7 Haziran 2023 Çar

Şehitlerin İsimleri Okullarda Yaşayacak. Belalan İlköğretim Okulun Adı Şehit Kemal Bide Olarak Değişti

Ömer ÇAM Hocanın Adı İse; Ünye’deki Okulda Yaşayacak TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulunda

 

Şehitlerimizin İsimleri Yaşayacak

 Çayıralan Belalan İlköğretim Okulunun adı
 
 Şehit Kemal Bide İlköğretim Okulu
 
olarak değiştirildi.
 
Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması uğrunda şehit olanların isimleri, ilimizdeki bazı okullara verildi.
 
“Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma, Kapama ve Ad Verme Yönetmeliği” hükümlerine göre ilimizdeki bazı okullara şehit isimleri verilmesi konusunda ‘İl Milli Eğitim Komisyonu”nun almış olduğu karar, Vali Orhan DÜZGÜN tarafından onaylandı.
 
Alınan kararla;
 
Ordu Merkez Terzili Köyü sınırları içinde, 742 adet konut ve sosyal donatısı projesi kapsamında TOKİ tarafından yaptırılan 16 derslikli ilköğretim okuluna; 09.12.1998 tarihinde Amasya ili Taşova ilçesi Dereli Köyünde teröristler ile yapılan çatışmada şehit olan Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ersin BACAKSIZ’ın ismi verildi.
 
Ünye ilçesi Yeşilkent Beldesindeki Yeşilkent İlköğretim Okulunun adı; 14.09.2009 tarihinde Hakkari ili Yüksekova ilçesi Yeşiltaş mevkiinde icra edilen pusu görevi esnasında terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mustafa GÜLER’in ismi verilerek, “Yeşilkent Şehit Mustafa Güler İlköğretim Okulu” olarak değiştirildi.

Şehit Er Kemal BİDE
 
Akkuş ilçesi Çayıralan Beldesi Belalan Mahallesindeki Belalan İlköğretim Okulunun adı; 07.12.2009 tarihinde Tokat ili Reşadiye ilçesinde vatani görevini yaparken terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Komando Er Kemal BİDE’nin ismi verilerek, “Şehit Kemal Bide İlköğretim Okulu” olarak değiştirildi.

Hocaların Hocası 

Akkuş Akpınar Beldesinden
 
Diğer taraftan, Ünye ilçesinde uzun yıllar eğitimci ve idareci olarak görev yapan ve eğitim alanında önemli hizmetlerde bulunan eğitimci-yazar Ömer ÇAM’ın isminin, TOKİ tarafından Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 24 derslikli ilköğretim okuluna verilmesi ve okulun adının “TOKİ Ömer Çam İlköğretim Okulu” olmasına karar verildi.
 
Bazı okullara şehitlerimizin isimlerinin verilmesiyle ilgili görüşlerini dile getiren Vali Orhan DÜZGÜN, “Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağının müdafaasında, canlarını seve seve veren evlatlarımıza duyduğumuz minnetin ve şükranın bir ifadesi olarak, isimlerini kendi doğdukları yöredeki okullara vermeyi uygun gördük. Vatan uğrunda en kıymetli varlıklarını feda eden şehitlerimiz ve onların geride bıraktıkları yakınları, emanetleri için ne yapsak azdır. Bundan sonra da şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. Pazartesi, 01 Şubat 2010
Haber: Ordu Valiliği

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar