18 Haziran 2024 Sal

Cinsel içerikli döküman ve misyonerlikle ilgili yayınları Ünye’ye Gönderen ÇYDD Skandalına Çifte İnceleme

İnceleme Başlatan Kurumlara ve Duyarlı Ünyelilere Konuya Seyirci Kalmadığı İçin Teşekkür Ediyoruz.

 

 

 

Cinsel içerikli döküman ve misyonerlikle ilgili yayınları

Ünye'ye Gönderen

ÇYDD Skandalına Çifte İnceleme

ÇYDD'nin, Ünye Yüceler Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'na sözde kitap yardımı altında koliler dolusu cinsel içerikli doküman ve misyonerlikle ilgili yayınlar göndermesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. ÇYDD hakkında çifte inceleme başlatıldı.

Ünye ilçesinde çevre bölgelerden gelen öğrencilerin yatılı olarak eğitim gördüğü Yüceler Yatılı Bölge İlköğretim Okulu'na Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) sözde kitap yardımı altında gönderdiği kolilerin içinden misyonerlikle ilgili notlar ve cinsel içerikli dokümanlar çıkması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, skandal olayın incelenmesi ve gerekli hukuki işlemin başlatılması için iki müfettiş görevlendirdi.

MÜFETTİŞLER RAPOR HAZIRLAYACAK

Kolilerden çıkan sınava hazırlık kitapları, misyonerlik notları ve cinsel içerikli dokümanlar üzerinde araştırma yapacak olan müfettişler, hazırladıkları raporu bakanlığa sunacaklar. Müfettişlerin raporunu inceleyecek olan Bakanlığın ise dernek hakkında suç duyurusunda bulunabileceği öğrenildi.

BİR İNCELEME DE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

Diğer taraftan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da skandal konu hakkında inceleme başlatıldığı ve gönderilen kolilere el koyulduğu bilgisine ulaşıldı. Koliler ile gönderilen dokümanlar üzerinde inceleme başlatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, konu hakkında öğretmenlerin ifadesine de başvurdu. Veliler tarafından ise Milli Eğitim Müdürlüğü'ne konu hakkında şikayetler yağdığı öğrenildi.

VELİLER DE HAREKETE GEÇİYOR

Okul idarecileri ve veliler ÇYDD'den açıklama beklediklerini ifade ederken, ÇYDD yetkilileri ise Vakit'in soruları karşısında adeta sessizliğe gömüldü. Sorularımıza cevap vermekten kaçınan ÇYDD yetkilileri hakkında velilerin de suç duyurusunda bulunacakları öğrenildi.

KOLİLERDEN ÇIKAN SKANDAL

Müfettişlerin inceleme yapacağı dokümanların pek çoğu misyonerlik faaliyetleri ile ilgili. Üzerlerine el yazısı ile not alınan sayfalarda bir çocuğa nasıl yaklaşılacağı, neyin nasıl anlatılacağı İncil'den bazı bölümler sunularak detaylı bir şekilde yer alıyor. 2005 yılında vefat eden Papa II. Jean Paul'ün resimlerinin de bulunduğu kolilerden sadece misyonerlikle ilgili değil, cinsel içerikli dokümanlar da çıktı. Öğretmenler bu dokümanları, en büyüğü 15 yaşındaki çocuklar için sakıncalı bulduğu için dağıtmadı.

Haber: Ünyegazete.com

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar