12 Nisan 2024 Cum

ÇAYIRALAN BELDESİNDE ACİL KÖPRÜLERE İHTİYAÇ BULUNMAKTADIR.

ÖĞRENCİLER VELİLERİN SIRTINDA OKULA GİDİYOR

{mosimage}{mosimage}

KIŞ DÖNEMİNDE UZUN SÜRE KAR ALTINDA KALAN VE BOL YAĞIŞ ALAN ÇAYIRALAN BELDESİ´NDE,

{mosimage}{mosimage}

 VATANDAŞLAR IRMAK SULARI YÜKSELMEDEN, KÖPRÜLERİN YAPILMASINI İSTİYOR

SEL YIKTI, VATANDAŞLAR 5 AYDIR KÖPRÜ YAPILMASINI BEKLİYOR !

Çayıralan Beldesi'nde 2 mahalleyi birbirine bağlayan köprüler sel sularına kapılıp yıkılınca, öğrenciler iki mahalle arasındaki ırmağı sırtlarda taşınarak geçmeye başladı.

30 Haziran'da Akkuş İlçesi'nin Çayıralan Beldesi'nde, iki mahalleyi birbirine bağlayan 5 köprü sel sularıyla birlikte yıkıldı. Ellestamı Mahallesi ile Belalan Mahallesi'ni birbirine bağlayan köprüler yıkıldıktan sonra yerine yenileri yapılmadı. Ellestamı Mahallesi'nde yaşayan yaklaşık 25 kişi, karşıdan karşıya ancak ırmağa girerek geçmek zorunda kalıyor. Üstelik Çayıralan merkezindeki ilköğretim okuluna giden çocuklar da, hem okula gidişlerde, hem de okul dönüşlerinde karşıdan karşıya anne veya babalarının sırtlarda geçebiliyor. Paçalarını sıvayarak suya giren veliler çocuklarını hergün bu şekilde okula götürüyor. Çayıralan Merkez Mahallesi Muhtarı Kazım Kırtıl (51), "Burada 4 hanemiz var. Okula giden çocuklar bu köprülerden geçmek zorundalar. Selde yıkılan köprüler, 4-5 aydır hala yapılmadı. Hepsi mağdurlar. Bu sorunları biz de defalarca yetkililere ilettiğimiz halde bu sorunlara çözüm bulamadık" dedi. Belalan Mahallesi Muhtarı Kemal Güllü (49) ise bundan 50-60 yıl önce yapılan köprülerin selle birlikte yıkıldığını belirterek, "Okula giden öğrencilerimiz babalarının sırtlarında ırmağı karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumu iyi değil. Havalar yağdığı zaman su seviyesi çoğalıyor ve tam bir can pazarı yaşanıyor. Biz bu köprünün bir an öce yapılmasını istiyoruz" dedi.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

Ellestamı Mahallesi'nde yaşayan evli ve 4 çocuk babası 37 yaşındaki Fedai İnce de, "Benim 4 çocuğum var. Her zaman sırtımda veya kucağımda, pantolonumun paçalarını sıvayarak karşıya geçiyorum. Sel felaketi oldu köprüler gitti, başka felaketler olmadan bu köprünün yapılmasını istiyoruz. Sular yükseldiği zaman geçmemiz daha da zorlaşıyor. Biz çok zor durumdayız, buradan karşı mahalleye geçemiyoruz, bize yardım edin" dedi. Haber: Abdullah KÖSE

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar