22 Eylül 2023 Cum

Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ; Dernek Seçimlerine 9 Gün Kala Çok Önemli Açıklamalarda Bulundu

Dernek Yönetim Kurulu Listesi Oluşturmak İçin Adaylığını Açıklayan Henüz Olmadı

Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ

Dernek Seçimlerine  9 Gün Kala

Çok Önemli Açıklamalarda Bulundu

22.12.2011 Tarihinde Ankara'da Kurulu Bulunan Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ'yi Dernek merkezindeki makamında ziyaret ettik. Değişen dernekler kanununa göre, dernek tüzüğünde değiştirilmesi istenilen kısımların çalışması yapıldı. Genel Kurula hazırlık çalışmaları gözden geçirildi. Daha sonra ise sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM'ın Dernek başkanı ile yaptığı istişare gündeme damgasını vuracak gibi,

İhsan ÇAM, Dernek Başkanı Emekli Öğretmen Muzaffer ÇELEBİ'den hem Akkuş Basın Birliği hemde Akkuş İnternet Sitesi adına yayın organlarımıza seçimlere 9 gün kala açıklamak istediğiniz herhangi bir konu varmı sorusuna karşılık, Başkan ÇELEBİ, yayın organlarımıza şu açıklamalarda bulundu

1. Seçimlere 9 gün kaldı. Bildiğim kadarı ile net olarak ve kesin olarak Dernek Yönetim Kurulu adaylığı için herhangi bir liste çalışmasında bulunan kişinin yada kişilerinin olduğunu sanmıyorum. Bana intikal eden bir konu olmadı. Bu konuda şunları söylemek gerekiyor ki; Genel Kurul gününe 1 yada 2 gün kala liste çalışmaları dernek yönetimi ile istişare edilirse iyi olur. Çünkü genel kurula hazırlık yapmak gerekiyor. Oy kullanacak kişi kadar oy pusulası şeklinde listeler çoğaltılması gerekiyor. Mühürlenmesi gerekiyor. Aday olacak kişi yada kişilerin bu durumu gözönünde bulundurmaları gerekiyor.

2. Genel kurulda derneğin hesapları görüşüleceği için aidat borcu olanların genel kurul gününe 2 gün kalana kadar aidatlarını ödemeleri gerekiyor. Yönetim olarak bizde hesaplarımızı gözden geçirip, genel kurula hazır hale getirelim. Hesapları kapatınca aidat borcu olanların ödemek istedikleri aidat borçlarını genel kuruldan sonra oluşacak yeni yönetime ödemek durumunda kalacaklardır. Bu konunun  üzerine niçin bu kadar gidiyoruz. Nedeni şu ki; derneği aidat borcu olanlar genel kurulda oy kullanma şansları yok. Genel kurulda oy kullanmak istiyorum diyen dernek üyelerimizin genel kurula en az 2 gün kala aidat borçlarını ödemek durumundadırlar. Aksi durumda oy kullanma durumları olmaz.

3. Her üyenin derneğe sahip çıkmasını istiyorum. Derneğimiz kapanmasın, açık kalsın. Tüm üyelerimizin derneğe sahip çıkacaklarına inanıyorum.

4. Derneğe üye olmayan kişilerin dernek hakkında beyanlarda bulunmasından ve dernek ile ilgili asılsız konuları dile getirmelerinden rahatsız olduğumu ve üyelerimizin de bu konudan rahatsız olduklarını ifade etmek istiyorum.

Akkuş İlçesi Yazılı ve Görsel Basın Birliği Başkanı ve Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM'da Dernek Başkanı Öğretmen Muzaffer ÇELEBİ'ye uzun süredir sürdürdüğü dernek başkanlığı görevinden ötürü ve dernek için yapmış olduğu çalışmalardan vede yapmış olduğu değerli açıklamalardan dolayı teşekkür etmiştir.

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar