24 Mayıs 2024 Cum

Egemen Bağış, “Yıllar önce başörtülü bir milletvekilini yaka paça dışarı atma ayıbını yaşayan TBMM’yi, bu ayıptan AK Parti kurtaracak. Hadi gücün yetiyorsa sokma” dedi.

Merve KAVAKÇI; Senin başlattığın yoldan yıllar sonra ancak şimdi geçilebilecek

 

Egemen Bağış,

"Yıllar önce başörtülü bir milletvekilini

yaka paça dışarı atma ayıbını yaşayan

TBMM'yi, bu ayıptan

AK Parti kurtaracak.

Hadi gücün yetiyorsa sokma" dedi.

  "HADİ GÜCÜN YETİYORSA SOKMA"

 

Bazı milletvekillerinin TBMM'ye başörtüsü ile gireceğini açıkladığını anlatan Bağış, şunları kaydetti: 

 

"Yıllar önce başörtülü bir milletvekilini yaka paça dışarı atma ayıbını yaşayan TBMM'yi, bu ayıptan AK Parti kurtaracak. Ben, demokrasi tarihimize geçecek bu 3 bayan milletvekilimizi tebrik ediyorum. CHP zihniyeti iflah olmaz. Bugün bir CHP Genel Başkan Yardımcısı çıkmış diyor ki; 'Bu meclise başörtülü kimseyi sokmayız' hadi gücün yetiyorsa sokma. Biz bu ülkede her vatandaşımızın dilediği gibi yaşamasının güvencesi olmaya devam edeceğiz. İsteyen başörtü takacak, isteyen mini etek giyecek. Herkes istediği gibi yaşacak ama başkasına da karışmayacak."

Kaynak: AA

 

CHP İzmir milletvekili Canan Arıtman Haberturk'te katıldığı programda başörtülü vekillere ve başörtüsüne hakaret etti.

Canan Arıtman örtünen vekiller için "Bu kadınlar aptallık yapmasınlar. Bir süre sonra başı açık kadınlar vekil olamayacak. Öğretmen öğrenci için rol modeldir başörtülü olamaz. Mecliste başörtüsü için provokasyondur."

Hacı milletvekilleri için de "Gerçek hacı değiller. Onların kazandığı para helal değil.. Örtünmek kadını aşağılayan, eşitsizleştiren bir olgudur." dedi.

Daha önce de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ve eşi Hayrunnisa Gül'e de ağır hakaretler eden ve hakkında dava açılan Artıman kamuoyunda ırkçı vekil olarak biliniyor. Kaynak: Haber7.com

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar