17 Haziran 2024 Pts

DEVLET BÜTÇESİNDEN AYRILAN SEL YARDIMINDAN İLÇEMİZ NEDEN YARARLANAMIYOR.

AKKUŞ İLÇESİ SEL FELAKETİNDEN NASIL ETKİLENDİ

SİTEMİZ YAPIMCILARINDAN İHSAN ÇAM BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU

İLÇEMİZİN SEL FELAKETİNDEN ETKİLENMEDİĞİNİ İLERİ SÜREREK

 YARDIM YAPILMASINI İSTEMEYENLERE ÇEKİLEN RESİMLERLE CEVAP VERİYORUZ.

{mosimage}{mosimage}

Sitemize ulaşan bilgilerden Akkuş İlçesinin selden zarar görmediğini ileri sürerek, Devlet bütçesinden ayrılan sel yardımından yararlanmasına gerek yok diyenlere cevabımız aşağıdaki resimlerdir.  Site yapımcı olarak bölgede yaptığımız incelemede;

 

Meyveli Köyünde, köylülerce yapılan köprü selden yıkılmıştır. Köprünün yıkılması ile hem bu köyün hem de birden çok köyün insanlarının birbiri ile iletişimi kesilmiştir. Irmağın öbür yanına geçmek için suların azalması bekleniyor ki araçlar yada yayalar karşıya geçebilsinler. Çukurköyün Cingilli köprüsü yakınında selden heyelan olmuş, yol uçmuş en az 6 köyün birbiri ile iletişimi kesilmiş, gene bu köyün Mocuklu, Çavuşgil dereleri üzerindeki yollar uçmuş araç geçemez hale gelmiş. Cingilli Mahallesinde ise Mahalle halkı selden zarar gören yollara daha önceki yıllarda alınmış, fakat yerleştirme imkanı olmadığından bekleyen büzleri kendi imkanları ile erkek, bayan ve çocukları (Gurbetten iznini geçirmek için gelenlerde bu çalışmaya katılmışlardır.) ile birlikte yollara yerleştirerek araçların geçmesi sağlanmıştır. Sel sadece bu köylere değil diğer bir çok köylerde de zararlar açmıştır. Bunun yanı sıra bir çok köy yolunun da Özel İdare Greyderleri ile silindiğini, Akkuş Kaymakamlığının yardımlarının devam ettiğini hatırlatalım. Ancak bunların yeterli olmadığını belirtmekte yarar vardır. Selin yoğun olarak olduğu yerlerde Akkuş Kaymakamı Sayın Hasan ERKAL daha sonraki günlerde İl Encümeni Mehmet DUMAN incelemelerde bulunmuşlardır.

Mağdur durumda olan bölgemize neden sel yardımı gelmediğini pek anlayamadık. İlgili mercilerin bu konudaki kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini, İlçemizdeki ilgili kurumların ise bu konudaki üstün gayretlerinin daha da etkinleştirerek sürdürmelerini dileriz. Haberin devamında selden zarar gören yerlerin resimlerini görebilirsiniz.

 

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar