17 Haziran 2024 Pts

DAMYERİ-TUZAK DERNEĞİNİN AKKUŞLU ÖĞRENCİLERE BİR MONT BİR BOT YARDIM KAMPANYASI

{mosimage}

AKKUŞLU ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIM KONUSUNDA MÜJDELİ HABER

DERNEĞİMİZ BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR VE

"BİR MONT BİR BOT" KAMPANASINI BAŞLATIYOR

http://www.akdatder.com Derneğinin Haberi: Akdatder Kadın Kollarının kurulmasının ardından derneğimiz amaçlarına yönelik olarak yönetim kurulumuzun 1 Nisan 2007 tarihinde almış olduğu kararla büyük kampanyalarından birini daha başlattı. "BİR MONT BİR BOT KAMPANYASI". Bu Kampanyadaki Amacımız: 2007- 2008 Eğitim ve Öğretim Döneminde Akkuş İlçesi Damyeri, Tuzak ve Yeşil Güneycik köylerindeki toplam 6 okulda okuyan öğrencilerimizi sıcacık giyindirip onları mutlu etmek, okumaya teşvik etmektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden aldığımız bilgilere göre adı geçen üç köydeki okullarda bu dönem 445 öğrenci kayıtlı bulunmaktadır. Şartlarımız elverdiği takdirde bu öğrencilerimizin tamamının her birine bir bot bir  armağan etmeyi , hatta bize yapılacak bağışlarla başka ihtiyaçlarını da karşılamayı planlıyoruz. Bu kampanya nasıl devam edecek, ne zaman bitecek, kimler kampanyaya katılacak ayrıntılarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Kampanyaya Katılmak İsteyen Gönüllü ve Yardım sevenler Bize Aşağıdaki Numaralardan Ulaşabilirler.

KAMPANYA BİLGİ HATTI :
DERNEK: Hilal SK. 25/ 13 ULUS/ ANKARA tel: 0312 324 11 73 e-mail :
dernek@akdatder.com Necdet DEMİR : 0533 573 27 54 – 0312 435 93 13 e_mail : ncd_1959@yahoo.com
Mevlüt KÜÇÜK : 0537 625 12 46
Mehmet KÖSE : 0535 525 82 87
Şükrü DEMİR : 0537 224 12 99

{mosimage}

KAMPANYANIN ÇALIŞMA KURALLARI:
1- KAMPANAYANIN İÇERİĞİ:
Doğanın gereği olarak hepimiz evlatlarımıza giyecek alırız. Fakat bir de bakarsınız daha senesi dolmadan çocuklarımız büyümüş aldığımız kıyafetlerimizin içine sığmaz olmuşlar. Bir yenisini alırız. Diğer kıyafetler ne oldu bir kenarda duruyor. Peki Bunları Ne yapalım ??? İşte fırsat!!!!! Siz bunları Derneğimize, Kadın Kolları Görevlilerimize yada gönüllü çalışanlarımıza teslim edin bizde ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım. Köylerimizde bir çok maddi imkanları olmayan yavrucaklar var. Onlar karada kışta montsuz, yırtık kara lastiklerle okuyup adam olamaya çalışıyorlar. Onlara katkıda bulunalım ki okusunlar, diğer bir deyimle "Adam Olsunlar". Onların gönüllerinde taht kuralım. Hayır İşleyelim. Yapmış olduğumuz iyiliğin verdiği huzurla rahat uyuyalım. İnanıyoruz ki mutlaka yapılanların karşılığını göreceksinizdir.Kampanyamızın amacı yukarıda belirtilen 6 okulda eğitim gören öğrencilerimize bir bot bir mont armağan etmektir. Yapılan yardımların fazla olması durumunda, yardımlar diğer köylerdeki okullarımızda bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Kampanadan faydalanacak öğrencilerimizin ortalama yaş gurubu 6- 15 yaş gurubudur. Yapılacak ayni bağışların yanı sıra ,şartlı maddi bağışta yapılabilir. Maddi bağışlar biriktirilip imalatçı firmalardan toplu alım yapılacaktır.
2- KAMPANYA KOORDİNASYONU: Kampanyamızın koordinasyonunu Akdatder Kadın Kolları Yürütecektir.
3- KAMPANYADA ÇALIŞACAK GÖNNÜLLÜLER: Kampanyamızda gönüllü olarak görev almak isteyen yardım sevenlerimizi internet sitemizde bize ulaştıkça derhal yayınlayacağız. Kampanyamıza her yerden gönüllüler katılabilir. Katılımcılar şahıs, kurum, yada firmalar olabilir.

Kampanyamızda yer alacak olan gönüller ve yardım yapanların listesini Yardım Kampanyaları Bölümünde bulabilirsiniz. Bize destek veren ve katkıda bulunmak isteyen herkese şimdiden sonsuz teşekkürler.

4- KAMPANYA BİTİŞ TARİHİ: 20 Ağustos 2007 dir.
DAMYERİ- TUZAK VE YEŞİL GÜNEYCİK OKULLARINDAKİ ÖĞRENCİ DAĞILIMI:
DAMYERİ KÖYÜ:
MERKEZ : KIZ: 69 – ERKEK : 82
TÖKER : KIZ: 41 – ERKEK : 31
DERBAĞ : KIZ: 28 – ERKEK : 27
TUZAK KÖYÜ: KIZ: 22 – ERKEK : 25
YEŞİL GÜNEYCİK:
MERKEZ : 82
ÇARDAK: 38
TOPLAM: 445 ÖĞRENCİ

Kaynak: http://www.akdatder.com

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar