6 Temmuz 2022 Çar

Çukurköy Derneğinin Ankara’daki Pikniği Şölen Havasında ve Sanatçıları İle Davul Zurnası ile Halay ve Oyunları ile Ankara’daki Akkuş Derneği ve Diğer Akkuş Köy Dernekleri Yöneticilerinin Katılımı İle Mangalı İle Yediden Yetmişe Herkesin Katıldığı Örnek Bir Piknik Oldu.

Akkuş İlçesi Çukurköy Derneğinin

Ankara’daki Pikniği Şölen Havasında ve

Sanatçıları İle Davul Zurnası ile Halay ve Oyunları ile

Ankara’daki Akkuş Derneği ve

Diğer Akkuş Köy Dernekleri Yöneticilerinin Katılımı İle

Mangalı İle Yediden Yetmişe Herkesin Katıldığı

Örnek Bir Piknik Oldu.

Kurulalı daha 15 ay olan Akkuş Çukurköy Mahalle Derneği yaptığı etkinlikler ile Ankara’da örnek olmaya ve ilklere imza atmaya devam ediyor.

Son olarak Dernek merkezinde Üniversiteyi Kazanan  Çukurköylü Öğrenciler ile etkinlik düzenleyen dernek yönetimi. Öğrencilere hediyeler vererek onları motive ettikten sonra bu defa Ankara’da piknik düzenleyerek yeni bir ilke daha imza attı.

Ankara Mogan gölü yakınlarında düzenlenen pikniğe nerede ise Ankara’da ikamet eden tüm Çukurköylüler katılım sağladı. Bununla da kalmadı. Çevre köylerden katılım yapan hemşehrilerimizde piknikte yerlerini aldılar.

1994 Yılından beri aktif olan Ankara Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Yönetimi Başkanı Niyazi ÇELEBİ ve yönetim kurulu üyeleri pikniğe katıldılar.

Çok kısa bir süre önce kurulan ve hızla üye sayısını arttıran Çavdarköy Dernek Yönetimi Başkanı Metin YILMAZ ve yönetim kurulu üyeleri Pikniğe katıldılar.

Kurulalı aylar olan Gedikli köyü derneğinden Yönetimi Adına Mevlüt Eyin, Ayşe Aşçı ve Ramazan Gümüş pikniğe Katılmışlardır.

Çankaya Belediyesi Encümen Üyesi Akkuşlu Hemşehrimiz Çavdarköylü Dursun ÇAM’da etkinlikte yerini aldı.

Cumhurbaşkanlığı İş Sağlığı Uzmanı S. G. Ailece pikniğe katıldı.

Bir çok kamu kurumdan kişiler, Öğretmen, memur, şef, Uzman, Polis,  esnaf, özel sektörde çalışanlar, emekliler, öğrenciler, gençler, iş adamlar, aşçılar, Ziraat Mühendisi, ev hanımları, ismini ve görevini sayamadığımız çok sayıda insan piknik alanını doldurdu

TRT Eski Saz Sanatçılarından halen aktif olarak müzik çalışmalarına devam eden Hikmet UZUN bağlaması ile pikniğe gelenleri güzel eserler okudu. Akkuş köyleri için yeni kaleme aldığı Türküsünü de ilk defa piknikte okudu.

Davul zurna ve sazları ile Ali ve Fikret kardeşler pikniğe katılanları oyun havaları ve yöresel türküler ile coşturdular.

Küçük sanatçımız Yasin Gümüş sazı ile gelecek için ümit verdiğini gösterdi.

kemençe ve tulum çalarak pikniğe renk katan Anıl Yıldırım

Pikniğin sunuculuğunu Ali Basmacı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Sazları ile Kağan paşa Akkaya, Ersin Aydın, Berke Sevindik ve Orçun Çakır katılımcılara güzel müzikleri ile keyifli anlar yaşattılar.

Orkta Ramazan Gümüş sanatçılara eşlik etti.

Klarnet çalarak pikniğe ayrı bir renk katan Hüseyin Çam’ın bu sene gideceği Üniversite tahsilinde başarılı olmasını temenni ediyoruz.

Adını sayamadığımız daha bir çok ses ve saz sanatçısı piknikte sahne aldılar.

Yöresel Akkuş Türküleri denince ilk akla gelen isimlerden ve derneğin kurulmasında büyük emekler harcayan Tahsin AKKAYA piknikte ilk sahne alan kişi idi. Akkuşun Gürgenleri türküsü ile piknik başladı.

Çukurköylü Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM’da hem şahsı ve ailesi adına hem de Akkuş İlçesi İnternet Sitesi – Çukurköy İnternet Sitesi adına piknikte yer aldı.

Piknikte Akkuş internet sitesi ve Çukurköy sitesi adına sevindiğimiz konuların en önemlisi sunucunun, sanatçıların Akkuşlu olması çok gurur verici oldu bizim için. Devamında ise çukurköylü sunucu ve sanatçıların çok olması özelde ayrıca gurur verici. Bu tür organize işlerde Akkuşluların ve çukurköylülerin kendi kendine yeterli olması mükemmel  bir konu. İşte bu pikniklerde ve işlerde gençleri yetenekli kişileri ortaya çıkarmak çok önemli. Başarılı kişileri motive etmek onurlandırmak çok önemli. Sadece bu yönü ile emek verenleri tebrik ediyoruz.

Akkuş İlçesi, Kazan İlçesi ve Zonguldak’tan pikniğe katılanlar oldu.

Piknik nasıl oldu diye soru soranlara bizde diyoruz ki! buradan anlatmak yetersiz kalacaktır. Bizzat yaşanması gerekmektedir. Bize göre piknik çok güzel mükemmel oldu. Elbette ilk olması vesilesi ile daha daha da mükemmel olması için bir sonraki piknikte telafi edilmek üzere önerilerimiz olacaktır.

Bu arada mangal harika idi. Kahvaltılık güzel idi.

Pikniğin hazırlanmasında emeği geçen başta Çukurköy dernek yönetimi Yunus yıldırım, Halil İbrahim sevindik, Mustafa Gümüş, Hatice Çam ve Medet Demirci olmak üzere canla başla hizmet etmek için çaba gösteren herkese ( Başta mangalları yapanlara, kahvaltıları hazırlayanlara, masalara dağıtanlara, her şeyin mükemmel olması için gayret gösteren herkese çok teşekkür ederiz. Yerdeki kağıtları ve su plastik kaplarını sık sık toplayan Tahsin AKKAYA’ya gösterdiği duyarlılık ve titizliğinden ötürü ayrıca teşekkür ediyoruz. sözün özü emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

  

 

   

 

              

      

  

        

  

 

    

 

      

 

 

 

 

 

Related Articles

1 Yorum

  1. Sayın
    İhsan Çam abimiz Derneğimiz Yönetim Kurulu ve Hemşehrilerimiz adına yapmış olduğunuz yorum ve temennileriniz için Dernek yönetimi olarak Size Hemşehrilerimiz üyelerimiz köylülerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
    Dernek Yönetimi olarak yaptığımız işleri elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz tabiki hatalarımız eksiklerimiz ola bilir onuda sizlerin ve Hemşehrilerimizin dilek ve eleştirileri doğrultusun da gidermeye çalışıyoruz ve çalışmaktayız sizlere teşekkür ediyoruz .
    Akkuş Çukur Köyü Mahallesi Dernek Yönetimi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar