7 Haziran 2023 Çar

Ceyhanlı Köyü Dernek Başkanı, Siyasileri, Kaymakamları, Kamu Kurumu İdarecilerini ve Muhtarları Ceyhanlı Köyünde Buluşturmak İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

ERBAA-AKGÜN KÖYÜ DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ VE KÜLEKÇİLİ KÖYÜNDEN ARKADAŞLARLA TEMASLARIMIZ OLDU. EN KISA ZAMANDA BU KONU İLE İLGİL TEKRAR BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI HIZLANDIRMAK ARZUSUNDAYIZ.

 

 

Ceyhanlı Köyü Dernek Başkanı,

Siyasileri, Kaymakamları, Kamu Kurumu İdarecilerini ve Muhtarları

Ceyhanlı Köyünde Buluşturmak İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

 

Sayın İhsan Çam bey;
 
 
       YAZINIZI BÜYÜK BİR ZEVKLE OKUDUM. GÖRÜŞ VE TESPİTLERİNİZE KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL. ÖYLEKİ, YOL, İLÇEMİZİN VE ÇEVRE KÖYLERİMİZİN YILLARDIR ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARININ BAŞINDADIR. KÖYÜMÜZE VE DERNEĞİMİZE KARŞI BELİRTTİĞİNİZ İNANÇ VE GÜVEN DOLAYISI İLE KÖYÜMÜZ; DERNEĞİMİZ VE ŞAHSIM ADINA SİZLERE TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUM.
 
 
           
    BİZLER,   YILLARDIR UZAKLARDA OLSAKTA HEP YÖREMİZ İÇİN NELER YAPABİLİRİZİN DERDİNDE OLDUK. BU YÜZDEN DE BİRLİK OLMAK GÜCLÜ OLMAKDIR DEDİK. BİZLER BU YOLA ÇIKARKEN ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ GURBETTE DAĞILMIŞ OLAN HEMŞEHRİLERİMİZİ BİR ARAYA TOPLAMAK ARAMIZDAKİ BAĞI KUVVETLENDİRMEK; VE OLUŞACAK BİRLİK VE BERABERLİKTEN DOĞAN GÜÇ İLE CEYHANLI KÖYÜMÜZÜN; AKKUŞ İLÇEMİZİN VE ÇEVRE KÖYLERİMİZİN EKONOMİK, SOSYAL VE KÜLTÜREL ALANLARDA GELİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAMAK VE BÖLGEMİZİN VE İNSANLARIMIZIN MENFAATİNE OLACAK VE OLUŞTURULACAK TÜM PROJELERİ DESTEKLEMEK ARZUSU İLE YOLA ÇIKTIK.
 
   CEYHANLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ OLARAK, KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BU YANA YAPTIKLARIMIZ VE YAPMAK İSTEDİKLERİMİZ ORTADADIR. AKUŞLULARIN ANKARA’DA BAŞARMIŞ OLDUĞU AKUŞLULAR DAYANIŞMA GECESİNİ BİZLER DE İSTANBUL’DA SİZLERİN DESTEK VE YARDIMLARIYLA YAPMAK ARZU VE İSTEĞİNDEYİZ. BU ARZU VE İSTEĞİMİZİ DAHA ÖNCE SİTENİZ ARACILIĞI İLE DEKLARE ETMİŞTİK.
 
     CEYHANLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ OLARAK, SİZİNDE   BELİRTTİĞİNİZ GİBİ ORDU-TOKAT MİLLTVEKİLLERİ İLE AKKUŞ-ERBA VE HATTA NİKSAR KAYMAKAMLARINI VE TÜM KAMU YÖNETİCİLERİNİ VE ÇEVRE KÖY MUHTARLARINI KÖYÜMÜZDE BULUŞTURMAK ARZU VE İSTEĞİNDEN HİÇ BİR ŞEY KAYBETMEDİK. BUNUNLA   İLGİLİ ÇALIŞMAYI ERBAA-AKGÜN KÖYÜ DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ VE KÜLEKÇİLİ KÖYÜNDEN ARKADAŞLARLA TEMASLARIMIZ OLDU. EN KISA ZAMANDA BU KONU İLE İLGİL TEKRAR BİR ARAYA GELEREK ÇALIŞMALARI HIZLANDIRMAK ARZUSUNDAYIZ.
 
      BİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ ALAKADAN DOLAYI SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM.
 
SELAHATTİN BOLATLI
 
Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 
Yönetim Kurulu Başkanı
 

16.01.2010 Tarihli Haberimizi

Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hız Kesmeden Çalışıyor

Akkuş Kaymakamı-Erbaa Kaymakamı

Ceyhanlı Köyü Derneği

Hangi Ortak Payda da Buluşabilir.

Akkuş Kaymakamı 3 Senedir Akkuş İlçesinde görev yapıyor. İlçenin her karış köşesini biliyor. Çevre ilçeler ile Akkuş İlçesinin ilişkilerini ve yol ağlarının tamamını biliyor.

Erbaa Kaymakamı ve Erbaa Özel İdare Müdürlüğünün ise en büyük isteklerinden birisi de, Erbaa İlçesi-Akkuş İlçesi direk bağlantı yolunun en iyi şekilde işler hale gelmesi.

Ceyhanlı Köyü, Akkuş İlçesinin Erbaa İlçesi ile sınır köyü, Ceyhanlı köylülerinde son yıllarda bir hareket başladı. Önce Niksar İlçesinde bir kamu kurumunda görev yapan Salim BOLATLI’ya Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi Ceyhanlı Köyü Muhabiri görevi teklif etti. Salim kardeşimiz sitemizde görev yaparken, gerek site yönetimi ile gerek ise site vesilesi ile ulaştığı kendi köylüleri ile görüşmelere başladı. Ceyhanlı köyünün insanları heycanlanmaya başladı. İstanbul’daki Ceyhanlı köylüleri de bu harekete iştirak etti. İstanbul’da Ceyhanlı Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Tüm görüşmeler sürerken. Önce Salim BOLAT’lı tarafından Ceyhanlı köyü internet sitesi kuruldu. Daha sonra Ceyhanlı Köyü Derneği İnternet Sitesi kuruldu. Diğer taraftan dernek yönetimi  çalışmalarını sadece kendi köyleri ile sınırlı tutmayıp, Ankara’da düzenlenen Akkuşlular gecesine Ceyhanlı Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yardımcısı katıldı. Bir de bu çalışmanın Ankara ayağı var tabii ki, Ankara Akkuşlular Platformunun Üyesi Cafer BOLATLI’da Ankara’dan elinden gelen desteği hem derneğe vede hemde internet sitelerine veriyordu. Sık sık Cafer beyle de sitemiz yönetimimiz görüşmelerde bulunuyordu.

Ceyhanlılılar Birleşme ve Dayanışma adına ne gerekiyorsa sanki yapmak için ant içmişlerdi. Tüm görüşmeler ve yapılan incelemeler sonucunda, Ceyhanlı köyü internet sitesi ve Dernek internet sitesi birleşti. Tek bir site oldular

www.ceyhanli.com

Bu iki sitenin birleşmesi ve bir site olmasından sonra hızını alamayan Ceyhanlı köylüleri, İstanbul’da Dernek Lokali de açarak, daha çok dayanışma ve daha çok birleşme adına emin adımlara devam ediyorlar.

Akkuş İnternet Sitesi olarak ve İhsan ÇAM olarak, Ceyhanlı Köyü Derneğinden çok acil bir beklentimiz var. Güvenmesek, Yapacağına inanmasak bu görüşümüzü ortaya koymazdık. Ancak, Bu dernek ve Ceyhanlı Köylüleri, kendilerinden beklenen bu işlemi yapacaklardır.

Akkuş Kaymakamını, Erbaa Kaymakamını, Özel İdare Müdürlerini, İl Genel Meclis Üyelerini, hatta mümkün oluyorsa Ordu ve Tokat Özel İdare Genel Sekreterlerini, iki ilçe merkez belediye başkanlarını, Ordu ve Tokat Milletvekillerini, Bu yolu kullanan tüm köy Muhtarlarını, Ceyhanlı Köyünde Buluşturmaya varmısınız. Ceyhanlı köyü derneğinde, yönetiminde ve dernek üyelerinde ve tüm Ceyhanlı köylülerinde bu irade vardır.

Akkuş ve Erbaa İlçesinin buluşmasını sağlayacak olan Ceyhanlı Derneğinin, tek bir gündem maddesi ile gündemi belirlemesini istiyoruz. Ceyhanlı Köyünü tanıtmak vede Erbaa-Akkuş arasındaki ulaşımın direk olarak sağlanması. Araya bir başka ilçe almadan direk ulaşımın sağlanması konusu olan tek gündem maddesi

Ünye-Akkuş (Ketendere-Çukurköy-Meyvalı-Ceyhanlı köyü)-Erbaa İlçesi (Akgün Köyü) Erbaa Merkez.

Yada

Erbaa İlçesi ( Akgün Köyü) – Akkuş İlçesi ( Ceyhanlı, Meyvalı, Çukurköy, Ketender, Akkuş- Ünye İlçesi

Bu güzergah yolunun işler hale gelmesi hatta Karayolarına devir edilmesi ile, Akkuş İlçesinin Ekonomisinin canlanacağı, Erbaa ilçesinden Akkuş Meslek Yüksekokuluna öğrencilerin kayıt yaptırmak isteğinde olacaklarını, Akkuş İlçesinin alternatiflerinin çoğaltılması, Akkuş ilçesinin en geri kalmış bu yolu kullanan 8 köyünün de, bu yolun işler hale gelmesi ile kalkınacağını inanıyoruz.

İddaa Ediyoruz. Bu güzergahın açılması yada işler hale gelmesi, yolun asfatlanması ile Akkuş İlçesi, Akkuş Meslek Yüksekokulundan sonraki en büyük projesi olacaktır. Hiç bir şey olmasa bile Akkuş’un 8 köyü kalkınacaktır. Köylülerde yatırımlarını köylerine yada Akkuş’a yapacaklardır.

Önerimize, öncelikle Ceyhanlı Derneğinin sonra ise, Akkuş Kaymakamlığının ve Erbaa Kaymakamlğının olumlu bakmasını iki ilçe adına, bu yolu kullanan 8 köy adına acilen bekliyoruz. Ama lütfen hemen, 2010 yılı köydes, beldesi ve özel idare ödenekleri açıklanmadan? Geç kalınmadan.

 

Bir sonraki yazımda, Akkuş- Çukurköy-Meyvalı-Ceyhanlı Yolunun 4 KM Kısaltmanın nasıl ve nerede yapılacağını açıklayacam. Akkuş-Ceyhanlı yolu 4 KM kısalıyor?

İhsan ÇAM

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar