30 Eylül 2023 Cts

Eğitim Bir-Sen Akkuşluları Buluşturdu

Akkuş Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ile Akkuşlu Kurum Amirlerini ve Esnafları Kahvaltıda buluştu

 

EĞİTİM  BİR- SEN AKKUŞLULARI BULUŞTURDU

Akkuş Eğitim Bir-Sen Akkuş İlçe Temsilciliği 30 Eylül Pazartesi günü Akkuş Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri ile Akkuşlu Kurum Amirlerini ve Esnafları Kahvaltıda buluşturdu.

Eğitim Bir-Sen Akkuş İlçe Yönetim Kurulu (Sedayi ALTUN, Kemal YAPAR, Hayati İPTAŞ, Serkan ORHAN ve İrfan AÇA) bu yıl ilk defa eğitim öğretime başlayan Akkuş Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile Akkuşlu Daire Amirlerini ve esnafları bir araya getirmek, tanıştırmak, ilçemize yeni gelen öğrencilerimize destek olmak amacıyla bir kahvaltı organize etti. Kahvaltıya Akkuş Kaymakamı sayın Hüseyin ATİLA, Akkuş Garnizon Komutanı , Akkuş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU, Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, AK PARTİ İlçe Başkanı Ramazan ACAR, Orman İşletme Müdürü Muharrem YORULMAZ, İlçe Müftüsü Ahmet AÇIKEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zafer KARADAĞOĞLU, İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, Tapu ve Sicil Müdürü İsmet KARACA, Mal Müdürü Hadi TUNCER, Akkuş MYO Dernek Başkanı Fikri ÇAMOĞLU, Milli Eğitim Şube Müdürü Nevzat AKMAN, Akkuş Anadolu Lisesi Müdürü Ali YILMAZ, Öğretmenevi ve ASO Müdürü İhsan GÖRGÜLÜ, Akkuş Etüt Merkezi Müdürü Yasin MEYDAN, Akkuş Merkez Kur'an Kursu Öğretmeni Yaşar GÜL, Akkuşlu Esnaflardan; Şeref GÜL, Altun BASMACI, Cemil GÖRMÜŞ, Halil ALTUN, Kemal AKKOCA olmak üzere 60 civarında kişi katıldı.

Eğitim Bir-Sen Akkuş İlçe Temsilcisi Sedayi ALTUN yaptığı konuşmada; "Geçmiş yıllarda kurum amirleri arasında dayanışmayı, kaynaşmayı sağlamak amacıyla haftada bir gün sabah kahvaltısında bir araya geliyorduk. Fakat son iki yıldır bunu yapamaz olduk. Bu gün burada sabah kahvaltısında bir araya gelmek suretiyle bu geleneği tekrar başlatmak istiyoruz. Bu sabah kahvaltımıza bu gün farklı misafirlerimizi de davet ettik. Bu misafirlerimiz ilçemizde bu yıl eğitim öğretime başlayan Akkuş Meslek Yüksek Okulu'nun ilk öğrencileri. Onlarla kurum amirlerimizi ve esnaflarımızı tanıştırıp kaynaştırmak amacıyla bugün onlarla birlikte olmak istedik. Onları da davet ettik. Onlar da sağ olsunlar bizleri kırmadılar. Davetimize icap ettiler. Ülkemizin değişik illerinden gelen bu öğrenciler gelecekte ilçemizin fahri turizm elçileri olacaklar. Gittikleri yerlerde ilçemizi anlatacaklar. Ben bugün buraya gelen tüm misafirlerimize hoş geldiniz der, saygılarımı sunarım." dedi.

Akkuş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet ÇOLAKOĞLU yaptığı selamlama konuşmasında da; Bu gün Akkuş Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü'nde Akkuş Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimizle birlilte bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Şunu görüyorum, Akkuşun bürokrasisi ve esnafı bizlerle birlikte. Ben bizleri buraya davet eden öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim."

Daha sonra söz alan Akkuş Kaymakamı sayın Hüseyin ATİLA; "Böyle bir ortam hazırlayarak bizleri bir araya getiren arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bu yıl ilk defa öğrenci alan Akkuş Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimizle birlikte olmaktan dolayı da mutluyuz. Bu öğrencilerimiz Akkuş ilçesinin ilk üniversite öğrencileri. Akkuş Meslek Yüksek Okulu7ndan ilk mezun olacak olan öğrenciler. Bu nedenle Akkuş onları onlar da Akkuşu unutamayacaklar.

 

 

 

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sedayi Hocamın şahsında bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Güzel bir buluşma olmuş.Özellikle Yüksekokul öğrencilerinin ilçemiz tarafından sahiplenilmesi çok güzel.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar