15 Ağustos 2022 Pts

Bu Market Sizce Ne Yapıyor?

Bu Market Sizce Ne Yapıyor?

Hiç Ekmek Almadık.

Ama başka şeyler aldık.

128,95 Liralık Alışverişe Ekmek Fişi Kesmiş

Ankara İli Çankaya İlçesi Seyranbağları Bağlar Caddesi No: 109/B  adresinde bulunan TURUNCU MARKET‘ten 16.12.2017 günü alışveriş yaptık. Aldığımız şeylerin içinde ekmek kesinlikle yoktu. Herşey kasadan okunarak geçti. Paramızı ödedik. Elimize fişlerimiz verdiler. Acelemiz olduğu için fişleri poşet içine koyduk marketten ayrıldık. Eve gidince fişleri kontrol ettik. aldığımız ürünler karşılığında ekmek fişinin kesildiğini gördük. Konuyu biraz derinlemesine incelediğimizde ekmeğinin KDV’sinin % 1 olduğunu tespit ettik. Ama biz ekmek almamıştık. Bizim aldığımız ürünler içinde KDV’si çok farklı ürünler vardı. Örneğin Sabun, Pirinç, Tavuk, Makarna, Zeytin, Peynir gibi ürünler.

 

Markete gidip neden ekmek fişi kestiğini sorduğumda işte maaş kartı ile alış veriş yapıldığından böyle işlem yapılması gerektiği, yapılan işlemde sıkıntı olmadığı gibi sözler sarf edildi. Tartışmaya girmeden kendilerini şikayet edeceğimizi belirterek oradan ayrıldık. 31 Senelik memur değiliz biz. Üniversiteden İşletme Bölümünden de mezun değiliz. 54 yaşımızda ilk defa sanki maaş kartı ile alışveriş yapıyoruz. Marketçi ye  göre biz cahil, salak, her denilene inanan biriyiz ya!

 

Şimdi market işleten kardeşlerimize soruyorum. Buradaki gaye ne? Vergi kaçırma dışında ve daha az KDV vermemek için yapılan düzen dışında başka neler planlanmış olabilir.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
16AboneAbone Ol

Çok Okunanlar