada 4 tane Akkuşlu aile ikamet etmektedir. Hatta bu bölgede bir cümle hep dile getirilir. Bu semtte her binada muhakkak bir Akkuşlu oturur diye söylenmektedir.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak başlatmış olduğumuz imza kampanyası çerçevesinde; Ankara İli Çankaya İlçesinde Yaşayan Akkuşlular olarak 115. Caddenin adının AKKUŞ CADDESİ olarak değiştirilmesini talep ediyoruz. 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar