21 Haziran 2024 Cum

Bu İkiliye Dikkat

Damyeri Köyüne Misafirhane Yapılıyor

damyerimisafirhane1.jpg
Bu İkiliye Dikkat


Beldelerden, Belediyelerden, Siyasetten ve Bürokrasiden Haberler Biraz Ara Verelim. Ne Dersiniz?

Şimdi Sıra Köylerde, Köyleri dolaşırken, Damyeri Köyünde 2 kişi dikkatimizi çekti.

Şimdi sizleri bu ikili ile tanıştıralım. Damyeri köyü Derebağ Mahallesinden Hüseyin KÖSE ve Mustafa DURSUNCU

Peki bu ikili ne yapmış da Akkuşlular ile ve Akkuşun Dünyaya açılan penceresinden dünyaya anlatılıyor.

Köyün gurbette yaşamını sürdüren bazı kişileri, Köylerinde önemli bir hizmete ihtiyaç olduğunu düşünmüşler ve bu hizmeti yapmak için çalışmalara başlamışlar. Ancak bu hizmetin yapılması için uygun bir yer gerekiyormuş. İşte bu aşamadan sonra yukarıda sözünü ettiğimiz ikili hemen bu hizmeti yapacak olan kişiler ile görüşerek belki de en değerli topraklarını hiç düşünmeden bu hizmet binası için bağışlamışlar. Hepimizin bildiği gibi bir karış toprağım gidecek diye yol vermeyenleri, köylüsünün içme suyu hortumunu tarlasından geçirmeyenleri yada böyle hizmet konularında yer lazım olunca değerinin üstünde tarlasına fiyat biçerek kar sağlamayı düşünenleri duyuyunca, bu dedelerimizin ellerini defalarca öpmek geliyor içimizden. Verdikleri topraklar yol için mi? Okul için mi? Camii için mi? elbette bu tür hizmetler içinde yer verirlerdi. Ancak belki de Akkuş köylerinde ilk defa yapılacak olan Köy Misafirhanesi ve Toplantı Salonu hizmet binası içindi.

Damyeri köyünde yapılmakta olan Misafirhaneyi gittik yerinde gördük. Neden köy yerine misafirhane yapılıyor. Kimler öncüleri oldular. Bizi evinde misafir edenler bu konuda ne düşünüyorlar. Şu anda inşaat ne aşamada çok yakında resimler ile sizleri bilgi vereceğiz. Bu hizmetin Akkuş Köylerine örnek bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Ya diğer 34 köy ve Beldeler siz ne zaman Misafirhane yaptıracaksınız?

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. site nin yeni tasarımı gayet güzel olmuş fakat düğencili köyüne ait fazla resim yok gene yobaşı köyünün her mahallesinin ayrı ayrı fotoğrafları olursa daha güzel olur reis_baba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar