7 Haziran 2023 Çar

Dostluklar

 Dost kazanmak ve de kazanınca da tüketmemek dileklerimle


//////Dostluklar //////////
 
" İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur" demiş Mevlâna..Bu kadar
Bu hızlı kent hayatı dostluk duygusunu aklımızdan aldı, yüreğimizden çaldı. Dostluklar nasıl oluşuyor unuttuk… Dost biriktirmeyi içimizde kaç kişi deniyor?

İnsan, biriktiren yaratık… Şan şöhret biriktiriyor… Süper zenginse boğazda villa biriktiriyor. Tablo biriktiriyor. Repoda para, kasalarda naftalin kokulu döviz, antika biriktiriyor. Gençse plak, kaset, cd biriktiriyor. Yorgun bir ihtiyarsa namaz niyaz biriktiriyor. Bazıları da antika lâmbalar, cam şişeler, eski koltuklar, tespihler, tombaklar biriktiriyor. Alimse kitap biriktiriyor; cahilse kin biriktiriyor…

Evet, kabul ediyorum, insan birçok kişiyle beraber mükemmel dost olamaz, tıpkı aynı zamanda birçok kişiye âşık olamayacağı gibi… Fakat cinnete düştük. Dost biriktirmeyi unuttuk… önemli işte dost insana ve bu kadar da gerekli kendini tanıyabilmesi adına. Sadece onun yanında kendin olabiliyorsan O dosttur insana.
Dost kazanmak ve de kazanınca da tüketmemek dileklerimle

 
Not: Secimler bitene kadar manüel takılıyorum secimden sonra yer yerinden oynatacak yazılara devam
 
Erdal KORKMAZ
 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. özel sorunu Olan varsa telim 24 saat acık savcı kontrolundedır yüregi olan varsa buyursun delikanlı adam arkadan değil yüzüne konuşur benım kımseye zararım olmadı olmaz ama demekkı birilerinin arabasının lastiğine comak soktuk
    telefon numaramı veriyorum.533 768 42 75 erdal korkmaz
    meyve veren agaç taşlanır demekkı iyi şeyler yazıyoruz ara bekliyorum

  2. Sayın Alperen kardeşim,
    Arkadaşla ilgili bir sorunun varssa email adresi var. Git şahsi meseleni onunla hallet. Ayrıca bize emir verme hakkı nerden doğdu ve ayrıcada terbiyesizlik yapma. Bu tür yazılara devam edersen siteye girişin yasaklanacaktır. Bilgine.

    Site Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar