2 Aralık 2023 Cts

SON DAKİKA GELİŞMELERİ: Suçlanan Kişi Cevap Hakkını Kullandı. Damyeri Köyü Muhtarı KEMAL AKKOCA Akkuş Ak Parti Yönetiminden İstifa Etti

Milli Eğitim Müdürü Sitemiz Yönetimi İle Görüştü

Active Image

Damyeri Köyü Muhtarı KEMAL AKKOCA

Akkuş Ak Parti İlçe Yönetiminden İstifa Etti

Muhtar Kemal AKKOCA, Sitemiz Yönetimini Telefon İle Arayarak 24.09.2010 Tarihinde Ak Parti Akkuş İlçe Başkanlığına verdiği dilekçe ile istifa ettiğini, dilekçede neden istifa ettiğini net olarak belirtiğini söyledi.

Kemal AKKOCA'a dilekçesinde istifa etme nedeni olarak, Akkuş Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ'u suçlayarak ve bir kaç örnekte göstererek, bu şartlarda parti yönetiminde görev yapamayacağını açıklamıştı.

Bu defa konu ile ilgili olarak, Akkuş Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KOCAKOÇ, sitemiz yönetimini telefon ile arayarak, kendisine yapılan suçlamaların hiç birisini kabul etmediğini, dilekçede belirtilen konular ile uzaktan yakından bir ilgisi olmadığını, kişinin zaten konuyu ilçe başkanlığına verdiği dilekçe ile gündeme getirdiğini, ancak bu suçlamaların suç unsuru olduğundan, şikayet eden kişinin varsa suçlamaları neden savcılığa başvurmadığını, neden çalıştığım kuruma şikayet etmediğini sorarak, kendisinin kişilik haklarına saldırı olduğundan ve memuriyeti ile ilgili sıkıntılara neden olabileceğinden hareketle Muhtar hakkında Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunacağını söylemiştir.

Sitemiz yönetimi, her iki tarafında söylediklerini değerlendirmiş ve bir karar almıştır.

Alınan karar gereği, konunun bu aşamadan sonra Cumhuriyet Savcılığı konusu olduğundan bahisle ve Hüseyin KOCAKOÇ'un bizzat kendi sözleri ile Muhtarı hemen savcılığa suç duyurusunda bulunacağı cümlelerini sarf edildiğinden dolayı, Dilekçede belirtilen konuların mahkemece kanıtlanmadan yayında kalmasının doğru olmayacağını düşünerek yayından kaldırdık.

Konu ile ilgili gelişmeleri yayınlamaya devam edeceğiz.

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. sayın muhtarım bu kadar adil olmayan işler yapıldıysa neden yeğeninize gelene kadar beklediniz daha önceki yapılan yanlışlarıda düzeltmek için çalışıp, olmadıysa istifanızı verseydiniz daha demokrat olurdu. kendi canınız acımadan yapmalıydınız yada önceki usulsüz veya adil olmayan atamalarada dur dediniz mi? sonuçları nelerdir? sayın hamarat ilçemizdeyken bu işleri anlattınızmı? diğer mağdur olanlar neler yaptı? bundan sonra aynı işler devam edip gidecektir.

  2. bu olay sayın kocakoça bir komplodur tıpkı başka olaylarda da olduğu gibi…

    neticede kocakoçun ……. alınır komplocu iyot gibi ortaya çıkar..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar