2 Aralık 2023 Cts

Damyeri Köyü Turizm Hazır. Misafirhane Tamamlandı Hizmete Hazır

Mehmet KÖSE ve Arkadaşlarının azmi sonucu köylülerinde desteği ile Damyeri Misafirhanesi hizmete hazır

Akkuş İlçesinde Bir İlk

Damyeri Köylüleri

Köylerine Misafirhane Yaptılar

Yaklaşık 2 seneden fazla devam eden inşaat çalışması sona erdi

Damyeri Köyü Misafirhanesi Hizmet Hazır Hale Geldi

Damyeri köyünden olup, Ankara'da ikamet eden Mehmet KÖSE ve Arkadaşlarının azmi ve köylerine bir misafirhane kazandırma istekleri nihayet iyi netice ile sonuçlandı. Damyeri köylülerinin de hem maddi hemde inşaata çalışarak destek verdikleri çalışmalar sonucunda; 2011 Yılının ilk aylarında Misafirhane hizmete hazır hale geldi. Yataklarından, ranzalarına, masa ve sandalyesine kadar her şey düşünülmüş ve tamamlanmak üzere, çok yakında törenle hizmete açılacak.

Ordu İli Akkuş İlçesinin nüfus açısından en kalabalık köylerinden olan Damyeri köyünde hizmetler durmadan devam ediyor. Bilindiği gibi kısa bir süre önce bu köye yeni bir ilköğretim okulu yapılmıştı. Akkuş ilçesine ve Damyeri köyüne yapılan Damyeri Köyü İlköğretim Okulu ilçeye yapılan en son okuldur.

Site yönetimi olarak önceki senelerde Damyeri köyünü ziyaret etmiştik. Genel olarak köyü incelediğimizde, köyde olması gereken tüm hizmetler var diyebiliriz.

İlköğretim Okulu

Misafirhanesi

Tarım Kredi Kooperatif Binası ( Çok Katlı)

Bir tarihi bir yeni yapılan 2 adet Camii'si

Genişletilmiş ve Sürekli bakımı yapılan Köy Grup Yolu ( Damyeri köyünün içinden geçen yol aynı zamanda gurp yolu olup, Akkuş İlçe Merkezi-Aşağıdüğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri ve Tuzak Köylerini-Kumru İlçesine bağlayan grup yolunun üzerindedir.) Bu grup yolunda çok yakında asfaltlama işlemi yapılacağı siyasiler ve İl Genel Meclisi Üyeleri tarafından duyurulmuştu. Dolayısı ile köyün yol sorunu da yakında çözülmüş olacak.

Misafirhanin açılması ile turizme de açık olduğunu ilan edecek olan Damyeri köyü Akkuş'ta örnek bir köy olma yolunda epeyce bir yol aldı.

Peki bu başarı nereden geliyor.

Akdatder (Damyeri-Tuzak Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurulduğu günden beri bu iki köyde çalışmalar hız kazandı. Dernek yönetiminde olan Damyeri köylüleri durmadan yeni projeler üreterek gerek gurbette gerek ise köydeki insanlarına yön vermekteler. Birlik ve beraberlikte olunca hizmetler peş peşe geliyor. Bu birlikteliğe köy muhtarı ve ihtiyar heyeti destek verince, köyde yaşayanlar destek verince, il Genel Meclis Üyeleri destek verince, Kaymakamlık, Köydes, Özel İdare destek verince vede çalışmaları duyurmada ve köydeki birlik ve beraberliği duyurmada sitemizde küçük de olsa bir katkı sağlayınca, işte kalkınan, işte turizme hazır bir köy oluştu.

Bu arada Necdet Başkan ve Erol Komutanını vede çevresindeki ekibin Damyeri köyü için daha bir çok projelerini olduğunu biliyoruz. Ama açıklamak için daha erken, Damyeri köylüleri sizleri tebrik ediyoruz. Derneğinizi tebrik ediyoruz. Lütfen bu birlik ve beraberliği devam ettirin. Karar verdiği anda o iş artık olmuş diyen ve verdiği kararı ne pahasına olursa olsun uygulayan Mehmet KÖSE'yi ayrıca tebrik ediyoruz. Mehmet kardeşim misafirhane işini konuşurken ve sen anlatırken sadece dudakların konuşmuyordu, kalbin konuşuyordu. Gözlerin, heyecanın konuşuyordu. Bu coşkunu misafirhaneden sonraki hizmetlerde devam ettirmeni dileriz.

Dernek Yönetimden olup, Tuzak köyünden olan kişilerin de köylerine camii inşaatı yapılmasında çok çalıştıklarını ve Tuzak köyüne güzel bir camii yaptıklarını biliyoruz. Çok Yakında Tuzak Köyünden görüntüleri yayınlayacağız.

Damyeri Köylüleri tekrar misafirhaneniz hayırlı olsun

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar