24.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

6 Yorumlar

 1. Gülden

  Doğan bey,sizin fikir ve düşüncelerinize yürekten katılıyorum.yazınızı ve gelen eleştirileri okudum.Karşı olanlarda olabilir,sizinle hem fikir olanlarda olabilir.Herkes herşeyi söylemekte özgürdür.”Türkiye laik bir devlet”herkes geçmişi gözünün önüne getirsin.şuda bir gerçek ki tükiye gizliden gizliye şeriat’a doğru sürüklenmektedir.önemli olan bu konuda susmamaktır.”gün gelir devran döner” tşk.

  Site Yönetimi: Lütfen Adınızı ve soyadınızı yazınız. AKsi durumda yazınız yayınlanmayacaktır

  Yanıt
 2. Tahsin ÇAYIROĞLU

  Doğan Bey yazınızı dikkatle okudum ve en çok da Dinde Yozlaşma ile alakalı olan bölüm dikkatimi çekti. Az çok bilgim ve görgüme dayanarak söylüyorum ki maalesef dinimiz müthiş bir şekilde yozlaştırılmaktadır. Bu bilinçli ya da bilinçsiz şekilde olmaktadır. Binlerce yıldır bu topraklarada hayat bulmuş insanımızla bütünleşmiş manevi değerlerimiz eritilmekte, hor gösterilmekte ve küçümsenmektedir. Bunun yerine ise şekilci bir yaklaşım gelmiştir. O şekle uyulmak kaydıyla her şeyin neredeyse mübah olduğu bir şekilcilik bu! Kutsal değerlerimiz her türlü olay karşısında öne atılarak dejenere edilmekte ve taraf yapılmaya çalışılmaktadır ki bu bizim özümüze ve değerlerimize aykırı,ayrıca kutuplaşmayı da beraberinde taşımaktadır. Onun için kutsal değerlerimizin kesinlikle hiç bir tarafa yama yapılmaması ve özellikle de Diyanet tarafından muhafazası ve geliştirilmesi icap etmektedir.
  Daha evvel din yahut türban konusunda yapılan bir takım yorumlar vardı ki bazıları yobazlığın ve cehaletin timsali sayılırdı işte o tür yazılara tepkili olmalıyıyız. Buna mukabil bu yazı ile çok doğru bir sosyal yaraya parmak basmışsın ve meseleyi iyi ifade etmişsin tebrik ediyorum ve milletçe kutsal ve manevi değerlerimizi yozlaşmasına müsade etmemeliyiz. Ben kutsal ve manevi değerlerimiz karşısında genel olarak gelenekçiliği savunuyorum şöyle ki 1400 yıllık İslam herhalde son 50-60 yıl içinde filizlenen fikirlere göre şekilenemez. Bu geleneğin temsilcisi de Osmanlı’dan beri gelen ve genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı’dır. Saygılarımla…

  Yanıt
 3. Orhan DOĞANGÜNEŞ

  Bir an kendimi katı bir materyalist ideoloji ile yönetilen ve dini afyon sayan bir ülkede yaşıyorum sandım..Daha sonra site yönetiminin yazısını okuyunca ferahladım..Öncelikle değerli yönetimine bana ve yazıma sahip çıktığı için teşekkür ediyorum.Kur’an ayetini ve Allah lafını görür görmez “yobaz” tanımlasını yapıştıran Umut Bey’e ise,müslüman bir ülkede yaşadığını hatırlatmak istiyorum.Bu yazı her türlü eleştiri göze alınarak yazılmıştır..Hakaret içermediği sürece,farklı görüşlere saygılıyım.. Ama şuna itirazım var ki, ben gerici değil,ilericiyim.Zira,ölümden ilerisini/sonrasını düşünüyorum..Allah,kalbimizden merhameti eksik etmesin ve bizleri gönül kapısı kapalı olan kullarından eylemesin..

  Yanıt
 4. UMUT

  YETER ARTIK BU DİNCİ YAYINLARINIZ ASLINDA BOYLE BİR SİTENİN TARAFSIZ OLMASINIZ İSTERİM AMA BU YOBAZ GERİCİ TAVIRLARLA BİR YERE GELİNEMEZ

  Site Yönetimi: Umut bey tespitlerinizde yanılıyorsunuz. Sitemiz de dini konuların yüzdesi çok azdır. Ağırlığımız Akkuş’a ve Akkuşlulara hizmettir. Dini konular hakkında kişilere yararlı olmayı çok isteriz. Ama sitemiz ancak bu kadar bu konuları ele alabiliyor. Bu kadarcık yayınlanan haberlere ve yazılara da tepki gösterirseniz diyecek bir şey yok. Müslüman bir ülkede bunlara olacak. Neden neye karşı çıkıyorsunuz anlamış değiliz. Sitemiz çalışmaları tarafsızdır. Ancak dini konularda da, Müslüman olmaktan da şeref duyarız. Bu bağlamda da kimseden bir çekincemiz yoktur. Yüce Mevlam inşallah Müslüman olarak doğduğumuz gibi aynı şekilde ölmeyi de nasip etsin.

  Yanıt
 5. Orhan DOĞANGÜNEŞ

  Okuduğunuz,değer verdiğiniz ve yorum yazdığınız için teşekkür ederim..Allah doğrunun yardımcısıdır.Bizim dinimiz,haksızlıklar karşısında susanı, dilsiz şeytan olarak tanımlayan bir dindir.Müslüman,gördüğü çarpıklıkları cesurca dile getiren ve hakkını arayan insan olmalıdır.Cenab-ı Hakk,fikrimizi ve zikrimizi doğrudan ayırmasın..Ayrıca “senli-benli”konuşmak bir saygısızlık değil,samimiyet göstergesidir.Haklısınız,bu samimiyete gerek duymayacak kişiler olabilir,saygı duyarım.Ama benim bu şekilde iletişim sorunlarım yoktur,bana rahatlıkla ismimle hitap edebilirsiniz..
  Hakk’tan yana kalabilmemiz dileğiyle..En samimi saygılarımla..

  Yanıt
 6. MEHMET CÜREBAL

  Akkuş Sitesine Ha böyle gerçekleri yazacak Birileri varmış demekki.Bende düşünüyordum yayınlanmaz düşüncesine kapılmıştım.Fazlada gerçeklere gitme barındırmayabilirler Sizi. bizi kelimelerini eleştirilmeyeyim diye özenle kullanıyorum.Sen-ben kelimelerden hoşlanmayanlar var.Size Brova diyorum ve devamına…
  TEBRİKLER.!

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ