16 Mayıs 2021 Paz

Çayıralan Derneğinden, Çayıralan Yazıkıyısı Okuluna 6.000 TL Bağış Yapıldı

Çayıralan Sosyal Yardımlaşma Derneği, Eğitime Verdiği Önemi Bir Kez Daha Gösterdi

 

 ORDU İLİ AKKUŞ İLÇESİ

ÇAYIRALAN KASABASI

SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNDEN

ÇAYIRALAN YAZIKIYISI İLKÖĞRETİM OKULUNA

6.000 TL. BAĞIŞ YAPILDI

Merkezi Ankara'da bulunan Çayıralan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Azmi DURAN, Seyfettin KÜÇÜK, Azmi TONKAL ve İşadamı İrfan ACAR 24.04.2010 Tarihinde Çayıralan Beldesine ziyarette bulunmuşlardır.

Beldeye yapılan ziyarettin ilk durağı Yazıkıyısı İlköğretim Okulu olmuştur. Dernek heyetini karşılayan okul müdürü Nevzat AKMAN ile yapılan görüşmede; Dernek Yönetimi, Okul Aile Birliğine 6.000 TL Nakit bağış yardımında bulunmuştur.

Dernek Başkanı Azmi DURAN yaptığı açıklamada, "Okulumuzun Öğrencilerinin faydalanıp yararlanabileceği ders araç ve gereç ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere Ankara'da ikamet eden Çayıralanlı dernek üyelerimiz ile esnaflarımızın yaptıkları gönüllü bağış ve üye ödeneklerimizden olan 6.000 TL'yi Nakit olarak sunmaktan Dernek üyelerimiz ve esnaflarımız adına kıvanç duyuyorum." dedi.

 Daha sonra hep birlikte Okul Binası gezildi. Okul Müdürü, Dernek üyelerine okulda yapılan etkinlikler ve okulun ihtiyacı olan diğer konular hakkında bilgi verdi. Gurbetteki Çayıralanlıların eğitime ve eğitim kurumlarına göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Dernek Yönetimi de yaptığı açıklamada, Dernek imkanlarının doğrultusunda ve üyelerinin destekleri ile katkılarının sürdürüleceğini ifade ettiler.

Ayrıca okulun zemin katının nem alması konusu ile ilgili olarak Dernek Yönetiminin ilgili kişi ve kurumlarla görüşmeler yapacağı ifade edildi.

 

 

Haber: Akkuş İnternet Sitesi

Çayıralan-Ankara Koordinatörü

Seyfettin KÜÇÜK

Related Articles

2 YORUMLAR

 1. İşte bu dedirtecek bir davranış.

  Dernekçiliğin ne demek olduğu adında yazıyor KALKINDIRMA-YARDIMLAŞMA böyle olur diyerek tüm derneklerede örnek teşkil etsin….

 2. Merkezi Ankara’da bulunan Çayıralan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Azmi DURAN, Seyfettin KÜÇÜK, Azmi TONKAL ve İşadamı İrfan ACAR Beyleri Eğitime yaptıkları bu güzel destek ve katkılarından dolayı kutluyorum.
  Kim ki, hayat sofrasında yalnız kendini görür ve kendini düşünürse şüphesiz o aç kalkacaktır. Kim insanlığı(genç nesli)düşünür de doyurursa o insanlık tarafından doyurulacaktır. Hayat pazarında alan değil, veren kazançlıdır her zaman.
  İnsanlık; kardeşçe barış içerisinde yaşamayı gerektirir. İnsanların bir birleri ile yardımlaşmalarını, yoksul, kimsesiz ve yetimlerin korunmasını gerektirir. Biz şunu çok iyi biliyoruz: ” Hiçbirimiz kendisi için istediğini, başkaları içinde istemedikçe olgun bir insan olamaz.” Bu davranışta yardımlaşma kardeşlik ve sahiplenme duygusu olduğunu görüyorum.
  Bu tür iyi hareketlerin memleketimizde ve yöremizde yaygınlaşmasını ve çoğalmasını diliyorum.
  Çayıralan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Azmi DURAN, Seyfettin KÜÇÜK, Azmi TONKAL ve İşadamı İrfan ACAR beyleri bu erdemli davranışlarından dolayı tekrar tebrik ediyorum. Çalışmalarında üstün başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah utandırmasın.
  Not: 29.04.2010 Perşembe günü çalıştığım Çorum Mimar Sinan İlköğretim Okulu olarak Çankaya Cumhurbaşkanlığı Ziyaretimiz olacak. Dolayısı ile Perşembe günü Ankara dayım. Görüşme şansı yakalayan arkadaşlarla sohbet etmek isterim.
  Mehmet Ali KURU
  ÇORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,447BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar