6 Aralık 2022 Sal

Eğer! Mesele CAMİ mi yoksa İHTİŞAM mı?

Eğer! Mesele CAMİ mi yoksa İHTİŞAM mı?

Eğer bir yerde fakir, mazlum, yetim! Borçlu, kirasını ödeyemeyen, faturasını ödeyemeyen, geçim sıkıntısı çeken, faiz ve tefeci tuzağına düşen, iş bulamayan ve borcundan dolayı iş yapamayan esnaf var ise DEVLETİN görevi bu durumu ortadan kaldıracak işler yapması gerekir.

Eğer gerçekten bu şartlar içinde bir toplum sıkıntı içinde iken siz oraya MİLYONLUK CAMİ yaparsanız ALLAH sizden razı olmaz.

Hele ki o kadar çok cami olmasına rağmen! Sırf ne güzel cami yaptı desinler diye cami yapılmaz. Camı ancak ihtiyaç halinde yapılan bir ibadethanedir. Allah namaz kılınacak yerin mütevazı bir yer olmasını ister, süslü ve gözleri kamaştıran bir yer olması ne kadar dine uygun! Ne kadar Allah’ın hoşnut olabileceği bir durumdur!

Toplum öyle bir hale geldi ki! Adam namaz kılmıyor camiye gitmiyor, her camide namaz vakitleri bomboş, cami yapılsın diyor! Bunu derken de yardıma muhtaç o kadar insan var ki etrafında! Kendi akrabasına bile yardım etmiyor! Yardim eden de dolar borç veriyor!

ALLAH cc. Bizlere yeryüzünü mescit kıldı! İsteyen istediği yerde namazını eda edebilir. Namaz kılmaya hiçbir-şey engel olamaz.

Yeter artık. Bu toplumun kurtuluşa ermesi için doğru işler yapın. Mesela iş bulamayan işsizlere iş imkanı sağlayacak şeyler üretin. Sahip çıkılması gereken insanlara yetimlere sahip çıkın. Zorda kalmışlara destek olun. Kirasını faturasını ödeyemeyen insanlara yardımcı olun. Tefeciye ve banka faizine düşmüş insanlara yardımcı olun. Olun ki ALLAH da sizleri kıyamete kadar güç ve iktidar yapsın. Aksi halde durum gerçekten çok vahim.

Eğer ki bu yazıya bir tepkisi olan var ise! Onlara tavsiyem MUAVİYE dönemini iyi araştırmak!

Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar