6 Aralık 2022 Sal

ÇÖP KONTEYNERİ Aldılar. Sitemiz ve Diğer Sitelerin Yaptığı Haberler Ordu Büyükşehir Belediyesine Ulaşınca Seferli – Salman Bölgesinde Yol Kenarlarına Çöp Konteynerleri Konuldu. Keşke İyi Bir Planlama Yapılsa da her Mahalleye Konulsa. 

ÇÖP KONTEYNERİ Aldılar.

Sitemiz ve Diğer Sitelerin Yaptığı Haberler

Ordu Büyükşehir Belediyesine Ulaşınca

Seferli – Salman Bölgesinde Yol Kenarlarına

Çöp Konteynerleri Konuldu.

Keşke İyi Bir Planlama Yapılsa da

Her Mahalleye Konulsa.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak defalarca olduğu gibi bir kez daha Akkuş Belediyesine sesleniyoruz. Daha önce Seferli ve Salman bölgesinde yaptığımız doğa kirliliği haberlerini her mahalle için yapma şansımız  var. Çünkü her mahallede doğa kirliliği çoğalarak devam etmektedir. Lütfen köy dernekleri ile köy muhtarları ile koordinasyon sağlanarak her köye mahalleye özellikle ana yolların kenarlarına olmak üzere çöp konteyneri konulması için planlama yapılması gerekmektedir. Planlama yapılmayıp her mahalle sakini Büyükşehir Belediyesine müracaat etmesi şeklinde bir uygulamayı her herhalde çok uygulanan bir yöntem olmaması lazım. Lütfen bu yazdıklarımıza hiç bir kurum ve kişi “Bunlar klavye kahramanı şeklinde cevap vermesinler. Yine hiç bir kurum ve kişi seçimlerde aday olsaydın şeklinde modası geçmiş cevaplar vermeye kalkmasın. Her Akkuşlu ilçemiz ve mahallelerimiz ile ilgili her sıkıntıyı dile getirme hakkına sahiptir.”

Seferli – Salman Bölgesinde Yol Kenarlarına

Çöp Konteynerleri Konulması ile ilgili olarak

www.salmankasabasi.org internet sitesinde yayınlanan haberi görelim

Köyümüzün Salman ve Seferli Mahallesindeki deredeki her şey bir resim karesi ile başladı. Hiç kimsenin görmek istemediği çöplerle görmek birçoğumuzu üzmüştür. Bu duruma benim gibi duyarsız kalmayan…

Teşekkür ve Bilgilendirme

Her şey Bu Resim Karesi İle Başladı

Köyümüzün Salman ve Seferli Mahallesindeki deredeki her şey bir resim karesi ile başladı. Hiç kimsenin görmek istemediği çöplerle görmek birçoğumuzu üzmüştür. Bu duruma benim gibi duyarsız kalmayan Erkan KEMENT amcam resimleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Hilmi GÜLER Beye iletmesiyle sesimizi duyup ilgisini esirgemediği için çok teşekkür ederiz. Ardından gerekli talimatları verip OBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı resimlerdeki çöplerle gerekli işlemlerini yapacaklarını eksikliğimizin çöp konteynır olduğunu söyleyerek temin edeceklerini söylediler.

Akkuş belediyesine gerekli talimatı ilettiklerini söylediler. Ardından süreç Akkuş Belediyesindeki Murat TOKMAK Bey ile iletişime geçtik. Seferli Mahallesindeki kesimoğlu mahallesindeki trafonun yanına ve Salman mahallesindeki iboşlar mevki sapağına ve köyleri mevkiine mezarlığın oraya çöp konteynır koymalarını rica ettik. Sağ olsunlar bu ihtiyacımızı Akkuş Belediye başkanı İsa DEMİRCİ Bey sorunumuzu ve ihtiyacımızı karşıladılar. Ali ZOROĞLU arkadaşımız sağ olsun resimleri bize ulaştırdı kendisine ayriyeten teşekkür ediyorum. Murat TOKMAK Bey haftada bir kez çöp aracının düzenli olarak geçtiğini çöp konteynırların şahsi olarak değil herkesin çöpünü atılabileceğini söyledi. Ayrıca her mahalle içlerine çöp konteynır konulmadığını ana güzergah üzerinden geçtiğini belirtti bizlere. İlerleyen dönemlerde çöp konteynır sayısının ve çöp kamyonunun artacağını söyleyerek bizleri daha da mutlu etti. Kendisine rehberlik için Hami YALTA arkadaşımızla irtibata geçmesine sağladık sağ olsun elinden geleni yaptı yardımcı oldu bizlere. Mezarlığın oraya koyulan çöp konteynır köy yeri mevki iboşlar mahallesi ve çevresi çöpünü atmak isteyen herkes kullanabilecektir.

Burada emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum ve minnettarım. Vefa örneği sergileyen herkesi tebrik ediyorum. Bundan sonrası köyümüzde yaşayan herkese çevremizi temiz tutmak düşüyor. Çöplerimizi biriktirip çuvallar ile derelere ve çevremize ortak yaşam alanlarımıza yollarımıza atmak yerine çöp konteynırlarına atmamız gerektiğini umarım unutmayız. Herkese ihtiram eder saygılarımı sunarım.

Ersin KEMENT

Resimler : Ali ZOROĞLU

Kaynak: www.salmankasabasi.org

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar