20 Mayıs 2024 Pts

ÇUKURKÖY CİNGİLİ KÖPRÜSÜNÜN ACİLEN HİZMETE AÇILMASI BEKLENİYOR

ÇUKURKÖY CİNGİLİ KÖPRÜSÜNÜN HİZMETE AÇILMASI BEKLENİYOR.

2006 YILINDA ORDU ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜNCE İHALE EDİLEREK YAPTIRILAN KÖPRÜ

YAKLAŞIK 5 AYDIR ÖDENEKLERİN AÇILMASINI BEKLİYORDU. AKKUS KÖYDES BİRLİĞİNCE  KÖPRÜNÜN BAŞLARININ DOLDURULMASI İLE MEVCUT YOLA İKİ TARAFININ BAĞLANMASI İŞLEMİ TAMAMLANARAK KÖPRÜNÜN HİZMETE AÇILMASI ACİLEN BEKLENMEKTEDİR.


Eski Köprü hizmete cevap vermediği gibi çok büyük tehlike arz ediyordu. Sadece köprünün tehlike arz etmesi yetmediği gibi birde eski köprüye yakın yolda heylan olmuş ve yol çökmüştür. Bu heylan olan yerden her an araçlarlar ırmağa uçabilir. İnşallah çok yakında köprü açılacak ve bu saydığımız tehlikeler olmayacak.


Diğer bir konu da köprünün hizmete açılması ile Cingili Köprüsü ile 13 Haneli Cingili Mahallesinin köprüye ulaşımının sağlanması için 800 metre yeni yolun açılmasında büyük yarar vardır. Çünkü 13 Haneli Cingili Mahallesi köprüye ulaşmak ve köprüden sonra Camiye, Mezarlığa, Un Değirmenine ve Köyün diğer 7 Mahallesine ulaşmak için köprüye kadar olan 800 metre lik yeni yolundan yararlanacaktır. Aksi durumda ise yaklaşık 5 km yol gittikten sonra köprüye ulaşmaları mümkün olacaktır.
 

13 haneli Cingili Mahallesi sakinleri Cingili Mahallesinden köprüye bağlantı yolu olan 800 metrelik yolun açılmasını Akkuş Kaymakamlığı Köydes Birliğinden talep etmektedirler.

kopru3.jpgkoprucingili.jpg

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar