21 Temmuz 2024 Paz

İşçi-Memur ve Emeklinin Maaşına 50 Tl.-80 Tl zam verilirken Bakınız Kimlere Ne Kıyaklar Yapılıyor. Milletvekili danışmanının maaşı 2000 TL’den 5400 TL’ye çıkarıldı

Neredesin Adalet, Nereden Hak Hukuk?

İşçi-Memur ve Emeklinin Maaşına

50 Tl.-80 Tl zam verilirken

Bakınız Kimlere Ne Kıyaklar Yapılıyor.

Milletvekili danışmanının maaşı

2000 TL'den 5400 TL'ye çıkarıldı

TBMM'de önceki gün yürürlüğe giren yeni Teşkilat Kanunu ile Meclis personeline zam geldi. Zam alan personeller arasında danışmanlara yapılan oran ise dikkatlerden kaçmadı.

Milletvekili danışmanının maaşı 2000 TL'den 5400 TL'ye çıkarıldı. Böylece danışmanların alacağı ücret, Harcırah ve Yolluk hariç 11 bin TL maaş alan vekillerin aldığı maaşın yarısı kadar olacak.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in danışmanları 6 bin 446 TL maaş alacak.

Düzenlemeyle 2. danışman statüsü verilen sekreterlerin maaşı da 4 bin 705 TL olacak.

Meclis'te grubu bulunan partilerin danışman sayısı artırılırken, gruplara danışmanlık yapacak kişilerin maaşı da 5 bin 479 TL olacak.
Habertürk

NEREDESİN HAK HUKUK ADALET SENİ ARIYORUZ. NE ZAMAN GELECEK VE YÜZÜNÜ GÖSTERECEKSİN?

Related Articles

1 Yorum

  1. OOOOOH NEALA YE BABAM YE, DEVLET MALI DERYA DENİZ
    adaletin bumu dünya şarkısını hatırladım fakat dünya yerine TÜRKİYE diye söylemeliyiz. günümüz TÜRKİYE’sinde orta direk kalmamıştır fakir hergün fakirleşirken zengin hergün biraz daha zenginleşiyor yani makas aralığı hergün biraz daha açılıyor işci,memur, emekli kendi kaderine terk edilmiş bazı kesimler ise el üstünde tutuluyor verdikce veriyorlar fakat bunun hesabını birileri tutuyormu, bence bu dünyada olmazsa bile ahirette hesab sorulacağını herkesin bilmesi gerekir, vurun abalıya vurun garibana sistemi bitmeli. seçim dönemlerinde gariban vatandaş hatırlanıyor fakir fukara edebiyatları yapılıyor bunlara artık halkında karnının tok olması gerekir. Birde muhalefet neiş yapar bu yasayı anayasa mahkemesine götürüp iptal davası açarmı bilemem ama açmaz çünkü kendi danışmanlarıda faydalanıyor. Ülkede taşeronlukluk sistemiyle çalışan okadar insan varki bununla ilgili hiç bir yasa yapılmıyor, emeklilerin intibak yasası hala çıkacak, memura %3 ler 5 ler reva görülürken bu neyin nesi anlamak mümkünmü. benim anladığım danışman bukadar alıyor deyip vekiller aslan payını almnın peşinde olabilirler. Bir grup insana kaymaklı ekmek kadayıfı yedirirken diğerlerinede lokma tatlısını çok görmeyin yada herkese aynı baklavayı yedirin.
    Ben özel sektördeyim taşeroda değilim, devletin yaptığı zamlardan pek etkilenmiyoruz gibi gözüksekde patron devlet zamlarını baz alıyor bunu biliyoruz fakat patronlarda memur zammını baz alıyor enflasyonu yada danışman zammını duymuyor şirketler taşeron hizmet almaktan vazgeçmiyor. Birde bakalım bu zamları bizim büyük medyamız nekadar görecek nasıl duyuracak ilk sizde okudum bu açıdan sizdeğerli site yönetimini birkez daha kutluyorum.
    BÖYLE ADALETSİZ OLAN HER İŞE KARŞIYIM BUNUDA HER PLATFORMDA SÖYLÜYORUM VE SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar