16 Temmuz 2024 Sal

Çantasız Öğrenci Kalmasın Kampanyası Törenle Sonuçlandı

Çantalar öğrencilere Dağıtıldı. Törene Kaymakamımız ve İlçedeki Kamu Kurumları İdarecileri Katıldı

23 

 

“ÇANTASIZ ÖĞRENCİ KALMASIN”

KAMPANYASI TÖRENİ YAPILDI

 

25

         İlçe Emniyet Amirliği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “ÇANTASIZ ÖĞRENCİ KALMASIN” kampanyası sonucu alınan 200 çanta 15.11.2007 Perşembe günü Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğü’nde yapılan törenle öğrencilerimize dağıtıldı. Bu kampanya sonucu alınan çantalar Salman Beldesi ve civar köylerindeki İlköğretim Okulları’nda eğitim – öğretimlerine devam eden öğrencilere verildi.

 

27  

         “ÇANTASIZ ÖĞRENCİ KALMASIN” kampanyası İlçe Emniyet Sayın Amiri Ali DENİZ’in önerisi üzerine başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yapılan kampanya sonucunda alınan 200 çanta öğrencilerimize dağıtıldı. Çantalarla birlikte 4 defter, kalem, silgi, kırmızı kalem, kuru boya, sulu boya, pastel boya ve 100 Temel Eser’den bir kitap olmak üzere 12 parça kırtasiye öğrencilerimize dağıtıldı.

 

21

          Törene ilçemiz Kaymakamı Sayın Murat SARI, Belediye Başkan Vekili Sayın Sefer Ali TİRYAKİ, İlçe Emniyet Amiri Ali DENİZ, İlçe Milli Eğitim Müdür Hüseyin KOCAKOÇ, Ziraat Bankası Müdürü Süleyman GÜNEŞ, İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, Mal Müdürü Ünal OLCAR, Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, PTT Müdürü Niyazi GÖKMEN, Tapu Müdürü, Halk Eğitim Merkezi Müdür İhsan GÖRGÜLÜ, Akkuş Çağlar Turizm Adem DUMAN, Okul Müdürleri, Emniyet Çalışanları, ilçemiz esnafları ve öğrencileri temsilen Salman Merkez İlköğretim Okulu’ndan gelen öğrencilerimiz katıldılar.

20

 

  Tören saat 13.00’te Ulu Önder ATATÜRK ve Ebedi yata intikal etmiş tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü yaptığı açılış konuşmasında eğitim ve öğretimin önemini anlattı. Daha sonra söz alan Emniyet Amiri Sayın Ali DENİZ her zaman eğitime destek vermeye hazır olduklarını, bundan sonraki hedeflerinin ilçede başarılı 20 öğrenciyi Orduya geziye götürmeyi planladığını söyledi. Kaymakamımız Murat SARI da kampanyada emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür çalışmaları diğer kurumlardan da beklediğini ve her zaman destek vereceklerini söyledi. Daha sonra da Salman Merkez İlköğretim Okulu’ndan temsilen gelen öğrencilerimize çantalar dağıtıldı.

 

        “Çantasız Öğrenci Kalmasın” Kampanyası nedeniyle yapılan törene Salman Merkez İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğrenci temsilen katıldı. Bu öğrencilerimizi ilçeye getiren araç İlçe Emniyet Amiri Ali DENİZ tarafından temin edildi. Bu öğrencilerimiz Okul Müdürü Aşkın BOZ, Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa ERSÖZ ve Salman ÇPL Müdürü Osman ÇELEN nezaretinde ilçemize gelen öğrenciler burada Şube Müdürü Sedayi ALTIN tarafından karşılandılar. Öğle yemeğini İMKB YİBO’da yedikten sonra bu okulu gezdiler. Daha sonra törene katıldılar. Tören bitiminde de İlçe Emniyet Amiri Ali DENİZ ile birlikte Akkuş İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ettiler. Saat: 15.30’da da ilçemizden ayrıldılar.

 

2624

          Bu kampanyayı düzenleyen İlçe Emniyet Amiri Ali DENİZ’e, Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN’a, kampanyaya katılan tüm Akkuşlulara, çantaları Ankara’dan imalathaneden alan Mehmet KÖSE’ye, çantaları Ankara’dan Akkuş’a getiren Akkuş Çağlar Otobüs İşletme sahibi Adem DUMAN’a ve kırtasiyeleri Samsun’dan alıp getiren Emekli Öğretmen Sezgin KAYIM’a teşekkür ederiz.

30

2834

33

29

32

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar