22 Eylül 2023 Cum

Lütfi EFİL’den Kampanyamıza Destek. “Bu Yeni Mücadeleye Elimizden Gelen Hertürlü Katkıyla Destek Vereceğimi Belirtir, okulumuzun En Kısa Sürede Eğitime Başlamasına Vesile Olması Temennilerimle…”

Tüm Akkuş Halkımıza Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimi Sunarım.

 LÜTFİ  EFİL'DEN KAMPANYAMIZA DESTEK

BU YENİ MÜCADELEYE

ELİMİZDEN GELEN HERTÜRLÜ KATKIYLA

DESTEK VERECEĞİMİ BELİRTİR,

OKULUMUZUN EN KISA SÜREDE

EĞİTİME BAŞLAMASINA VESİLE OLMASI TEMENNİLERİMLE 

2004 YILINDA ARKADAŞLARIMIN ÖNERİSİYLE BELEDİYE BAŞKANI ADAYI OLMAYA KARAR VERDİĞİMDE; ÜNİVERSİTEDE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK DA ÇALIŞTIĞIMDAN OLSA GEREK, AKKUŞ İÇİN EN ÖNEMLİ HAYALİM, İLÇEMDE BİR YÜKSEKOKUL AÇILMASI İDİ. BU YÖNDEKİ ÇABAMIZ, HENÜZ ORDU ÜNİVERSİTESİ KURULMADAN BAŞLADI. YİBO'NUN AÇILIŞI NEDENİYLE 2005'TE İLÇEMİZE GELEN DÖNEMİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN HÜSEYİN ÇELİK'E YÜKSEKOKULUN AÇILMASI PLANLANAN SEKA ARAZİSİNİ GEZDİRDİK. 2006'DA ORDU ÜNİVERSİTESİNİN KURULMASINDAN HEMEN SONRA, AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİN İLÇEMİZE DAVET ETTİĞİMİZ REKTÖR PROF.DR.HALUK KEFELİOĞLU'NA; MİLLETVEKİLLERİMİZ SAYIN MUSTAFA HAMARAT VE SAYIN EYÜP FATSA'NIN DA HUZURLARINDA, AKKUŞ EŞRAFI VE PROTOKOLÜNÜN DE YERALDIĞI BİR ORTAMDA, BAŞVURU DİLEKÇEMİZİ AKKUŞ BELEDİYESİ OLARAK ARZETTİK.

2007 YILINDA ORDU ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDA,

2008'DE DE YÖK TARAFINDAN ONAYLANAN AKKUŞ MESLEK YÜKSEKOKULU,

2008 YILINDA RESMEN KURULDU.

BELEDİYEMİZ HEMEN SEKA ARAZİSİNİN TAHSİS BAŞVURUSUNU YAPTI.

ARDINDAN DA EK DERSLİK BİNASI İNŞAATINI TAMAMLADI.

İLÇEDE BÜYÜK BİR HEYECAN VE MOTİVASYON OLUŞTURDU BU DURUM.

KÜLTÜREVİ, HAMAM-SAUNA, HALISAHA VE TOPLU KONUT GİBİ YÜKSEKOKULA LOJİSTİK ALTYAPI OLUŞTURACAK ÇALIŞMALAR DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BU SÜREÇTE İKTİDAR VE ANAMUHALET PARTİSİ İLÇE BAŞKANLARI, MİLLİ EĞİTİM YETKİLİLERİ, ESNAF ODASI BAŞKANI VE DİĞER YETKİLİLERDEN OLUŞAN YÜKSEKOKUL KOMİSYONU KURULDU.

KURUCU MÜDÜRÜ DE ATANAN YÜKSEKOKUL HUSUSUNDA, BİZİM DÖNEMİMİZ SONRASINDA DA TAHSİS İŞLEMLERİ, DERNEK KURULUŞU, BÖLÜM BAŞVURUSU VE YURTLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI.

ANCAK TAHMİNLERİM VE BEKLENTİLERİM DOĞRULTUSUNDA 2010 ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİ KABUL ETMESİ GEREKEN YÜKSEKOKULUMUZ, ORDU ÜNİVERSİTESİNİN ONAYLADIĞI İLK YÜKSEKOKUL OLMASINA RAĞMEN(ÜNYE VE FATSA YÜKSEKOKULLARINI KTÜ ONAYLADI) HALA ÖĞRETİME BAŞLAYAMADI.

BU DURUM EN ÇOK ŞAHSIMI ÜZMEKTEDİR.

YÜKSEKOKUL KONUSUNDA; GEREK KURULUŞ, GEREK TAHSİS VE TADİLAT İNŞAATLARI ESNASINDA EN FAZLA GAYRETİ GÖSTEREN VE GÜNDEM OLUŞTURAN BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE KANAAT ÖNDERİ OLARAK AKKUŞ İLÇESİ İNTERNET SİTESİ'NİN EMEKLERİ HERKESTEN BÜYÜKTÜR. BU HERKES TARAFINDAN DA GÖZLEMLENEN BİR REALİTEDİR AYNI ZAMANDA.
BU VESİLE İLE YÜKSEKOKULUMUZLA İLGİLİ EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER; BAŞLATMIŞ OLDUĞUNUZ BU YENİ MÜCADELEYE ELİMİZDEN GELEN HERTÜRLÜ KATKIYLA DESTEK VERECEĞİMİ BELİRTİR, OKULUMUZUN EN KISA SÜREDE EĞİTİME BAŞLAMASINA VESİLE OLMASI TEMENNİLERİMLE,

NEZDİNİZDE TÜM AKKUŞ HALKIMIZA SAYGI, SEVGİ VE HÜRMETLERİMİ SUNARIM…

 

KAMPAMYAMIZA VERDİĞİMİZ DESTEKTEN SONRA

BİR KAÇ HUSUSU DA İFADE ETMEK İSTİYORUM

BU MÜCADELEDE ÖNCELİKLE TIKANAN AŞAMALARI İYİ TESBİT ETMEK LAZIM.. BAZI SPEKÜLASYONLARIN AKSİNE SİYASİ İRADENİN TAM ANLAMIYLA OLUMLU DÜŞÜNDÜĞÜNE İNANIYORUM. GEREK BÖLGE MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN MUSTAFA HAMARAT'IN, GEREKSE ŞİMDİKİ BELEDİYE YÖNETİMİNİN BU KONUDAKİ GAYRETLERİ GAYET OLUMLUDUR. BU ANLAMDA SÜRECİ POZİTİF GÖTÜRMEK, SUÇLU VE SORUMLU ARAMAMAK, İLERİYE DÖNÜK HAREKET ETMEK DURUMUNDAYIZ. BAZI İLÇELER YÜKSEKOKUL HUSUSUNDA BİZİ ÖRNEK ALDILAR, HATTA BAZILARININ BAŞVURU DİLEKÇELERİNİ BİLE BELEDİYE BAŞKANI ARKADAŞLARLA BİRLİKTE YAZDIK, ONLAR BİZDEN SONRA KURULMALARINA RAĞMEN AÇILDI. BİZDEKİ SORUNUN DAHA ÇOK BÖLÜM SEÇME KONUSUNDA YAŞANDIĞINA İNANIYORUM. ŞU AN İTİBARİYLE ALTYAPIDA SORUN BULUNMAMAKTADIR. YURT HUSUSUNDA ZATEN SORUN YAŞANMAZ, BEN AKKUŞLULARIN EVLERİNDE BİLE ÖĞRENCİLERE KUCAK AÇACAKLARINA İNANIYORUM. BÖLÜM KONUSUNDA YÖK'ÜN TEREDDÜT GÖSTERDİĞİNE İNANIYORUM. ÇÜNKÜ BAZI BÖLÜMLER AÇILSA BİLE TALEP EDİLMİYOR. ÖZELLİKLE AĞAÇİŞLERİ, ORMANCILIK, SU ÜRÜNLERİ, ZİRAAT..GİBİ BÖLÜMLERİN RAĞBET GÖRMEDİĞİ, AÇILAN BAZI BÖLÜMLERİN KAPATILMAK ZORUNDA KALDIĞI BİLİNİYOR..

GÜNÜMÜZDE GEÇERLİLİĞİ OLAN VE ÇOKÇA TALEP EDİLEN SAĞLIK, ELEKTRİK, BİLGİSAYAR.. GİBİ ARA ELAMAN SIKINTISI OLAN BRANŞLAR ZORLANMALI VE BU YÖNDE YETKİLİLER NEZDİNDE ÇABA SARFEDİLMELİDİR…

LÜTFİ EFİL

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. Ben İstanbul da yaşayan bir Akkuş’lu olarak başkanımın icratlarını hem duydum hemde Akkuşa gittiğimde yakından görme fırsatım oldu. Son zamanların en hızlı yükselişini ve milletin tekrar dirilişini, insanların Akkuşa gitme sevdasını Sayın Lütfi EFİL Başkanım uyandırdı. Benim düşüncem bizim imzamızla bu Okul işinin olmayacağı, bir akıl adamı olarak Sayın Başkanımın gelecek seçimde Başkan Olması İçin İmza toplayalım, Sesimizi Başkanımıza duyuralım. İnanıyorum ki Sayın Lütfi EFİL Başkan da bu seslere kulak verecektir. Sayın Lütfi EFİL olduğunda herkes taşın altına alini sokmaktan kaçınmayacaktır. Güzel ilçemizin Başkanla ne kadar hızlı gelişebileceğini herkes görecektir.

  2. Sayın başkanım, akkuşta yüksekokulun açılmasına eğer ki sizin öncülüğünüz olmaz ise açılacağı düşüncesinde değilim, okulun bu aşamaya gelmesine kadar hayli gayretlerinizi duyuyordum, keşke 2. dönem de akkuşta belediye başkanı olsaydınız da okulun açılmasına öncülük etseydiniz, okulun açılması için imza kampanyası düzenleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, ancak kusura bakmasınlar, akkuşta bizim sesimizi kimse duymuyor, uğraşıların boşuna olduğunu düşünüyorum, hep duyduğum lütfi efil olsaydı yüksekokul akkuşta açılırdı diyorlar. haydi başkanım sen gelmeden yüksekokul açılamaz, akkuş birdahaki seçimde belediye başkanı olarak seni bekliyor, o zaman yüksekokul açılır, biz beklemeye alışığız, 2 yıl sizi bekleriz, biz sabırlı kişileriz, sabrın sonu selamettir diyor, 2o14 yılının belediye başkanı olarak SİZİ BEKLİYORUZ, AKKUŞ internet sitesini imza kampanyası düzenlemesi nedeniyle kutluyorum, inşallah hayırlı sonuç alınır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar