21 Şubat 2024 Çar

Dernek Eğlence Gecesine Neden Katılmadık?

akkusdernek

Dernek

Eğlence Gecesine

Neden Katılmadık?

Ankara'da Kurulu bulunan Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 27.02.2016 tarihinde düzenlemiş olduğu Eğlence ve dayanışma gecesine neden katılmadığımızı açıklamak istiyoruz.

 

Gecenin adı dayanışma ve eğlence gecesi olduğu için "EĞLENCE" ibaresi olduğu için katılmadık. Çünkü Türkiye Cumhuriyetinin şu anda içinde bulunduğu durum nedeni ile eğlenecek bir durum olmadığı için geceye katılmadık. 

 

Çok yakın bir tarihte Dernek merkezine 4 KM yakınında patlama olmuş yani terör olayı meydana gelmiş ve 29 kişi hayatını kaybetmiştir. 61 kişi yaralı bulunmaktadır.  Bu olaydan 15 gün geçmeden Derneğin eğlence gecesi düzenlemesini ben şahsen doğru bulmadım. İşte bunun için geceye katılmadık.

 

Son aylarda nerede ise her gün şehit haberi aldığımız bu günlerde; şehit analarının-babalarını-kardeşlerinin ve yakınlarının gözyaşlarının kurumadığı günlerde derneğin eğlence gecesi düzenlemesini doğru bulmadık. İşte bunun için geceye katılmadık. 

 

Zaten dernek yönetiminden de en azından basın adına ya da Akkuş adına kurulan internet sitesi adına bir davetiye almadık. Davet edilsek te yine de katılmayacaktık o ayrı konu. Bu arada Dernek yönetimi bizi davet etmese de 20 TL verir bir davetiye alır yine de geceye katılırdık. Bizim geceye katılmamızı engelleme diye bir konu da olmazdı. 

 

Sonuç itibariyle başta dernek yönetimi olmak üzere hiç bir kişi ile bir sorunumuz yoktur. Dernek ile de bir sorunumuz yoktur. Kaldı ki bizim zaten kişilerin şahsı ile bir sorunumuz olmaz. Fikri ve düşünceler konularda olur. Bizde buna fikir jimnastiği diyoruz.

 

Dernek gecesinin düzenleme şeklinin içinde özellikle bu günlerde eğlence olmasa idi bizde gecede yerimizi alırdık. 

İhsan ÇAM

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. EVET ÜLKEMİZİN İÇİNDE BULUNDUĞU ŞU ANDA BÖYLEBİ EYLENCE  YE GEREK YOKDU BENCEDE,  ZAMAN EYLENCE ZAMANI DEYİL DOSTLAR,  PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMA ZAMANI.   ALLAH CC İNANANLARIN YARDIMCISI BEN RABBİME GÜVENDİM. ALLAH  İKİYÜZLÜ İNSAN KILIFINA GİRMİŞ ŞEYTANLARDAN KORUSUN . AMİN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar