17 Nisan 2024 Çar

Çayıralan Derneği Yönetiminden, Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

Ankara’da derneğimizin organizasyonunda bir gece yapmayı ve bu gecede Çayıralan Beldemizde bulunan İlköğretim Okullarımıza yardım toplamayı planlıyoruz. Bu organizeyi de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu Müdürlüğü ile birlikte yapmayı düşünüyoruz. Bu şekilde öğrencilerimizin daha güzel şartlarda öğrenimlerine devam etmelerini sağlamış olacağız.” Dedi.

ÇAYDER
 
 (ÇAYIRALANLILAR DERNEK YÖNETİMİDEN)
 
AKKUŞ MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ
 
SEDAYİ ALTUN’A ZİYARET
 
 
 
Ankara’da ikamet eden Çayıralanlılar tarafından kurulan Çayıralanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAYDER)Başkanı Azmi DURAN ve Yönetim Kurulu üyeleri 25/12/2009 Cuma günü Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN’u ziyaret ederek eğitimle ilgili yapacakları çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular.
 
Yapılan bu ziyarete Dernek Başkanı Azmi DURAN; Seyefettin KÜÇÜK, Arslan KARTLI, Zihni DURAN, İrfan ACAR, Çayıralan Yazıkıyısı İÖO Müdürü Nevzat AKMAN, Çayıralan Merkez Camii İmamı Yusuf KIRCA katıldılar. Dernek Başkanı Azmi DURAN; “Öncelikli hedefimiz eğitimdir. Zaman zaman okullara yardımcı olduk, oluyoruz. En son olarak Çayıralan Belalan İlköğretim Okulu’na yardım yaptık. Fakat bu tür yardımların isimlerini ve miktarlarını açıklamadık” dedi.
 
Seyfettin KÜÇÜK ise; “İlk hedefimiz beldemizde eğitimde çıtayı daha yukarı çıkarmak. Ankara’da derneğimizin organizasyonunda bir gece yapmayı ve bu gecede Çayıralan Beldemizde bulunan İlköğretim Okullarımıza yardım toplamayı planlıyoruz. Bu organizeyi de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu Müdürlüğü ile birlikte yapmayı düşünüyoruz. Bu şekilde öğrencilerimizin daha güzel şartlarda öğrenimlerine devam etmelerini sağlamış olacağız.” Dedi.
 
Şube Müdürü Sedayi ALTUN ise; Eğitimde başarıyı yakalamak için sürekli gelişen teknolojiden yararlanılması gerektiğini, bunun da belirli bir külfet getirdiğini söyledi. Artık her sınıfta bir bilgisayar ve projeksiyon makinesinin neredeyse zorunlu olduğunu, öğrencilerin sınav heyecanlarını yenmesi ve test tekniklerinin geliştirilmesi için sürekli test çözümünün ve deneme sınavlarının yapılmasının gerektiğini bununda yine okullarımıza ekonomik bir külfet getirdiğini belirtti. Bu da ancak velilerin katkıları veya işadamlarının yardımları ile mümkün olabileceğini, bu şekilde eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanabileceğini söyledi.
       Dernek Yönetimi tarafından gerekli ön hazırlıkların yapılmasından sonra Ankara’da ÇAYDER tarafından eğitime destek amaçlı bir organizasyonun en kısa zamanda yapılması karalaştırıldı.
 

       ÇAYDER Başkanı ve Yönetim Kuruluna eğitimle bu denli yakından ilgilendikleri için teşekkür ederiz.

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar