29 Kasım 2021 Pts

Şehit Kemal BİDE’nin Ailesine, Ordu Valiliği Sahip Çıktı

şehitlerimizin bir yakınına iş imkanı sağlanmaktadır. Devletimiz, maddi ve manevi olarak şehit ailelerimizin yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir

ŞEHİT AİLESİ UNUTULMADI

24 GÜN ÖNCE TOKAT’TA ŞEHİT DÜŞEN

JANDARMA KOMANDO ER KEMAL BİDE’NİN AİLESİNE

ORDU VALİLİĞİ SAHİP ÇIKTI.

7 Aralık 2009 tarihinde Tokat ili Reşadiye ilçesinde, terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen J.Er Kemal BİDE’nin ailesine, yardım eli uzatılıyor.
 
Devlet Bakanı Selma Aliye KAVAF’ın talimatı ve Vali Orhan DÜZGÜN’ün direktifleriyle, Şehit er Kemal BİDE’nin ailesinin sorunlarını, sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını tespit edilmesi ve bunların giderilmesi için İl Sosyal Hizmetler Müdürü Hüseyin YAŞAR ve Müdür Yardımcısı Ercan OKUR, 28.12.2009 günü şehit er Kemal BİDE’nin ailesini ziyaret etti.
 
Yapılan ziyarette, sosyo ekonomik yönden yoksunluk içerisinde olduğu anlaşılan aileye; SHÇEK Ayni Nakdi Yardım Yönetmeliği kapsamında aylık nakdi yardımda ve okuyan çocuklarına ise burs yardımında bulunulacak.
 
Şehit er Kemal BİDE’nin ailesini, 17.12.2009 tarihinde Akkuş Kaymakamı Murat SARI ziyaret ederek, aileye ayni ve nakdi yardımda bulunmuştu.
 
Vali Orhan DÜZGÜN’ün eşi E.Gül DÜZGÜN de şehit er Kemal BİDE’nin annesi Dilber BİDE’yi tedavi gördüğü Ünye Devlet Hastanesinde 24.12.2009 günü ziyaret etmişti.
 
  Şehit er Kemal BİDE’nin ailesine yapılan yardımlar konusunda görüşlerini dile getiren Vali Orhan DÜZGÜN, “şehidimizin bizlere emaneti olan ailesi, devletimizin güvencesi altındadır. Evlatlarını bu vatana feda eden BİDE ailesine bakmak, onların her türlü sorunlarıyla ilgilenmek, sıkıntılarını gidermek ve ihtiyaçlarını karşılamak, bizlerin asli görevi ve sorumluluğudur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm şehit ailelerimize devletimizin şefkatli ellini ulaştıracağız. Şehit ailelerimiz, bizlerin baş tacıdır. Onlara ne kadar yardım etsek, ne kadar destek olsak azdır. Keza, şehit ailelerimize 5434 Sayılı Kanun gereğince maaş bağlanmakta ve 3713 Sayılı Kanun gereğince de şehitlerimizin bir yakınına iş imkanı sağlanmaktadır. Devletimiz, maddi ve manevi olarak şehit ailelerimizin yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir.” dedi.31.12.2009
Haber: Ordugazete İnternet Sitesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,456BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar