20 Mayıs 2024 Pts

ÇAYIRALAN BELDESİ MERKEZ CAMİ 12 YIL SONRA MİNARESİNE KAVUŞUYOR

{mosimage}{mosimage}

ÇAYIRALAN MERKEZ CAMİ MİNARE İNŞAATINA

 HAYIR SEVENLERİN YARDIMLARI BEKLENİYOR

1991 YILINDA YAPIMINA BAŞLANIP, 1995 YILINDA İÇİNDE NAMAZ KILINMAYA BAŞLANAN ÇAYIRALAN MERKEZ CAMİSİ ARADAN GEÇEN 12 YIL SONUNDA, BELDENİN YENİ MUHTARI KAZIM KIRTIL’IN GİRİŞİMLERİ SONUCU MİNARESİNE KAVUŞUYOR. BUGÜN (PAZARTESİ) MİNARENİN TEMELİ ATILDI. ÇAYIRALAN’A VE ÇAYIRALANLILARA HAYIRLI OLSUN.

EMEĞİ GEÇEN, YARDIMDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETİYORUZ VE BU YARDIMLARIN DEVAM ETMESİNİ BEKLİYORUZ

MUHTAR KAZIM KIRTIL’I DA KUTLUYORUM, YILLARDIR MİNARESİZ OLAN CAMİYE İMKANLARI ZORLAYIP, BULUP BULUŞTURUP, YARDIM İSTEYEREK MİNARENİN YAPILMASI İÇİN İLK ADIMI ATTI. UMARIM BUNDAN SONRASI DAHA KOLAY OLUR VE MİNARENİN YAPIMI GEREK SORUMLU KİŞİLER, GEREKSE ÇAYIRALANLILAR VE YARDIMSEVERLERİN DESTEĞİ İLE TAMAMLANIR. BEN BURADAN SAYIN SİTE YÖNETİMİNE, AKKUŞLULARA VE ÇAYIRALAN’DAN OLUP DA ÜLKEMİZİN YA DA DÜNYANIN NERESİNDE OLURSA OLSUN BÜTÜN HEMŞERİLERİMİZİN BU HAYIRLI İŞ İÇİN YARDIMCI OLMALARI TEMENNİSİNDE BULUNUYORUM. BİLİYORSUNUZ BU TÜR ETKİNLİKLER DAHA ÇOK HALKIN DAYANIŞMASI İLE ORTAYA KONULABİLİYOR.

{mosimage}{mosimage}

ANCAK BİR KONUYU DA BELİRTMEDEN EDEMEYECEĞİM, GEREK ÜLKEMİZDE GEREKSE DÜNYANIN HER YERİNDE DİN MİSYONERLİĞİ YAPAN GRUPLAR, İNSANLAR VARKEN VE BU İNSANLAR KENDİLERİNE DAHA FAZLA İNSAN KATMAK İÇİN HER YARDIMI FIRSATINI DEĞERLENDİRİP İNSANLARIMIZI KANDIRMAYA ÇALIŞIRKEN, ASIL İŞLERİ VATANDAŞLARIMIZIN İSLAMİ ESASLAR DOĞRULTUSUNDA DİNİ VECİBELERİNİ YERİNE GETİRMESİ İÇİN YARDIMCI OLMAK OLAN KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE BUNLARIN BAŞINDAKİ İNSANLARIN BU TÜR ORGANİZASYONLAR (CAMİ YAPIMI, MİNARE YAPIMI) GİBİ ETKİNLİKLERDE, SADECE SİYASET GÜDEREK ÖNCÜ OLAN İNSANLARA YARDIMCI OLMAK YERİNE KÖSTEK OLMALARINI ANLAYAMIYORUM.

UNUTMAYALIM Kİ KAMU GÖREVİ YAPAN İNSANLARIN HİZMET GÖTÜRÜRKEN, AYRIM YAPMA LÜKSÜ YOKTUR. UMARIM BÖLGEMİZDEKİ BU TUTUM İÇİNDE OLAN İNSANLAR HATALARININ FARKINA VARIR VE BU MİNARE EL BİRLİĞİ İLE KISA SÜREDE YAPILIR.

BİR TEŞEKKÜR DE UZUN SÜREDİR BELDEMİZ MERKEZ CAMİİ’NDE GÖREV YAPAN YUSUF HOCAMIZA.KENDİSİNİ SEVİYOR VE BELDEMİZDEKİ ÇALIŞMASINDAN ÇOK MEMNUNUZ. KENDİSİNE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM.

BU ARADA NASIL Kİ, İL GENEL MECLİSİ’NİN EN FAAL MECLİS ÜYESİNİ TAKDİR EDİP ÖDÜLLENDİRİLİYORSA, BÖYLE BİR ÇALIŞMA İÇİNDE OLAN MUHTAR KAZIM KIRTIL VE ONUN GİBİ FAALİYETLERDE BULUNAN BÜTÜN MUHTAR, AZA, BELEDİYE BAŞKANI, GİBİ KİŞİLERİ DE ONORE ETMEK GEREKTİĞİ KANISINDAYIM.

Haber : DOĞAN HABER AJANSI YURT HABER EDİTÖRÜ ABDULLAH KÖSE

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar