16 Haziran 2024 Paz

Çekiç Obasında Piknik

Ankara’da ikamet eden Damyeri, Tuzak, Yeşilgüneycik ve Civar köyleri sakinleri Çekiç Obasında piknikte buluştular.

AKDATDER ÜYELERİNİ VE HEMŞERİLERİNİ PİKNİKTE BULUŞTURDU

 

Ankara’da ikamet eden Damyeri, Tuzak, Yeşilgüneycik ve Civar köyleri sakinleri tarafından Ankara’da kurulan, Akkuş Damyeri Tuzak ve Civar Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKDATDER) tarafından Çekiç Obası Yaylası’nda organize edilen piknikte yöre insanı bir araya gelerek hem piknik yaptılar. Hem de dostlukları pekiştirdiler.

9 Ağustos 2009 Pazar günü yapılan pikniğe; AKDATDER ve Ünye Tuzak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulları tam kadro katıldılar. Havanın kapalı olmasına rağmen pikniğe Damyeri ve Tuzak Köyü’nden kalabalık bir vatandaş katıldı. Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ de piknikte dostlarını yalnız bırakmadı.

Piknikte yiyecekler yenildi, içecekler içildi, halaylar çekildi, oyunlar oynandı. Daha sonra da Ordu ilinin en yüksek tepesi olan Yalın Tepesi’nde bulunan yangın gözetleme kulübesinin yanına çıkıldı.

AKDATDER Başkanı Necdet DEMİR burada yaptığı konuşmada; “Yıllardır böyle bir piknik yapmayı arzuluyorduk. Kısmet bu yıla imiş. Bundan sonra bu pikniği her yıl yaparak gelenek haline getireceğiz. Türkiye’mizin değişik bölgelerinde yaşayan hemşerilerimizi her yıl Ağustos ayının ilk haftasında burada buluşturacağız. Birbirimizle daha yakından tanıyıp dostlukları pekiştireceğiz.” Dedi.

Bir sonraki pikniğin 1 Ağustos 2010 Pazar günü yapılması kararlaştırıldı.

Related Articles

1 Yorum

  1. 42 yaşımı geçtiğim şu günlerde bir ilki beraber yaşayıp 6-7 yaşımdaki çocukluğuma geri dönmenin mutluluğunu yaşadım.Biz işte bunu bekliyor ve istiyorduk.Yavrularımıza bir eser bırakmak işte Antalya’dan Ankara’ya uçakla gelip 500 km kadar daha gidip yağmur altında göcebilde büyükbaba-baba ve torunların buluşması muhteşem olan da buydu zaten.Evet ben dün dediğim gibi bugün de KÖYÜMÜN-MEMLEKETİMİN DELİSİYİM Sevgi ve saygı ile kalınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar