21 Haziran 2024 Cum

DAMYERİ-TUZAK DERNEĞİNİN TBMM ZİYARETİ

DERNEK YÖNETİM KURULU BAŞKANI NECDET DEMİR’İN

SİTEMİZE GÖNDERDİĞİ HABER

"EYÜP FATSA’YI ZİYARETİMİZDEN MÜJDELİ HABERLER

 

2 Mart 2007 tarihinde Ak Parti Gurup Başkan Vekili ve Ordu Milletvekili Sayın Eyüp Fatsa’yı makamında ziyeret ettik. Yaklaşık 1,5 saatlik görüşme neticesinde İlçelerimiz ve köylerimiz için çok önemli taahhütler aldık. Akdatder Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Necdet Demir, Damyeri Köyü Muhtarı Sayın Kemal Helvacıoğlu, Esnaflarımızı Temsilen Sayın Mevlüt Kılıç ve Damyeri Köyü vatandaşlarından oluşan bir heyetle oluşturularak Makamında ziyaret ettiğimiz sayın Eyüp Fatsa İle aşağıda bahsedeceğimiz konular hakkında çok ciddi sonuçlar elde edildi. Tesadüfen Akkuş’tan ziyarete gelen başka guruplarla gündem maddelerimiz çakışması neticesinde toplantı tam bir Akkuş zirvesi oldu. Ziyarette ilçeden katılanlarla tam bir fikir birliği oluştu. Ve şimdi mutlu haberler.

  1. Uzun bir aradan sonra Akkuş’a kadrolu Kaymakam ataması yapıldı
  2. Damyeri Köyü İlköğretim Okulu Yapılacak
  3. Akkuş – Kumru yolu 2007 de tam anlamıyla hizmete girecek ve Çok yakında Karayollarına devredilerek Asfaltlanması sağlanacak.
  4. Damyeri Köyünde Bulunan yarım kooperatif binasının tamamlanıp sosyal amaçla ve lojman olarak kullanılması için kaynak sağlanacak
     
    Haberin Devamında daha geniş bilgi bulabilirsiniz.

Akkuş ve Diğer İlçelere Kaymakam Ataması:
Sayın Eyüp Fatsa’yı Damyeri Köyüne Okul Yapılması için destek istemek amacıyla yapmış olduğumuz ziyarette sayın Fatsa bizlere bir çok müjdeli haber verdi. Konuşmamızın hemen başında uzun bir aradan sonra Akkuş’a kadrolu bir Kaymakam atamasının yapıldığını müjdelerken bölgedeki diğer bir çok ilçeye de kadrolu Kaymakam atandığını belirtti .Sayın Fatsa ilgili kuruma yanımızda telefon açarak bu atamaları tekrar teyit etti ve artık bölgede istikrarlı bir çalışma olacağını belirtti.

Damyeri Merkez İlköğretim Okulu Yapımı:
Ziyaretimizin asıl amacı Damyeri Köyünde ihtiyaç duyulan ilköğretim Okulunun yapılması için destek istemekti ve sayın Eyüp Fatsa’ya okul için yapmış olduğumuz çalışmaları aktardık. Kendilerine hangi aşamada olduğumuzu izah ettik ve kendilerinden destek istedik. Sayın Eyüp Fatsa bilgileri aktarmamız neticesinde gerçekten okula ihtiyaç olduğuna ikna oldu. 2007 yılında vatandaş Devlet işbirliği halinde Okul yapımına başlamamız durumunda gerekli desteği vereceğini, bunun Gerçekleşmememsi durumunda ise 2008 yılında yatırım planına dahil edilmesi için gayret göstermeye söz verdi. Bizlerde bu okulun yapılması için bütün gayretimizi sarf edeceğimize söz verdik. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Akkuş – Kumru Yolunun Yapımı:
Sayın Eyüp Fatsa ile görüşmemiz esnasında Akkuş – Kumru arasındaki yol durumu da gündeme geldi. Sayın Fatsa 2007 de bu yolun şimdiki haliyle tamamlanıp ulaşıma kesinlikle açılacağını beyan etti. Daha sonraki aşamalarda da yolun Karayollarına devredilerek asfalt yol olması için çalışma yapılacağını beyan etti.

Damyeri Köyü Kooperatif Binasının Tamamlanması
Sayın Fatsa’ya Damyeri Köyünde inşaatı tamamlanamamış Damyeri Köyü Kooperatif binasının bulunduğunu, Kooperatifin bu yapıyı tamamlama imkanının olmadığını, Köydes vb. kaynaklardan buraya katkı sağlanması halinde burada en az iki adat öğretmen lojmanın yanı sıra bir çok amaçlı salon, yönetim birimleri ve Halk Kütüphanesi oluşturabileceğimizi ilettik. Kendileri fotoğraf üzerinde incele sonucunda bunun yapılabileceğini ve bir kazanım olacağını belirtti ve gerekli desteklerin verileceğini beyan etti.
Geçmişte yaptıklarını taktirle andığımız Sayın Eyüp Fatsa, 1,5 saat kadar uzun bir süreyi bizimle paylaşarak bizlere ne kadar önem verdiğini gösterdi. Biz Kendilerine çok teşekkür ediyor ve yukarıda belirtilen çalışmaların gerçekleşeceğine inanıyoruz. Kendilerine saygılarımızı sunuyoruz." Haber Kaynağı:Akdatder Derneği

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar