24 Mayıs 2024 Cum

Çayıralan Belediyesi ile Site Yönetimi Mütakabatı

Sitemizde Yapılan Haberler ve Yorumlar İle İlgili Olarak Çayıralan Belediye Başkanı ile Sitemiz Yönetimi Bazı Konularda Mütakabata Varmışlardır.

ÇAYIRALAN BELEDİYE BAŞKANI AZMİ KOCAGÖZ, SİTEMİZ YÖNETİMİNİ İLE DİYALOGA GİREREK SON ZAMANLARDA SİTEMİZDE YAYINLANAN, ÇAYIRALAN HABERLERİNİ VE HABERLERE YAPILAN YORUMLARI BİRLİKTE DEĞERLENDİRME ÖNERİSİNDE BULUNMUŞTUR.

Karşılıklı Yapılan Değerlendirme Sonuçunda,

1. Belediyenin Bir Kamu Kurumu Olduğu, Çayıralan Beldesini Temsil Etme Yetkisinin olduğu, Bu ve buna benzer nedenlerden ötürü yıpratılma çabası içerisinde olduğu,

2. Sahte isimlerle yazılarak yazıldığı, Ancak Belediyenin yaptığı tespitlerde ise Belde nüfusuna kayıtlı olmayan ve belde ile uzaktan yakından ilakası olmayan isimler olduğu, büyük çoğunlukla da sahte adlar ile yazılar yazıldığı belirtilmiştir. Adını ve soyadını yazmayan kişilerin yazılarının yayınlanmaması doğrultusunda görüş birliğine varılmıştır.

3. Kişi adını ve soyadını yazsa bile Çayırlan Belediyesini Yıpratma adına yazılan yazıların yayınlanmaması ( Seçim döneminde site yönetimi uygun gördüğü şekilde seçim çalışmalarına müsade edileceği)

4. Belediye Başkanı ve Personelinin şahsına hakaret içeren yazıların yayınlanmamasına,

5. Belediyenin çalışmaları ve hizmet konularında herkesin adını, soyadını yazmak ve hakaret içermediği sürece yazılanların yayınlanacağına,

6. Site Yönetiminin, ziyaretçi defterine ve yapılan haberlere yorum yapanların bizzati sorumlu oldukları için tüm sorumluluğun yazı yazanlara ait olduğu, ancak site tarafından yapılan haberlerin site yönetimini bağladığının bilinmesi gerekliliği bir kez daha dile getirilmiştir.

7. Yukarıda belirtilen konular dahilinde özellikle Belediye ile ilgili son yapılan habere yazılan yorumların bir kez daha gözden geçirildiği ve bu alınan kararlar doğrultusunda yeniden değerlendirileceği site yönetimince dile getirilmiştir.

8. Belediye Başkanımız ile yapılan görüşme sonucunda aldığımız prensip kararları doğrultusunda sitemiz okuyucularının sitemiz yönetimine yardımcı olmasını bir kez daha rica ediyoruz.

Başkanımızın Sorumluluk içinde hareket ederek, Çayırlan Belediyesinin ve Çayıralanlıların zarar görmemesi için yaptığı çağrıyı göz ardı edemezdik. Başkana ve Çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Sitemiz Akkuş İlçesine, Beldelerine ve köylerine hizmet için kuruldu. Kişileri birbirine düşürmek kurumları birbirine düşürmek için kurulmadı. Bizleri bu yöne çekmek isteyenler yanıldıklarını şimdiye kadar anlayanlar gibi anlayacaklardır. Bazı kişilerin istedikleri olmayınca hemen diğer yüzlerini gösterip sitemiz hakaret etmelerini de kınıyoruz. Belki bu haberimizden sonra da aynı doğrultuda olacak olanlar olabilir. Nedense bazıları ne yazık bizleri geç anlıyorlar. Lütfen artık bizleri anlayın biz Akkuş ve Akkuşlulara hizmet için varız. İşimizi isteyerek ve severek yapıyoruz. ( Bu haberi yazarken ailece masaya oturup yemek yiyecektik. Ki çok sevdiğim ortamlardır. Ancak Aile fertleri yediler ben haberi yazmak için çaba harcadığımdan onlara katılamadım. Bana yemek kalmış ise haberi yayınladıktan sonra bakacağız.

Ne olur birbirimizi sevelim. en azından sevmeye çalışalım. Fani dünyada kalp kırmak kolay ama yapmak çok zor.

Related Articles

12 YORUMLAR

 1. iki çayıralan yok bir çayıralan var.Ayrımlar bitmeli bu zamana kadar kimse bundan fayda görmedi. Herkesi kucaklayacağım.Hizmet için geliyorum.

 2. bir takım arkadaşlar birilerini lobi oluşturmakla itham ederken kendi bir şekilde birilerinin reklamını yapmış.Ne demek kol kırılır yen içinde kalır.Yapılan yorumların neresinde bir şahıs övülmekte gösterebilirmi acaba. Ya anlamadığım neden eleştirilere tahammül yok.Eski başkan benim babam veya bir yakınım değil lakin yeni başkan birilerinin çok yakını galiba ki savunmaya geçti.Madem seniinde bazı şeyler istediğin düzeyde değil sende sesini yükselt.yada yükseltene hiddetlenme.Soy isimlere takma lakin o soy isimleride halkımızın içinden hak sahibi insanlar.Evet doğru hazımsızlık yaşıyoruz. Neden mi ayrımcılığı hazmedemiyoruz. Ve sesimizi bu siteden duyurabiliyoruz.Suçmu…..Ağır başlıysam kim demiş uysal koyunum, kesmeye gelir lakin çekmeye gelmez boynum…

 3. Yerel seçim yaklaşırken birileri, doğru ya da yanlış olarak kamuoyu oluşturmaya çalışıyor kanaatindeyim. Elbette ki her yönetici dörtdörtlük olmayabilir. Ancak yorumculara baktığım zaman, İnce, Karayiğit, Sevindik.v.s soyadlı veya rumuzlu kişiler. Bunların tamamı Belalan Mahallesi sakinleri.
  Sevgili kardeşler. Ben de bazı şeylerin istenilen düzeyde olmadığı kanaatinde olanlardanım. Ancak sizin söylediğiniz kadar değil. Sizler bazı şeylerin hazımsızlığını çekiyorsunuz galiba.
  Bu güne kadar yapılan icraatlar hep aynıydı. Bir rahatsızlığınız yoktu. Şimdi kime hazırlık yapıyor ve kamuoyu oluşturmaya çalışıyorsunuz.
  Ben kesinlikle isimlere takılmam.Yeter ki adam olsun ve hizmet üretsin yeter.
  Siz değerli taraftarlar, ilk iki dönem başkanlığınızı kendi taraftarınız olan, Sevindik soyadlı kişi yaptı. Allah razı olsun birşeyler yapmaya çalıştı. Ancak …. bilseydi daha çok şeyler yapabilirdi. Bu dönem de bir başka arkadaş başkan oldu. Allah ondan da razı olsun. Onun da gücü ve becerisi bu kadarmış öyle oldu. Ancak Birilerine basamak zemini hazırlamak için de körü körüne başkalarına çamur atmayalım. Doğrudur veya yanlıştır. Kol kırılır yen içinde kalır. Kendi hesabımızı kendi içimizde yapalım.
  Benim şahsi karakterim, hatalı babam da olsa yererim, doğru yapan düşmanım da olsa överim.
  Yarınların güzel olması dileğiyle.

 4. Çayıralan belediyesinin yapmak istediği sansürü kınıyorum.Her hizmetimiz aksıyor ve oy veren vermeyen ayırt ediliyor…Bu olaya nasıl yalan denilebiliyor şaşmaktayım

 5. Ben belediyemden yapılan yorumlara toptan bir açıklama getirilmesini temenni ederdim. Ama öyle görülüyor ki eleştiriye tahammül yok.Kışın şartların ağır olduğu bir gerçek beldemizde. Peki sayın başkanım yazındamı belalan tarafında diz boyu kar var. Neden yollarımız patates kuyusu gibi.Köyümüze dışardan misafir getiremiyoruz yollarımızın bozukluğundan.Buna ne diyeceksiniz.

 6. Nedense bir rumuza taktınız gitti. Ya ortada bir haksızlık var ve millet dile getiriyor, neden suçlamalara gerçeklerle cevap verilmiyor da suçlamaya suçlamayla karşılık veriliyor. Bu olayları ben şahsımda yaşıyorum bizzat.maalesef buda bizim acı tecrübemiz.

 7. Yapılan haberleri ve yorumları takip ettik.Yorumlarda gördüğümüz kadarı ile şahsa herhangi bir hakaret gözlemleyemedik.Lakin Yorumları ve yapılan işleri memleketimizden uzak olsak bile daima takip edip, yapılan hata ve yanlışlıkları her site, her yorum köşesi ve her mercide arayacağımızdan emin olunuz. İyi çalışmalar.

 8. Belediyeyi eleştiren bütün arkadaşlarıma katılıyorum. Bunu dile getirince neden yorumcular sansürlenmek isteniyor belediye tarafından çok acı…

 9. İnanın belediye yettkililerinin yaptığı açıklamaya sadece katıla katıla güldüm. Bizde bu ülkenin vatandaşıyız ve aynı vergiyi veriyoruz. Ama yüzyıllardır bu köyde hep ayrıcalık gördük. Bunu hak etmiyoruz sayın belediye yöneticileri.

 10. olayları en başından bu yana izliyoruz ve belalanlı olarak bu ayrımcılığı bizzat ben şahsımda yaşadım.Yolların bozukluğundan köyüme arabamla gelemiyorum.Çayıralan yolu ise neredeyse asfalt sayılacak güzellikte. Bunu mu saklayalım sayın belediye yetkilileri. Bunları burda dile getirmeyeceğizde nerede söyleyelim.Size de mi söyleyelim.Köyümüzden bi haber değilsiniz diye söylemiyoruz ama bilmiyorsanız tekrar söyleyelim.Haksızlık yapıyor, çifte standart yapıyorsunuz. Bu da yalan değil inanmayan bir belalan yoluna birde çayıralan merkez yoluna bakın lütfen.

 11. yapılan yorumlarda kimseyi karalayıcı bir yazıya rastalamdım ve yazmadım.ama bir rahatsızlık dile getirilmiş neden sansüre uğruyor.bu kadar insan neden ve ne çıkarı olarak bu yorumları yazsın.İnanın bu yorum köşesinde şahsa hakaret etmedikçe yazı sansürleniyorsa bu demektirki site yönetimide bu çifte standarta hizmet ediyor diye anlamış olacağım.bir rahatsızlığımız var ve dile getiriyoruz.Buda en doğal hakkımız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar