17 Nisan 2024 Çar

Dünyayı ve Evini Sırtında Taşıyan Eski Dostu Özlediniz mi

İlçemiz Çukurköy Cingili Mahallesinde rastladık eski dostta

Dünyayı ve evini sırtında taşıyan dostu özlediniz mi

25.05.2008 tarihinde İlçemiz Çukurköy Cingili Mahallesine ( Baba-Anne evine, doğduğu büyüdüğü yerlere ve Mezarlık ziyaretine) giden Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM, köyde dolaşırken eski bir dostta rast geldi. Öncelikle yıllardır görmediği bu dostu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Bir süre incelemeden sonra, Fotoğraf Makinesine sarıldı ve sizler için hemen fotoğraflar çekmeye başladı. İlk çekimden sonra Kablumbağnın kafasını geri evinin içine çekeceğini ve belki de korkacağını düşünerek gideceğini düşündü. Ancak sanki bu dostta bizi özlemiş gibiydi. Hiç korkmadı, hiç kaçmadı, hiç çekinmedi, sanki dostum ihsan istediğin gibi resim çek. İstersen sana poz da vereyim. Akkuş İnternet Sitesine bu fotoğrafları yerleştir.  Beni, eski bir dostu özleyenler olmuştur. Hasret gidersinler, birbirimizi bu vesile ile unutmamış olabiliriz.  Diyordu sanki,

Dünyayı ve Evini sırtında taşıyan bu dostta veda ederken arkamdan hale bakıyordu. Sanki gene gel. Beni ve köyünü, geçmişlerini unutma diyordu.

Birde baktım mezarlık ziyaretini birlikte gideceğim ağbeyim çoktan epeyce uzağa gitmişti. Bende eski bir dosttu görmenin mutluluğu ile ve mezarlık ziyaretinde Rahmetli Anneme, Babama, Dedeme, Ebeme, Kardeşlerime, tüm Hakkın Rahmetine kavuşmuş geçmişlerime ve Cingili mezarlığındaki tüm mevtalara selam verip ben geldim. Sizleri özledim. Sizleri görmeye geldim diyeceğimin sevinçi ile sanki kuş misali uçarak mezarlığa doğru gittim. Ve Sevdiklerim ile hasret giderdim.

Bu ziyarete vesile olan

Ordu Milletvekili Avukat Mustafa HAMARAT’a çok teşekkür ediyorum

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar