21 Haziran 2024 Cum

ÇAYIRALANLILARA VE İLÇEMİZE MÜJDELER OLSUN YAZIKIYISI İLKÖĞRETİM OKUL YENİDEN YAPILACAK

MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE

{mosimage}

ÇAYIRALAN YAZIKIYISI İLKÖĞRETİM OKULU YAPILIYOR

    Çayıralan Beldemize yeni bir okul yapımı için proje aşaması tamamlandı. İhale süreci başlamak üzere. 1991 yılında projede iki katlı olmasına rağmen üç katlı olarak yapılan 2005 yılında üçüncü katı yıkılan ve Eğitim –Öğretime ihtiyaç veremeyen Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu’nun yerine 12 derslikli bir okul yapımı 2007 yatırım programına dahil edildi.

    İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN konu ile ilgili olarak sitemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu gün (05.02.2007 Pazartesi)  Bayındırlık İl Müdürlüğü’nden konu ile ilgili kişilerle yaptığımız görüşmede Çayıralan beldesine yeni bir 12 derslikli İlköğretim Okulu’nun yapılması ile ilgili proje ve fiyat araştırma çalışmalarının tamamlandığını, Dosyanın önümüzdeki hafta içinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edileceğini, Mart ayı içerisinde de ihale sürecinin tamamlanacağını söylediler. Bu beldemizde yeni yapılacak bu okulun bir aksilik olmadığı takdirde 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılacaktır.” Dedi.  

     Bu okulumuzun yapılması için emek verenlere; (Başta Ordu Valimiz Sayın Dr. Said Vakkas GÖZLÜGÖL’e, Millet vekillerimiz Sayın Eyüp FATSA ile Sayın Enver YILMAZ’a, Çayıralan Belde Başkanı Sayın Azmi KOCAGÖZ’e, İl Encümeni Sayın Mehmet DUMAN’a, DHA Muhabiri Sayın Abdullah KÖSE’ye, DHA Ordu Muhabiri Sayın Erol Bey’e, Akkuş İnternet Sitesine ve emeği geçen herkese) Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar