7 Aralık 2023 Per

Bu yoldaki göçük fark edilmez ise her an can kaybı olabilir

Özel İdare, Akkuş Kaymakamlığı, İl Encümenleri ve Köy Muhtarının Dikkatine

 

Bu yoldaki göçük fark edilmez ise

Her an can kaybı olabilir

Özel İdare, Akkuş Kaymakamlığı, İl Encümenleri ve Köy Muhtarının Dikkatine

Bilindiği gibi Çukurköy iki grup yolunun arasında bulunmaktadır. Kuşçulu-Ortabölme Köyleri Seferli Belediyesine giden Dere Yolu ile Akkuş-Çukurköy Meyvalı-Ceyhanlı köyüne giden grup yolları arasında bulunmaktadır.

Çukurköy'ün Cingili-Çavuşgil ve Mocuklu Mahallelerine ulaşmak için genelde Dere Yolundan ayrılan yoldan yararlanılmaktadır. Kuşçulu köyü esebeleği mahallesi girmeden dere yolundan sola ayrılan yoldan Cingili Mahallesi ve Çavuşgil Mahallesine 2 km yol yapılarak ulaşım yıllar önce sağlanmıştır. Cingili Mahallesinde 13 Hane, Çavuşgil Mahallesinde 11 Hane bulunmaktadır. Ancak bu iki mahallenin yolu ana grup yolları gibi sık sık bakımı yapılmamaktadır. Bu nedenle yolda çok büyük sıkıntılar bulunmaktadır. 2 km olan bu yolda bir çok yerlere büzler konması gerekmekedir. İki küçük çayın geçtiği kısımlara menfez yapılması gerekmektedir. Yolun üst kısımına kanal açılması gerekmektedir. Özellikle cingili mahallesinde Dereye yakın bir yerde yolda göçük olmuş. Otlarda göçük kısmın üzerini kapatmış. Yoldan geçen aracın lastiği göçük olan kısma denk geldiği anda, araç uçurma gider ve dere yatağına kadar iner. Araç içindeki kişilerin ise sağ mı çıkacaklarını, ölü mü çıkacaklarını ancak Allah bilir.

Diğer taraftan Çavuşgil Mahallesi kısmında kocayazunun dere dediğimiz yerde de köylüler tarafından derenin altına yapılan duvar göçmüş olup, buradan geçen araçların çok dikkatli olmaması halinde ise gene uçuruma aracın gitmesini engelleme gibi bir şansları bulunmamaktadır.

18 Ekim 2010 Tarihinde yapılacak olan toplantıda Çukurköy Muhtarı Mehmet SEVİNDİK, konuyu Sayın Kaymakamımıza, İl Genel Meclis üyelerine iletir mi, 2010 yılında yapılmaması halinde 2011 yılı programına aldırmak için çaba gösterir mi onu bilemeyiz. Ama bu yolun yapılmaması halinde can kaybı olması durumunda, sorumlu kişilerin yerinde olmak istemeyiz.

Çukurköy Cingili Mahallesi

 

Cingili Mahallesindeki Yol Kısmında Meydana Gelen Göçük

Çukurköy Çavuşgil Mahallesi

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar