17 Haziran 2024 Pts

Çukurköy-Kuşçulu-Ortabölme Köyleri ile Seferli Beldesi ( Dere Yolunda) Yol Genişletme Çalışmaları Bu Gün Başlayacak Bilgisi Aldık

Sitemize gelen bir bilgide, bu gün 07.04.2009 Tarihinde Dereyolu Bayramlı Köprüsünden başlanarak Çukurköy-Kuşçulu-Ortabölme ve Seferli Beldesi Yolunda genişletme çalışmalarının başlayacağı bilgisi ulaştı

Çukurköy-Kuşçulu-Ortabölme köyleri ile Seferli Beldesi Sakinlerinin

Yüzünü Gülderecek Bir Haber Ulaştı Sitemize

Bu köylerin ve Seferli Beldesinin yararlandığı dere yolunda

Genişletme Çalışmaları

Ordu Özel İdare Müdürlüğünce

07.04.2009 tarihi itibariyle başlayacağı bilgisi ulaştı.

Yıllardır umutla beklenen bu çalışmanın sevinçini

Siz Değerli Site Takipçileri ile Paylaşmayı Uygun Gördük.

Bilindiği gibi bir kaç yıldır Akkuş-Salman yolu çalışması bağlamında Dere Yolunun Kemikkeriş Sapağına kadar ve bu sapaktan da Salman’a kadar yolun genişletilmesi, Köprülerin yapılması, Menfezlerin yapılması ve yolun sık sık çakıllanması yapılmıştı. Bu sene de gene ödenek ayrılarak kalan işler ile birlikte asfalt dökülmeye başlanacak.

Herkesin de bildiği gibi Grup dere yolu sadece Akkuş-Salman arasındaki mesafe kadar değildi. Salman yolu yapılırken, Kemikkeriş sapağından ayrılarak Çukurköy’ün Cingili Mahallesi, Kuşçulu Köyü- Ortabölme köyü-Seferli Beldesinin Alan Mahallesi ve Seferli Belediyesine kadar uzanan yol nerdeyse kaderine bırakılmıştı. Bu durumdan, bu yoldan yararlanan köylüler ve Seferli Beldesi ve Belediyesi hoşnut değildi. Bu durumu da sık sık bu insanlar dile getiriyorlardı. Zaman zaman bizlerde sitede bu konuda haberler yaptık.

Beklenen Müjdeli bir haberi 06.04.2009 tarihinde aldık. Bu yolda da genişletme çalışmaları 07.04.2009 tarihi itibariyle başlayacağı bilgisi bizlere ulaştı. Hemen sizlere paylaşmayı uygun gördük. Bu konuda çaba gösteren herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Ormancık köyü ile Çukurköy ve Kuşçulu köylerinin sınırlarını birbirine bağlayan Bayramlı köprüsünden başlayarak Kuşçulu köyü Esebeleği Mahallesine kadar devam eden ve Şoförlerin korkulu rüyası olan Tırmanma şeritinin genişletilmeye başlanması ile devam edecek olan çalışma yöre insanını sevince boğacaktır.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar