7 Ekim 2022 Cum

ÇAYIRALAN BELEDİYE BAŞKANI AZMİ KOCAGÖZ SİTEMİZDE YAYINLANAN HABERLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Çayıralan Belediye Başkanının Açıklaması

{mosimage}{mosimage} 

            Sitenizde yayınlamış bulunduğunuz Çayıralan Beldesinde köprülerin yıkılması ve öğrencilerin geliş gidişleri ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını, site okurlarını taraflı ve yanlı düşünmeleri yönünde yönlendirildiğini, birilerinin kendilerine rant sağlamaları uğruna uyduruk ve tasarlanarak yapılan asılsız haberlerden sağ duyulu Çayıralanlı vatandaşların sitede yayınlanan bu haberden rahatsız olduğunu görerek açıklama gereği duydum. Şöyle ki;

  {mosimage}{mosimage}

            30 Haziran 2006 tarihinde bölgemizde meydana gelen sel felaketinden haliyle beldemizde etkilenmiş, birçok araziler, yol ve menfezler hasar görerek dere yatakları taşmıştır. Ancak bu sel felaketinde sitenizde yayınlanan habere açıklamalarda bulunan kişilerin dediği gibi iki mahalleyi bağlayan 5 adet köprü yıkılmamıştır. Öncelikle belirteyim, Çayıralan Kasabası sadece iki mahalleden ibarettir. 1.si Çayıralan Kasabası Çayıralan Mahallesi, diğeri ise Çayıralan Kasabası Belalan Mahallesi. Bu iki mahalleyi de bir birine bağlayan köprümüz halen hizmet görmekte, araç trafiği köprü üzerinden devam etmektedir. Haberde açıklanan köprüler ise dere yatakları üzerinden kestirme geçiş sağlamak üzere vatandaşlarca ağaçların yan yana dizilerek sağladıkları geçiş yollarıdır. Bir dere yatağı üzerinde bulunan kesilmiş bir ağacın ömrü 50-60 yıl olabiliyorsa dedikleri doğru. Ama bunun mümkün olmadığına göre bu haberle Çayıralan Belediyesinin çalışmalarını karalama yönünde uydurulan asılsız haberler olarak nitelendiriyorum. Hatta bu kişilerin yine belediye ve çalışmalarını karalama amacıyla aynı mahallede Salim KARAYİĞİT adında vatandaşı kağnı arabasına yatak serip yatırarak yol olmadığı yönünde haber yapmaya kalkmış, haber yapmak içinde kendi araçları ile aynı yere gitmişler, sonradan da bu görüntüleri gerçek dışı olduğundan yayınlamamışlardır.

{mosimage}{mosimage}

            Öğrencilerin geçişlerine gelince, haberde adı geçen sayın Fedai İNCE kendisi 2 Km mesafede bulunan Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim okulunda okumuş, buraya yani Çayıralan Merkeze gelirken de hiçbir dere yatağından geçmemiştir. Çocuklarını kendi okuduğu okula göndermek varken ve daha yakın, daha eğitim-öğretimin dikkatli yapıldığı, kadrosu tam okula göndermek varken neden bu dere yatağını kullanarak mesafeyi yaklaşık 5 Km. çıkardığını ve neden oradaki okula göndermek istediğini de anlamış değilim. Anladığım şey bu şekilde fotoğraflanmaya ve Fedai İNCE’nin bu tür açıklamalar yapmasına birilerinin yön verdiğidir.

{mosimage}{mosimage} 

            Bizler elbette ki Çayıralan beldesinin sorunlarını gidermeye, vatandaşlarımızın hizmetine koşturmaya geldik ve bu hizmetlerimizden ve bu yöndeki hızımızdan geri durmuş değiliz. Bu tür boş ve uydurma haberlerle, birilerinin karalama politikalarıyla ne yapacağımızdan geri dururuz, ne de sırf onları söyledi diye yaparız. Bizler yaptığımızı ve yapacağımız hizmetleri Çayıralan kasabasına yakışır şekilde olduğu için, beldenin ihtiyacı olduğu için, doğru olduğu için yaparız. Kimsenin laflarından etkilenmeyiz, bu tür kötü niyetli insanları da önemsemeyiz. Çayıralan beldesinin iyiliği, güzelliği, vatandaşlarımızın ihtiyaçları için hizmet yapan herkese saygılıyız.

{mosimage}{mosimage}

 

{mosimage}{mosimage}

            Ben Çayıralan belediye başkanı olarak beldemin ihtiyaçlarına belediyemizin imkânları nispetinde siyasi diyaloglarla, beldemiz için önemli kurum ve kuruluşlarla olan iyi ilişkilerimle hizmet etmeye devam edeceğimi, bu hizmet aşkıma kimsenin gölge düşüremeyeceğini belirtirken sitenize ve çalışanlara başarılar diler saygılar sunarım.

  

                                                                                                Azmi KOCAGÖZ

                                                                                         Çayıralan Belediye Başkanı

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar