27 Eylül 2021 Pts

Ceyhanlı Camii’ne Minare Yapılması Kampanyası

Ceyhanlı Köyü Camii’ne 35 Metre Minare Yapımı Kampanyası Başlamıştır

CEYHANLI KÖYÜ CAMİİ’NE

35 Metre Minare

Yapmak İçin Kampanya Başlamıştır.

SEVGİLİ CEYHANLI’LAR

       1984 Yılında o günün zor şartları altında yapılan caminin elden geçirilmesi gerektiği sizlerin daha güzeline layık olduğu düşüncesiyle sizlerin bizlere olan güvenciniz ve arkadaşlarımızın teşvik ve gayretleri ile işe başladık. Caminin bu günlere gelmesine vesile olup hayatta olanlara sağlık sıhhat, ölenlere ise rahmet diliyorum.

       Caminin eski halini bilirsiniz. Kalabalık bir cenazede üst kata çıkış merdiven olmadığı için minberden çıkıldığı abdest almak için abdestliğin ve tuvaletin bile bulunmadığını düşünmenizi isterim. Bir köyü güzel gösteren ortak değerleri olan yol, okul, çeşmeleri, camileri, mezarlıkları herkesin güzelleşmesi için çalışması gereken değerlerdir diye düşünüyorum.

        Şu ana kadar 12.905 YTL toplayıp 12.933 YTL para harcayarak camimizin giriş kısmı, merdiven ve üst kata çıkış bölümü,1. ve 2. kat taban ve tavan cam seviyelerine kadar lambri. Ön cephe, minber, mihrap, vaaz kürsüsü olmak üzere 18’5 metre lambri kullanılmış olup ışık tesisatı boya ve ayakkabılık bitirilerek hizmetinize sunulmuştur. Yapılan bu çalışmalar esnasında bize yardımcı olan köydeki ve gurbet ellerdeki arkadaşlarımıza, diğer köylerden ve gurbet ellerde bize yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Verdiğiniz tüm yardımların yerli yerine kullanıldığını bilmenizi bir kuruşun dahi boşa gitmediğine emin olmanızı istiyorum.

        Resimlerin incelenmesi durumunda sizlerinde güzel bir caminizin olduğunu parmakla gösterebileceğiniz bir caminizi sizlerin desteği ile yaptığımız için bizlerde mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

        Bu çalışma esnasında köyde ve gurbet ellerde bize yardımcı olmak istemeyen arkadaşlara da sitemle birlikte teşekkür ediyorum. Ceyhanlı köy ününde bir internet sitesi bulunması bu siteye bir yazı yazma fırsatı bulduğum için sevinçliyim.

    Bu site sayesinde köyünüzden doktor, öğretmenlerin çok oluşunu, emniyetçilerin oluşunu, iş adamları, asker kökenli arkadaşların bulunmasını ve diğer mevkilerde çalışan kişilerin çok oluşuna sevindim. Site kurmak güzeldir. Ama o site ve sitenin yazarları vasıtasıyla köyüne sahip çıkan kişilerin çoğalması taşın altına elini koymalarıyla çok güzel şeylerin olacağına inananlardanım.

        Köyünden uzak duran, köyünden kopuk yaşayan, okulundan uzak, camisinden soğuk, insanlardan kaçar bir şekilde yaşayan kişilerin varlığı kendileri için toplum için yüktür. Çünkü kendimiz için çalışırken topluma yararlı ve faydalı olmak için çalışmalıyız çalışmak asli görevlerimiz arasında olmalıdır.

        Köyünüzün hane sayısının 400 olduğunu düşünürseniz birlik ve beraberlik olunması durumunda yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Her hane sahibi aile reisinin aylık iki paket sigara parasını köyüne vermesi durumunda sekiz ay sonunda hiç kimseye yük getirmeden köyünüze ve caminize yakışacağına inandığım 35 metre güzel bir minarenin ortaya çıkacağına inanıyorum.

        Bu işe öncülük yapacak çok sayıda gönüllü arkadaşların olduğuna inanıyorum. Böyle bir oluşumda gönüllü olarak bulunmayı görev sayarım. Benimle fikrimi paylaşan arkadaşların dilek ve düşüncelerini bekliyorum.

        Camimize yaptığı katkıyı yeterli görmeyip 160 metre bahariye marka halıyı arkadaşlarıyla birlikte alıp bize gönderen arkadaşlarına köy ve diğer arkadaşlar adına teşekkür ediyorum. Bir minare yapımı durumunda en büyük desteği vereceklerine inanıyorum.

        Caminin onarımı esnasında bizlerle beraber karşılığını yaratan mevladan bekleyerek çalışan NECMİ ÇELENOĞLU`na ŞÜKRÜ İLHAN ALTUNOĞLU kardeşlere, MUAMMER ALTUNOĞLU`na, VETERİNERİMİZ FUAT KARADENİZ beyefendiye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Camimizin üstünün saçını da aldık. Örtme işini ise hava şartlarının uygun olmasını bekliyoruz. Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

        BİZE YARDIMCI OLMAK KATKI YAPMAK İSTEYEN KİŞİLER TELAFONLA ULAŞABİLİRLER.

HESAP NO: ZİRAAT BANKASI AKKUŞ ŞÜBESİ

0514 274 296 32- 5001   NOLU HESAP

TELAFON NO : 0 535 447 93 93     0545 920 67 25

DURSUN ALİ BALTA                               

CEYHANLI KÖYÜ CAMİİ  İMAMI

HABERİ İLETEN:

CEYHANLI KÖYÜ MUHABİRİMİZ SALİM BOLATLI

 

 

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. öncelikle yapmış olduğunuz bu hayırlı iş için sizlere değerli ceyhanlı köyü önde gelenleri başta muhtarımız devamında imam efendiye,veteriner arkadaşımıza,ilhan ve şükrü[DABİ BİLADERLER]sizin unuttuğunuz çok sevdiğim cemel abime vede emeği geçen tüm hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Bu minareyide el birliği ile yapacağımıza gönülden inanıyorum.Herkese selamlarımı sunur kalaylıklar dilerim.Saygı ve sevgilerimle.(GÜL ALİNİN OĞLU TURGAY ALTUNOĞLU)

  2. Değerli hemşerilerim köyümüzün camisinin içerisinde gerekli tadilat yapılmıştır.Camiimiz çok güzel olmuştur.Bu güzel camiimize bir minare yapılırsa camiimiz dahada güzel olacaktır.Bizlerden desteklerini esirgemeyen site yönetimi ve ihsan ağbeye şahsım ve köyüm adına teşekkürlerimi iletirim.Ben inanıyorumki köyümün insanı ve değerli Akkuşlu hemşerilerimiz minare yapımı için bizlere gereken desteği verecektir.Şimdiden tüm hemşerilerime saygılarımı sunarım.
    CEYHANLI KÖYÜ MUHABİRİ VE CEYHANLI KÖYÜ İNTERNET SİTESİ KURUCUSU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,459BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Çok Okunanlar