24 Mart 2023 Cum

Çamlıca Köyü Derneği İlk Genel Kurulu Toplantısını Yaptı. Alınan Kararlar

Çamlıca Köyü Derneği Üyeleri Aldıkları Karar ile köydeki inşaatı yarım kalan Camii’nin yapılmasını, Mezarlığın düzenlenmesini ve Çamlıca Köylülerinin birlik ve beraberlik içinde olmasına ilişkin kararlar aldılar.

Sample Image

Ordu İli Akkuş İlçesi
Çamlıca Köyü Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Genel Kurul toplantısı 28.12.2008  12.00-16.00 saatleri arasında
Çekmeköy Yeni dernek binasında
 
 Divan Heyeti yönetiminde gerçekleştirilen Toplantı Gündemi:
1-    Açılış ve yoklama,
2-    Divan Heyeti teşkili oluşturuldu ( Başkan Dursun KEMENT, Başk. Yrd. Ömer TETİK, Katip Fatma BAYRAM )
3-    Saygı duruşu.
4-    Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması ( yönetim kurulu adına Başkan Yaşar ÖZDEMİR.)
 
           ‘’Değerli başkan, değerli misafirler, değerli üyeler 2008 yönetim kurulu faaliyet raporunu okumak ve söz almak üzere huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayım. Bu vesile ile olağan 1. kurultayımıza hoş geldiniz der saygılar sunarım.
 
        Değerli başkan, değerli üyeler yıllardır belki bir özlemimiz olan bu kurmuş olduğumuz derneğimizi kurucu arkadaşlarımla beraber kurmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Bu vesile ile Çamlıca Köyü derneğine siz değerli hemşerilerimizin üye olması sebebi ile ayrıca bu mutluluğu paylaşmaktan da ayrı bir haz duymaktayız.

Sample Image
 
        Değerli üyeler, yaşadığımız şu İstanbul coğrafyasın da birlik ve beraberliğimize daha da çok ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Bu ihtiyaçlarımızı paylaşmak içinde bir araçla amaca ulaşmaktır. Araç nedir? Kurduğumuz dernek, amaç nedir? Birlik beraberlik ( düğün, cenaze, toplantı, yardımlaşma, tanışma, sosyal faaliyet vb.) gibi durumlarda omuz omuza olmamız gerekmektedir. Bunun içindir ki derneğimizin çatısı altında toplanmamız gerektiğine inanıyorum. Birlikten güç doğacağı aşinadır. Ayrıca gençlerimizin ve yeni gelen nesillerimizin birbirini tanımaları ve kaynaşmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle derneğimize henüz katılmayan siz değerli hemşerilerimizin ve gençlerimizin özellikle bu birlik beraberliğin içinde olmaları için herkesi derneğe üye olmaya davet ediyoruz.

Sample Image
 
        Sayın başkan değerli üyeler, bilindiği üzere yönetim kurulu olarak derneğimize bir büro kiraladık, demirbaş eşyalar aldık ve üye kayıtları yaptık ve kayıtlarımız hala devam etmektedir. Büromuzun küçük olması nedeni ile toplantı, eğlence ve bazı etkin faaliyetlerimizin de zor olduğu görülmektedir. Bu nedenle bir yeni lokal açmamız gerektiğine inanıyoruz.
 
        Sayın başkan, değerli üyelerimiz bu vesile ile vatana milletimize ve özellikle siz değerli Çamlıca Köyü hemşerilerimize ve yine özellikle siz değerli üyelerimize hayırlı olmasını diler. Derneğimize yeni seçilecek yönetim kurulu ve denetçi kurulu başkanları ve ekibine başarılar diler hepinize saygılar sunarım. ‘’  
şeklinde konuştu.
 
 
5-    Gelir gider raporlarının açıklanması.
6-    2009-2010 yılları tahmini denk bütçenin görüşülmesi – tahmini denk bütçe 32.000 ytl olarak görüşüldü.
7-    Raporlar üzerinde söz alınması.
8-    Yönetim kurulunun ibrağı edilmesi.
9-    Yönetim ve denetçi kurullarının ayrı ayrı seçimi yapılması:

Sample Image
 
 
Yapılan oylamada,
 
Asil aday seçiminde
Yaşar ÖZDEMİR 1 ‘ci
Selahittin ÖZDEMİR 2’ci,
Ersin ÖZDEMİR 3’cü
Ali GÜNAY 4’cü
Yusuf ÖZDEMİR 5’ci oldu.
 
Yedek aday seçiminde,
Faruk ÖZDEMİR 1’ci
Dilaver DEMİRAL 2’ci
Edip Ertekin ÖZDEMİR 3’cü
Muammer ÖZDEMİR 4’cü,
Y.Ali GÜNAY 5’Cİ oldu.
 
Yeni Yönetim Kurulu şu şekilde;
 
Başkan; Yaşar ÖZDEMİR
2. Başkan; Ali GÜNAY,
Başkan Yrd.; Selahittin ÖZDEMİR
Katip Üye; Ersin ÖZDEMİR
Sayman; Yusuf ÖZDEMİR.
 
Denetçiler:
Asil,
1-Kemal DEMİRAL
2-Salih ÖZDEMİR
3-Haci ÖZDEMİR
 
Yedek
1-Nedim ÖZDEMİR
2-Kaya GÜNAY
3-Salih ÖZDEMİR – Ramazan oğlu.
 
Sample Image
 
            Toplantıda görüşülen diğer konular,
 
           Çamlıca Köyündeki inşaatı hala devam eden camiimiz için tüm hemşerilerimizden destek alınacağına dair söz aldık. Herkes bütçesine göre verebileceği miktarı ve tarihleri belirledi. Toplantıya katılamayan hemşerilerimizde de aynı desteği bekliyoruz.
 
Köy mezarlığının yeniden düzenlenmesine karar verildi.
 
Derneğimizin çevre köyleri adında değiştirilmesi için çalışmalar yapılmasına oybirliği ile
 karar verildi.
 
Dilek ve temenniler ve kapanış.
 
Ayrıca toplantımıza ikramda bulunan Mahiroğlu Baklavalarına teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Dernek Adresi: Mimar Sinan Mahallesi, Mimar Sinan Cad. Köşk Sok. No.3 Çekmeköy/ İSTANBUL

Dernek İrtibat Telefonları:

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı

Yaşar ÖZDEMİR

0533 571 99 79

0534 265 46 00

 
Haber: Akkuş İnternet Sitesi
 
Çamlıca Köyü Muhabiri
 
Fatma BAYRAM

Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi: Site Yönetimi olarak Yeni seçilen Çamlıca Köyü Dernek Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerine başarılar diliyoruz. Köylerindeki sorunlara dikkat çekip, ihtiyaçların giderilmesi için gösterilen çabayı takdir ile karşılıyoruz. Çok yakında site olarak bizlerde bizzat gidip gördüğümüz köyünüz camisi inşaatı ne zaman bitecek diye ve ne zaman mezarlık düzenlenecek diye haber yapacaktık. İnşallah bundan sonraki haberlerimiz camii inşaatı tamamlanıyor ve mezarlık yeniden düzenlendi şeklinde olur. Tüm köy halkının bu başlanılan çalışmalara destek vermesini ve iyi bir organize olması için Dernek çatısı altında toplanmalarını öneriyoruz. Derneğin çalışmalarını an ve an takip edeceğiz. Başarılı hizmetlerde hep bizi yanınızda göreceksiniz. Bu vesile ile Çamlıca köyü Muhabirimiz Sayın Fatma BAYRAM Hanımefendiye de dernek çalışmalarını ve köy ile ilgili bizlere gönderdii güzel çalışmalar ve fotoğraflar için teşekkür ederiz. Bu arada fotğraflar hazır bir iki gün içinde Çamlıca köyü sayfasından, bir doğa harikası ilçemizi ve köyün manzaralarını görebilirsiniz.
 
 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. SAYIN HEMŞERİLERİM HEPİNİZİN YENİ YILINI KUTLARIM BU YILDA DERNEGİMİZİN EN İYİ ŞEKİLDE İLERLEMESİNİ TEMENLİ EDERİM: VE ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİM

  2. Degerli çamlıca köyü hemşerilerim kurmuş olduğumuz derneğimizin çok güzel amaçlara vesile olmasını diler çalışmalarında başarılar dilerim ayrıca yıllardan beri özlediğimiz derneğimizi kurulmasından çok mutlu olduğumu belirtmek istedim hepinize saygı ve sevgilerimle hoşcakalım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar