15 Ağustos 2022 Pts

EGİTİMHANE.COM’dan Akkuş İlçesinde 5 Okula Kitap Yardımı Yapıldı

Samsun’da Sınıf öğretmenliği yapan Tayfur DEMİRCİ, yönetim ekibinde olduğu www.egitimhane.com ‘un köy okullarına 100bin kitap kampanyası çerçevesinde ilçemizdeki beş köy okuluna 305 adet kitap yardımı getirmiştir.

Sample Image

EGİTİMHANE.COM TARAFINDAN KÖY OKULLARINA

KİTAP YARDIMI YAPILDI

Samsun’da Sınıf öğretmenliği yapan Tayfur DEMİRCİ, yönetim ekibinde olduğu www.egitimhane.com ‘un köy okullarına 100bin kitap kampanyası çerçevesinde ilçemizdeki beş köy okuluna 305 adet kitap yardımı getirmiştir.

100bin kitap kampanyası, yardımseverlerin bağışları ve site gelirleri ile hiçbir maddi gelir beklemeden köy okullarına kitap yardımları ulaştırmayı amaçlıyor.  Köylerde bin bir sıkıntı içinde eğitim gören köy çocuklarının gözlerindeki gülümseme en büyük kazancımız olacaktır.

Sample Image
 

 

İnsan, doğumundan itibaren eğitim süreci başlamış olur. Bu eğitim sürecinde okul, aile, çevre etkileşimiyle öğrenme oluşur. Bunların yanında okuyarak sahip olduğu bilgilerin %60 ını oluşturmuş olur. Buradan hareketle okuyan kişi ve toplumun kitap sayesinde ne kadar büyük bir birikim oluşacağını anlamış oluruz.

 

Okuyan insanın ufku genişler; eleştirel düşünme, problem çözme gibi birçok beceri edinmiş olur, kelime haznesi genişler ve hitap yeteneğini geliştirir. Kitap sayesinde oluşmuş kişilik ve bu kişilerin etkileşimi kültüre etki eder.

Sample Image
 

 

Ülkemizde satılan kitap ve kitap okuyan kişi sayısına baktığımızda dünyaya göre çok gerideyiz. Bu oranı birden artırmak zor, ancak çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırdığımızda uzun vadede kültür seviyesi ileri nesil yetişecektir. Böylece Atatürk’ün işaret ettiği “Münhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak” hedefini gerçekleştirmiş oluruz.

 

“Kitap en güzel hediyedir.”; biz de kurban bayramından önce çocuklarımıza “en güzel hediyeyi” vermiş olduk. Bu sayede Akkuş’u kişisel ve sosyal olarak geliştirmiş ve dışarıdaki okuyan, zeki, iyi karakter sahibi ve çalışkan Akkuşlu imajımızı da geliştirmiş ve ezberletmiş olur.

Sample Image
 

 Kitapların köy okullarına ulaşmasında yardımlarını esirgemeyen Akkuş Milli Eğitim idareci ve personeline teşekkür ediyoruz.

             Yardımseverlerin köy okullarına desteklerinin devam etmesi dileğiyle bütün öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyoruz.

 Yardım yapılan okullar ve kitap sayıları:

 

Okul

Kitap sayısı

1

Çökek İlköğretim Okulu

60

2

Damyeri Tösger İlköğretim Okulu

60

3

Kurtboğaz İlköğretim Okulu

60

4

75. Yıl İlköğretim Okulu

60

5

Yeşilgüneycik İlköğretim Okulu

65

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. akkuş millieğitime şahsım adına bende 200 adetin üzerinde kitap yolladım birzat sayın müdürümüz beni telefonla aradı ve o kitapların çok kıymetli oldugunu söyledi ve bana hangi okula verilmesi konusunda sordugunda ben sizlerin uygun gördügü yere bende uygun görürüm dedim şahsım adına ismimin burda geçmemesi beni üzmüştür

  2. askerdeyken benim okulumda vekil öğretmenlik yapması münasebetiyle tanıştığım ve iyi dostlarımdan olan tayfur kardeşime ilçemize yaptığıkitap yardımından dolayı teşekkür ediyor,Eskişehride yapacağı vatani görevinde de başarılar diliyorum
    En büyük asker bizim asker……

  3. Kadrolu Öğretmen olarak atamsı yapılmadan önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Vekil Öğretmen olarak görev yapan Tayfur DEMİRCİ öğretmenimize ilçesini ve öğrencilerini unutmayıp onlara kitap yardımı yaparak katkı sağladığından dolayı teşekkür ederim.

  4. Değerli öğretmenim ,kıymetli hemşerim Sayın Tayfur DEMİRCİ kardeşimi tebrik ediyorum.Bu güzel girişimlerin değişik kurum ve kuruluşlardaki hemşerilerimizcede yapılabilmesi temennisiyle herkesin Kurban bayramını kutluyorum.Saygılarımla.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar