15 Haziran 2024 Cts

Bir ailede 4 çocuk Okuyor. 3 Tanesi Akkuş Dışında Eğitim Görüyor. Bu Öğrencilere Acilen Burs Lazım. Sizde Katkı Yapmak İstermisiniz?

Akkuş'un bir köyünde ikamet ediyor. 4 Çocuğunu Okutuyor. Öğrencilere Acilen Burs Lazım  

 

İşte Akkuş'un ve ülkemizin Gelecekleri

Haberde Sözü Edilen Öğrencilerde Akkuş Yibo'dan

Mezun Olup, Akkuş Dışındaki Okullarda

Alınlarının Teri ile sınav kazanarak okumaktadırlar.

 

 Bir ailede 4 çocuk Okuyor.

3 Tanesi Akkuş Dışında Eğitim Görüyor.

Bir Tanesi Akkuş'ta

Bu Öğrencilere Acilen Burs Lazım

Sizde Katkı Yapmak İstermisiniz?

Sitemize ulaşan bir bir burs konusunu sizlere paylaşmak istedik. Akkuş'un bir köyünde ikamet ediyor. Çok az bir geliri var. Ama her şeye rağmen çocuklarını okutmak için çaba harcıyor. 4 Çocuğu var. Hepsi de başarılı, taktir ve teşekkür ile sınıflarını geçiyorlar. Akkuş'ta okurken bir şekilde masraflarını karşılamaya çalışıyordu. Ama çocuklarından 3 tanesi sınavlarda başarı göstererek Akkuş dışındaki illerdeki okullarda eğitim görmeye başlayınca sıkıntılar üst üstte geldi. Babanın çok az olan geliri bu öğrencilerin masrafını karşılamıyor.

Bazı yetkili kişiler ise defalarca söz verdikleri halde bu yavrulara burs temin etmemişlerdir.

O yetkili kişiler bu yavrulara sahip çıkmadı diye, bizde mi sahip çıkmayacağız. Akkuşluları daha tanıyamadı herhalde bazı kişiler. Akkuş kimseye baki değildir. O mevkiler de gelip gecicidir.

Bu çok başarılı çocukların-Öğrencilerin okudukları okulların adları- hangi illerde eğitim gördükleri ve ailesinin hangi köyde ikamet ettikleri sitemiz yönetiminde mevcuttur. Telefonlar mevcuttur.

Sizlerden maddi durumu iyi olup, bu öğrencilere destek vermek isteyen kişi ve kişiler ile kurumlar yada kuruluşlar sitemizin mail adreslerine yada telefon numaralarımızı aramanız halinde öğrencilerin babasının telefonu verilecektir.  Öğrencilerin babası ile destek vermek isteyenler birebir görüşeceklerdir.

Haydi Akkuş'un köylerinden çıkıp, başarılı bir şekilde okumak isteyen bu yavrulara desteklerimizi esirgemeyelim.

mail adresi: webmaster@akkusilcesi.com   yada  ihsancam64@hotmail.com

ayrıca haberin altına yorumlarınız ilave edebilirsiniz.

Related Articles

1 Yorum

  1. SAYIN SİTE YÖNETİMİ BU DUYARLILIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ BU AİLEYE NE GİBİ YARDIM GEREKİYOR AÇIKLANSA BELKİ HALKIMIZ DAHADA ILIMLI OLUR BELKİDE YARDIMLARINI ESİRGEMEYENLER BİLMEDİKLERİNDEN DOLAYI ÇEKİMSER KALIYOR YANİ NELER LAZIM SAYGILARIMLA ŞEVKİ GÖK

    SİTE YÖNETİMİ: Şevki bey, aile elinden geldiği kadarı ile giysi, yiyecek ihtiyaçlsrını ksrşılamaya çalışıyor. Öğrencilere harçlık ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamda vede izinlerde okudukları yerlerden köye geliş gidişlerinde vede okulun zaman zaman talep ettiği temizlik ücreti, vakıf aidatı vede perfonmans ödevleri için ihtiyaç olan malzemelerin karşılanması için maddi paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda bu öğrencilere burs vermek isteyenlerin desteklerine ihtiyaç vardır. Örneğin öğrencilere aylık 100 TL – yada 150 TL gibi burs vermek isteyenler olursa hemen babaları ile temasa geçireceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar