22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. altun bayram

  bu olay acı bir durum ve bunu hoş karşılamak akıl işi değil eğer buradaki ormanlık alan yok oluyorsa orman işletme bir hektar yok olan yerine aldığı parayla 3-5 hektar ormans kazandırıyormu, yada akkuşun çam ormanlarının bakımı yenilenmesi ve büyütülme çalışması yapılıyormu, yada buradaki işlerde ve ünye çimentonun merkezinde nekadar akkuşlu çalıştırılıyor başka bir öneri akkuş meslek okulunun yurdunu ünye çimento yapamazmı, veya birkaç köyokulunu tadilat ve düzenlemesi yapılamazmı hele hele akkuşa bir meslek lisesi açılamazmı bunun binasını ünye çimento yapamazmı yada bütün çalışmalar ve sözleşmeler iptal edilip akkuş kendi işletme tesisini kursa ilçenin ekonomik yapısı nasıl olur hayal bile edilemez işsizlik kalmaz işcisinden nakliyesine teknikerinden mühendisine satış pazarlama hammadde alımına kadar bir sürü birim ve insan iş aş sahibi olur. burada akkuşun çıkarları gözetilmeli akkuşu yönetenlerin buişe bir elatmaları gerekir fikrinde olduğumu beyan ve arz ederis. saygılarımla altun bayram

  Yanıt
 2. yılmaz efil

  akkuştaki toprak çimento yapımında sadece kaynaştırıcı(yapıştırıcı)olarak kullanılıyor.bu da çimentonun %5 ini oluşturuyor.asıl hammaddenin akkuşta bulunmadığı söyleniyor.ayrıca ÇED raporları nedeniyle bir İL e birden fazla çimento fabrikasına ruhsat verilmiyor.bu konuyla alakalı lütfi efil çok araştırmalar yaptırdı bir netice alınamadı

  Yanıt
 3. senanur çam

  Her sene bu bölgeden geçerken, çiğerlerim yanıyor. Akkuş elindeki hammaddeyi sahip çıkmayıp, bir çimento fabrikası kurup kendi işletmeyip çimento toprağını başka yere verdiği için üzülürüm.

  Kırılan Ormanları Görünce Üzülürüm

  Toprağın olduğu bölgedeki köylere destek çıkılmadığı için üzülürüm.

  Hammaddeyi alıp gidiyorlar ama Akkuş ile Toprak alınan yere kadar ki 5 KM mesafilik yolu neden Ünye Çimento Asfaltlı yol yapmıyor dile üzülürüm.

  Kamyonların çok yüklü olduğu için yolları devamlı bozmasına üzülürüm.

  Komyonların gidip gelirken yaptığı tozun ağaçların yapraklarına yapışan tozu görünce vede yeşilin renginin toprak rengi olduğunu görünce üzülürüm.

  Orman İşletmesinin Yaptığı anlaşmanın bir ilçenin çıkarları mı yoksa bir ilçenin elimdeki hammaddenin elinden alınışı mı diye üzülürüm.

  2010 yılı Ağustos ayının başında da bölgeden geçerken çektiğim fotoğrafları sizlere paylaşıyorum. O bölgeden geçip de yüreği sızlamayan varsa söylesin.

  Hakkını aramayan Akkuşlunun, bunun hesabını ahirete vereceğinin bilincinde olmasını bilmesini isterim.

  Akkuş’un bir evladı olarak ve Akkuş İnternet Sitesi olarak elimizden geleni yapıp dikkatleri bu konuya çekmeye çalışıyoruz. Sizlerde bir iki cümle görüşlerinizi yazarsanız seviniriz.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ