16 Temmuz 2024 Sal

Çayıralan’daki Yangınında Hafif Yanık Yaralı Kişiler Olup, 7 Hayvanda Telef Olmuştur

ÇAYIRALAN BELDESİ BELALAN MAHALLESİNDE YANGIN

belalanyang2belalanyang1 

Y A N G I N

ÇAYIRALAN KASABASI BELALAN MAHALLESİNDE YANGIN

belalanyang4belalanyang3

  01 Aralık 2007 Cumartesi gecesi saat 01:00 sıralarında, İlçemiz Çayıralan Kasabasına bağlı Belelan Mahallesi Güney mevkiinde, belirlenemeyen bir nedenden dolayı Dursun oğlu Kazım KARAYİĞİT’e ait  evde yangın çıkmıştır. Söz konusu yangında ev tamamen kül olurken 7 büyükbaş hayvan telef olmuştur.

 01 Aralık 2007 Cumartesi gecesi saat 01:00 sıralarında, İlçemiz Çayıralan Kasabasına bağlı Belelan Mahallesi Güney mevkiinde, belirlenemeyen bir nedenden dolayı Dursun oğlu Kazım KARAYİĞİT’e ait  evde yangın çıkmıştır. Söz konusu yangında ev tamamen kül olurken 7 büyükbaş hayvan telef olmuştur.

 

         Yangın; Kazım KARAYİĞİT’in hanımı Havva KARAYİĞİT’in beyanına göre şöyle gelişmiştir.

 

belalanyang5belalanyang6

     Havva KARAYİĞİT her gece yaklaşık 1 km. mesafede bulunan hasta annesinin yanında kalmaktadır. Ancak; olay gecesi Cenab-ı Hakkın bir hikmeti olarak annesinin yanına gitmez, kendi evinde kalır. Askerden geçen hafta gelen oğlu Yıldıray ile eşi Kazım ayrı bir odada yatar. Kendiside gece saat 12:00’ye kadar ev işleri ile uğraştıktan sonra mutfakta yatar. Gece birden uyanır ve her tarafın ışık olduğunu fark eder. Kapıyı açtığından evi saran alevlerin odaya doluşması karşısında neye uğradığını anlayamaz. Bütün evi şiddetli rüzgarında yardımıyla alevler sarmış, ateş yattıkları odanın kapısına kadar dayanmıştır. Can havliyle yan odada uyumakta olan eşine ve oğluna haykırır. Uyanan Kazım KARAYİĞİT ve oğlu kapıya yönelirler ancak; alevlerden dolayı geri kaçarlar. Fakat Kazım KARAYİĞİT ani bir hareketle dışarı kaçmayı başarır. Odada mahsur kalan oğlu Yıldıray’da pencere demirini kırarak dışarı kaçmayı başarır. Bu arada yangın tüm hızıyla devam etmektedir. Evin alt katı ahırdır ve döşemenin yarısı ahşap yarısı betondur. Ahşap olan kısım tamamen yanmış ve hayvanların üzerine düşmüştür. Ahırda bağlı bulunan 7 adet büyük baş hayvan bu sırada telef olmuştur. Havva KARAYİĞİT’in olduğu odanın kapısı yanmış alevler onu köşeye sıkıştırmış, hatta; saçları ve elbisesi yanmaya başlamıştır. Pencere camı demirli olduğundan dışarı çıkamaz. Dışarda bulunan Kazım KARAYİĞİT ve oğlu Yıldıray kalaslar yardımıyla pencere demirini sökerler ve Havva KARAYİĞİT’i son anda dışarı alarak kurtarmayı başarırlar.

 

 

belalanyang7

         Neticede koca bir ev kül olmuş, 7 büyük baş hayvan telef olmuş, kış mevsimi ortasında bahtsız aile evsiz kalmıştır. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu yarayı sarmak için seferber olmaya davet ediyoruz…

 

                                                                                            Haber: Y.Mürsel KARAYİĞİT

 

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. çok büyük geçmiş olsun kazım abi allah kötüsünden sakınsın:DEĞERLİ AKKUŞLULAR BU OLAYA KAYITSIZ KALMAYALIM AKKUŞLU OLDUĞUMUZU GÖSTERELİM BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN

  2. Öncelikle Akraba olarak Geçmiş olsun dileklerimi iletir ve Yardımlarınızı Esirgememenizi dilerim…CAner Bide..
    Yılmaz Bide:: Çok Üzücü Bir Olay Tüm Duyarlı İnsanların Yardımlarını Yapmalarını Bekliyorum…Başta KazımKArayiğt’e Ve ailesine DAha sonrada Akkuş Halkında Geçmiş olsun Dileklerimle….

  3. sevgili akkuşlular bu olaya kayıtsız kalmayalım elimizden gelen ne varsa yapalım.bu olayın başımızada gelebilecegini düşünerek olaya o şekilde yaklasalım.hadi akkuşlular herkes göreve.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar