17 Nisan 2024 Çar

ÇAYIRALAN BELDESİNE YENİ OKUL YAPILIYOR.

Okulumuz yeniden yapılıyor

alikoseokul1.jpgalikoseokul2.jpg

ÇAYIRALAN BELDESİ MERKEZİNDE, YENİDEN YAPILAN

YAZIKIYISI (YENİ İSMİ: ŞEHİT ALİ KÖSE) İLKÖĞRETİM OKULU

İNŞAATININ SON DURUMUNU SİZLER İÇİN GİDİP YERİNDE GÖRDÜK

Yeni okul Akkuş İlçesine-Çayıralanlılara, Öğrencilere ve Eğitimcilere Hayırlı Olsun

Belediye Başkanı Azmi KOCAGÖZ'ün daveti üzerine ve bizlerinde gündeminde olduğu Çayıralan Beldesi ziyaretini gerçekleştirdik. Başkan KOCAGÖZ'ün de yanımızda bulunduğu temaslarda, ilk ziyaretimiz yeni yapılan okul oldu. Ancak çevreye şöyle baktığımızda eski okulun yerinde olmadığını gördük. Başkana sorduk. Aldığımız cevap ise " Yeni Okulumuz yapılıyor ve bu seneki eğitim-öğretime yetişecek bu nedenle yıkıldı." cevabını aldık. Herkesinde bildiği gibi ülkemizde yenisi bitmeden eskisi pek yıkılmaz devlet binalarında. Ancak son yıllarda durum pek öyle olmuyor. Devlet işi sıkı tutuyor. Çabuk olması için İhale açıyor. İhaleyi alan firmada kendisine güvenince eski binalar peşinen yıkılıyor.
alikoseokul3.jpgalikoseokul4.jpg

Konu ile ilgili dünkü haberimizde de eski okulun peşinen yıkılması konusunu pek alışık olunmadık bir haber şekli ile yayınladık. Bir nevi de sitemizin takibini test etmiş olduk. Bir kez daha yanılmadığımızı öğrendik ki, sitemizin an ve an takip edildiğini, teşekkürler Site Ziyaretçilerimiz, teşekkürler Çayıralanlılar.

alikoseokul5.jpgalikoseokul6.jpg

Dünkü haberimizdeki bazı konulara açıklık getirelim

Yenisi yapılınca zaten yıkılmak üzere olan eski okulun göz göre göre yıkılmasına sanırım herkes sevinir.

Çayıralanlı Öğrenciler En kral okulda eğitim görecekler, Ne sokakta kalacaklar, ne çadırda kalacaklar, Nede kaderlerine terk edilecekler. Devlet baba ve okulun yapılmasında emeği geçenlere bu tür konulara müsaade eder mi?

Evet Okulun yeniden yapılmasında emeği geçen, ilk aklımıza gelenler, Belediye Başkanı Azmi KOCAGÖZ, Çayıralanlı Doğan Haber Ajansı Yurt Muhabiri Abdullah KÖSE, Akkuşlu ve Ordulu il Encümenleri, Akkuş Ak Parti İlçe Teşkilatı, Akkuş Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Valiliği, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü, Okulun yapılmasını bizzat takip eden Ordu Milletvekili Eyüp FATSA ve Diğer Ordu Ak Parti Milletvekilleri, ismini sayamadığımız daha bir çok kişilerin okulun yapılmasında emekleri geçmiştir. Bizlerde 4 senedir defalarca okul yapılması konusunda haber yaptığımızı sizler zaten biliyorsunuz. Yeni Okulun yapılması için emek verenler, Eski okulun yıkılmasına seyirci kaldılar. Nedenini ise yeni okulun resimlerini görünce sanırım sizler karar vereceksiniz.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce Valimiz yaptığı açıklamada; "2007-2008 Eğitim Öğretim döneminin açılışının yeni yapılan Çayıralan Yazıkıyısı (Şehit Ali KÖSE) İlköğretim Okulunun açılışında yapılacağını dile getirerek, Bu okulun adının Çayıralanlı Şehit Polis Ali KÖSE'nin adının verileceğini belirtmişti.

Sizlerinde yakından takip ettiği gibi, Sitemizin 5. yılının kutlanması programının dahilinde, alınan karar gereği Valimizi, gerek Ordu İlinin gerek Akkuş İlçesinin Kalkınmasına ve hizmetlerin yapılmasında göstermiş olduğu katkılardan dolayı şükranlarımızın bir ifadesi olarak plaket ile ödüllendirmeyi uygun görmüştük. Ödülü Akkuş Argan Yaylası ve Gürgen Festivalinde Valimize sunacaktık. Ancak Valimiz Festivale katılamadığından, Çayıralan'da Şehit Ali KÖSE İlköğretim Okulunun açılış töreninde sunmayı uygun bulduk.  Çok anlamlı bir hizmetin hizmete açılması töreninde daha da güzel bir anlam ifade edeceğini düşündüğümüzden Sayın Valimiz Okul açılış töreninde Akkuş İnternet Sitesi tarafından Plaket ile ödüllendirilecektir.
alikoseokul7.jpgalikoseokul8.jpg

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar