5 Aralık 2022 Pts

Çukurköy Cingili Mah. Recep ÇAM ve Kardeşlerinin Evi Yandı

Yaklaşık 5 senedir boş olan ev. Yandı. Mahalle sakinlerinin başka bir mahalleye ziyarete gittiği bir anda yanan yada büyük ihtimalle yakılan ev, yerle bir oldu. Tamamen yandı.

 

SON DAKİKA HABERİ

 

Köy İhtiyar Heyetinden Alınan bilgiye göre, Akkuş "Tek" Olay yerine gitmiş ve raporunu tutarak elektrik arızasından kaynaklanmadığını belirtmiştir. Ayrıca evin yanındaki dereye kadar araç geldiği ve derede durduğu, lastik izlerinden tespit edilmiştir. Geriye hangi sonuç kaldı. Buyurun siz söyleyin. Akkuş Jandarma olay yerine gidip, incelemelerde bulunmuş ve yakınlarda olanların ifadelerini Akkuş İlçe Merkezinde Almıştır. İnşallah bu işi yapanlar en kısa sürede yakalanırlar.

 

 

 

 

AKKUŞ KÖYLERİNDE NELER OLUYOR

 

 

 

 

 

 

 

 

Çukurköy Cingili Mahallesinde Yangın

Küçük yaşta babaları Salim ÇAM,ı kaybeden 3 küçük çocuk ve anneleri, yıllarca köyde yokluk çektiler, sıkıntılar çektiler, ezildiler, yetmedi dediler ki sizin çektiğiniz az geldi. köydeki içi saman dolu samanlıklarını yaktılar, daha neler neler yaptılar, nihayet yaklaşık 5 yıl önce Ankara geldiler, Bir kardeşi Lokantada Çalışıyor, bir kardeşini evlendirdiler, büyük kardeş Recep ÇAM, şu anda yemek fabrikasında ağır işte asgari ücret ile çalışıyor. Her kardeşin çocukları oldu. Her biri geçim derdine düştü. Gece demeden gündüz demeden acımasız hayatta tutunmaya çalışıyorlar. Dediler ki sizlere Ankara’da rahatlık yok. Burada da ezmeye kalktılar, dedikodular ile yıpratmaya çalıştılar,  Site yönetimi olarak akrabamız olduğu için sık sık görüşüyorduk. Daha yakınlarda İhsan Ağbi köyü çok özledim. AMa izin alamıyorum. Evleri bahçeleri çok özledim dedi. Gene çıktı birileri ortaya dediler ki sizin bu çektiğiniz az geldi dediler. dun güce 06.04.2008 günü gecesi köydeki evini de yaktılar. Şimdi görüştük işteymiş. Ağbi yeni duydum dedi. Ağlıyor ağlıyor hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Beni köyde rahat bırakmadılar. Burada rahat bırakmadılar.Şimdi de evimi yaktılar. Ben ne edeyim nere gideyim diye hepimize soruyor. Yetimi ağlatmanın ne kadar günah olduğunu bilmezlermi, yetimin hakkını aramayan yetkililerin sorumluluklarının ne kadar çok olduğunu bilmezler mi? Motorcu REcep ÇAM, Efendi arkadaş. saygılı arkadaş, Onu herkes bilir, efendiliği ile saygısı ile Motorcu Recep ÇAM olarak bilir. Yurtdışından ararlar hatırını sorarlar.

 

İşte Evi Yanan Recep ÇAM, Köyü için yapmayacağı yoktu. 3 sene önce Ordu Özel İdareden Cingili Mahallesi sakinleri büz almış. Kendi imkanları ile kamyon tutarak köye getirmişler ve devlet gelsin büzü yerleştirsin diye beklememişler ve sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM ve Ailesi ve Mahalle halkı erkekli bayanlı çalışarak büzleri dere yataklarına yerleştirmişlerdir. Evet resimde birsi büzün içine girmiş sadece ayakları gözüküyor ne yapıyor o büzlerin birbirine yanaşması için çalışıyor. İşte köyünü bu kadar seven kişi evi yanan kişi Recep ÇAM. büzün içinde,   bu kadar köy sevgisi, Akkuş Belediye Başkanı ve Yetkililer köyü terk etmeyin senede bir kez olsun gelin diyorlar. Başkanım size katılıyoruz ama sizin nezdinizde tüm yetkillilere sesleniyoruz. Lütfen bu ev, samanlık yangınlarına çözüm bulun, Kaymakamlığımıza ve Jandarmaya güveniyoruz. Bu işleri yapanları en kısa sürede bulacaktır. Rahat olursa köylüsü şehirlisi köyüne döner, lütfen bu konulara el atalım. Çareler bulalım.

 

 

 

 

 

SAYIN KAYMAKAMIMI, SAYIN JANDARMA BÖLÜK KOMUTANIM, KÖYLERDEKİ YANGINLAR NE ZAMAN SON BULACAK. EVLERİ YAKIYORLAR, SAMANLIKLARI YAKIYORLAR, YETİMLERİN EVLERİNİ YAKIYORLAR. GÖZÜ YAŞLI YETİMLERİN HAKKINI KİM ARAYACAK, ARTIK EVİ YANANLARIN BULUNDUĞU HABERİNİ YAPMAK İSTİYORUZ.

Related Articles

15 YORUMLAR

 1. Evimiz yandıktan sonra geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese çok teşekkür ederim. HErkese çok selamlar Recep ÇAM

  Not: Recep ÇAM’ın İsteği üzerine yukarıdaki teşekkür yazısı ilave edildi.

 2. Degerli kardeşlerim RECEP ve MEVLÜT sizleri seviyoruz kendinizi üzmeyin üzülmeyin sakin olun allaha inancınızı yitirmeyin nasıl oldu bilmiyorum ama bunu yapan insan olamaz insanlıktan çıkmış kendisi dilerim allahından bulur vede bulacak dilerim adalatin pençesine düşer inim inim inler köydeyken rahatlık vermediler ankaraya geldiniz rahatlık vermediler nedir bu kendini bilmezlerin sizinle derdi anlamadım sizi çekemiyorlar ve tamamen sizi yok etmekmi anlamış degilim ama başaramazlar vede siz buna asla ve asla izin vermeyeceksiniz dimdik ayaktasınız başkada söyleyecek birşeyim yok tekrar geçmiş olsun.ALLAHA EMANET OLUN

 3. sevgili receb ve mevlüt abillerim büyük gecmis olsun o hayinler muhakkak ki kendi ahiretlerini yaktılar sizlerin sabır ve sağduyuyla bununda üstesinden geleceğini biliyorum bizlerde bu olaylara seyirci olmayacağız hertürlü yardıma hazır olduğumuzu bilmeni isteriz gün birlik beraberlik günüdür.üzülme yandayız

 4. Büyük üzüntü ve hayal kırıklığı içindeyim.Mevlüt ve Recep Abi gibi değerli,saygılı,kimsenin işine karışmayan insanların evi yanmamalı.Bu düpedüz tahrik ve taciz.Ancak Allah tuzak kuranların tuzağını boşa çıkarandır.Yakanlar aslında kendi imanlarını ve ahiretlerini yaktılar ama farkında değiller.Çok çok geçmiş olsun elimizden ne gelirse yapmaya hazırım sevgili recep abi üzülme sen.

 5. Arkadaş ben Ordulu felan değilim.Ama her şeyden önce Elhamdülillah müslümanım ve Türküm.Çankırı Çerkeşliyim.Bizimde yaklaşık 2 sene önce köydeki evimizi yakma girişiminde bulundular.Ama Allahın sayesinde alt katta iki odaya da ateş atmalarına rağmen başaramadılar.Bu ev yakma olayını her insan yapamaz.İnsanım diyen yapamaz.Orda sadece ev yakmakla kalınmıyor.O enkaz içinde kimbilir ne kadar canlı da telef olup gidiiyor.Allahtan korkusu olmayan kendini bilmezler.İnşallah Allahtan belanızı bulursunuz.Değerli kardeşlerime geçmiş olsun der, bütün hemşerilerinin yanında olmasını dilerim.Siteyi teşkilattan arkadaşım İhsan ÇAM sayesinde öğrendim.Değerli ve dürüst bir kişidir kendisi.Bu vesile ile buradan kendisine selamlarımı yolluyorum.

 6. Recep ve Mevlüt Amcaya geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum.Rabbim sabır ihsan eylesin.Acı büyük ama düşünüyorumda o evi yakanların eline hiç bişey geçmedi.GEÇEMEZDE. Siz o evi yaktığınızda sizden korkacaklarını mı sandınız. Sorun varsa bu sorunu halletmenin yolunu siz bu sanmışsınız.Biz el ele yürek yüreğe burdayız.

 7. bunun insanlıkla alakası yok recep ve mevlüt kardeşlere geçmiş olsun cingili mahellesinede nedesekde boş elimizden gelen yardımları varsa yapalım cok üzgünüm

 8. Reçep ve Mevlüt kardeşler geçmiş olsun.Ben sizi tanıyorum böyle bu zalim insanların ALLAH belasını versin ev yakmakla neyi çözüm sanıyorlar acaba.İnşallah memletimizde böyle bir daha böyle hadiseler yaşanmaz.Ben ormancık köyünden olup, Akkuş lisesinde Memur olarak çalışmaktayım.Moralinizi bozmayın kardeşim.Selamlar.

 9. Recep Çam arkadaşıma ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. İnşallah bu olayın failleri bulunur. Umarım bu tür olaylar memleketimizde bir daha olmaz.

 10. Recep ve Mevlüt bey kardeşlere geçmiş olsun diyorum morellerini bozmasınlar ağlamasınlar onlara söz veriyorum bende yardım edcem inş ALLAH yenileri yaparız tekrar canlarına bişey olmamış ALLAH O yapanlardan ve yaptıranlardan hesabını soracaktır mal geri gelir yardım ederiz morellerini bozmasınlar.Ben arkadaşları tanımıyorum ama inş ALLAH tanışırız.selamlar

 11. Bir çukurköylü olarak yangınlarla doğduk yangınlarla büyüdük yangınlarla devam ediyoruz. Yangının sebebi nedir bilmiyorum ama eğer sabotaj ise bir insan bunu nasıl yapabilir. Birine kızdığımızda ilk iş onun samanlığını yakmak oluyor. Ben son onyılını türkiyenin değişik yerlerinde geçiren biri olarak görmedim böyle bir şey akkuştan başka. Hatırlıyorumda dedimin samanlığını da yakmışlardı. Neyse bu iş çok su götürür ama bu işi yapanların günahını bir kervan götürür mü bilemem…….

 12. Bu insanlarin amaci zarar verebilmekse erkek gibi karsilarina dikilip haklarini arasinlar.Bu sekilde zavalli insanlarin evlerini
  yakip yikip zarar verebileceklerini saniyolarsa yaniliyolar. O evle-
  ri atalarimiz ormanlardan omuzlarinda agac cekerek yapmislar.
  allah belalarini versin.Bizler o garibanlarin ellerinden tutmamiz
  gerekirken acaba hangi zarari yapsak diyemi ugrasiyoruz?
  unutmasinlarki yuva yikanlarin yuvasi olmuyor olmazda.
  yegenlerime tekrar gecmis olsun diyorum. O zalim insanlari once
  cenabi allaha havale ediyorum.onlarda cekecekler biliyorum
  hani derler ya ALMA MAZLUMUN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE
  herkese selamlar.

 13. REcep’le görüştüm, Kardeşi Mevlüt ilegörüştüm, Her iki kardeş te ağlamaktan konuşamıyorlar. Kardeşler ağlıyor, Eşler ağlıyor, Çocukları ağlıyor. Evi yakmakla onlarca kişiyi üzdünüz, ağlattınız. Şimdi mutlumusunuz. Sevindiniz mi? Yüce mevlanın her damla gözyaşının hesabını soracağını hiç düşündünüz mü?
  Sevgili REcep, Mevlüt kardeşler lütfen ağlamayın, ağlamayın ki evi yakanlar sevinmesin, dimdik ayakta durun, bizler her zaman yanınızdayız. Elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Siz evi yakmakla neler yaptınız hiç düşündünüz mü? Anıları yaktınız. Dede, ebe, baba anılarını yaktınız. Onlarca büyük ailenin babalarının evini yaktınız. Dana önce de bu evin yerindeki evi yakmıştınız. Ardan 40 yıl geçtikten sonra tekrar yaktınız bu evi, sizi Allah Havale ediyorum.

 14. Yetim Hakkını Yemenin ve Yetime eziyet etmenin islam dinindeki yerine baktınız mı? Yapmadığınız kalmadı bu çocuklara, kala kala Allahın verdiği canları kaldı. Yeri göğü, canlı cansız her şeyi yaratan kalplerde olanları bilen yüce Allah Havale ediyorum sizleri, Mahşer gününde kurulan terazide kimsenin kimseden alacağı kalmayacak olan o günde herhalde bu çocuklarla hesaplaşırsınız. Allaha Havale ettikten sonra başka söz söylemek istemiyorum. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar