6 Haziran 2023 Sal

Çayıralan Yazıkıyısı Okulunun Zemini Su Alıyor. Ne Olacak Bu Okulun Hali?

Okulun yapım aşamasında jeolojik etüdü tam yapılmadığından, okulun bodrum katı neredeyse bütün yıl boyunca sular içinde.

 

DEVLETİN, MİLLETİN MALI
 
GÖZ GÖRE GÖRE ÇÜRÜYOR
 
YAZIK ÇOK YAZIK…
 
 
         Çayıralan Kasabası Merkezinde bulunan ve 1992 yılında yapılan İlköğretim Okulunun duvarları çatlayınca ve yıkılma tehlikesi geçirince, 2007 yılında yıkılarak yerine 1.000.000,00.-TL den fazla paraya mal olan 12 derslikli İlköğretim Okulu yapıldı ve 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açıldı.
 
         Ancak ne var ki; yeni yapılmasına rağmen, bu okulumuzun hali şimdi içler acısı ve görenlerin yürekleri burkuluyor. Neden mi; Okul’un yapım aşamasında jeolojik etüdü tam yapılmadığından, okulun bodrum katı neredeyse bütün yıl boyunca sular içinde.
 
 
         Çayıralan Kasabasının merkezi genelde sulak bir arazi olup, toprağı bu nedenle esneklik arz etmektedir. Özellikle böyle sulak bir araziye jeolojik etüt yaparken ve temel atılırken çok daha dikkatli davranılsaydı bu milli servet bugün çürüyor olmazdı.
 
         Nemden ve sudan neredeyse kolonlar dökülme derecesine gelen okulun geleceği, bir an önce önlem alınmaza tehlikeye giriyor. Okul hizmetlilerinin her gün 10-15 sefer suyunu boşaltmak zorunda kaldıkları okulun taban kolonları ve kirişleri neredeyse çürümek üzere.
 
         Hepimizin vergileri ile yapılan bu okulumuzda gerekli çalışmaların yapılarak, bir an önce sudan, nemden ve rutubetten korunması gerekmektedir. İlgililerin bir an önce bu duruma çözüm bularak, çürümekte olan hepimizin milli servetine sahip çıkmalarını bekliyoruz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar