24 Mayıs 2024 Cum

Bilim Şenliğinde Akpınar Lisesi 3. Oldu

"Tarihte Yolculuk" adlı proje ile katılan Akkuş Akpınar Lisesi il 3. oldu

Ordu Bilim Şenliğine Sosyal Bilimler dalında

"Tarihte Yolculuk"

adlı proje ile katılan

Akkuş Akpınar Lisesi il 3. oldu

Okul Müdürü Cebrail YILDIRIM proje ile ilgili şunları söyledi.

 

“Tarih dersini daha eğlenceli hale getirerek sıkıcılığından kurtarmak ve bilgilerin daha kalıcı hale gelmesini sağlamak için tasarlanan oyunumuzu; okulumuz Tarih Öğretmeni Mehmet BALCI rehberliğinde 11 Sosyal sınıfı öğrencilerinden Serkan ÇAYIROĞLU ve Nuh Yasin GÜLER adlı öğrencilerimiz yaptılar.

                            

 

Dört köşesinde kale ve kaleler arasında bulunan kareden oluşmuş yolların bulunduğu oyun tahtası bulunmaktadır. Amaç bir kaleden çıkıp diğerini fethederek oyunu kazanmaktır. En az 2 en fazla 4 kişinin oynayabildiği oyunda bir kaleden diğerine gidebilmek için soru kartlarında bulunan soruları doğru yanıtlamak gerekir. Soru kartları ve oyun tahtasında ödül ve cezalar bulunmaktadır.( 3 kare ileri, iki kare geri, pas, joker, kale koruma kartı gibi.) Yarışmacılar soruları doğru cevaplarsa ödülleri yanlış cevaplarsa cezaları alacaklardır. Bu çerçevede hareket ederek diğer oyunculardan birinin kalesine girip sorulan soruyu da doğru cevaplarsa kaleyi fethedip oyunu kazanmaktadır.

     

 

Öğrencilerimizin amatör ruhla profesyonelce yaptıkları bu projemiz 24 Mayıs 2008 tarihinde il genelinde yapılan final yarışmasında il 3. olmaya hak kazanmıştır.

         

 

 Tamamı okulumuzun kısıtlı imkânları ile yapılan; görüntüsü ve mantığı ile jüri üyelerinin ve diğer katılımcıların büyük beğenisini toplayan projemizi sahiplenerek destek veren okulumuz öğretmenlerine ve projeyi yapan öğrencilerimize teşekkür ederiz.”

   

 

         28.05.2008 Çarşamba günü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedayi ALTUN Akpınar Lisesi Müdürlüğünü ziyaret ederek başta okul müdürü Cebrail YILDIRIM olmak üzere, Tarih Öğretmeni Mehmet BALCI’yı, öğrencileri ve öğretmenleri başarılarından dolayı kutladı.

Related Articles

4 YORUMLAR

  1. slm doslarım nasılsınız sissiz hayat olmuyor ailemi yani okulumu çok özledim yeni derginizi dört gözle bkliyorum herkeze bsşsrılar

  2. AKPINAR LİSESİ ÖĞRETMENLERİNİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM,AYRICA SERKAN ABİMİDE TEBRİK EDİYORUM.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.

  3. ben akpınar lisesi mezunuyum. ilk mezunlardanım ve ilk üniversiteyi bitiren oğrenciyim….
    okulumu tebrik ederim…çok gurur duydum.. mudurumuz cebrail yıdırıma ve akpınar lisesi oğretmenlerine okulumuza katkılarından dolayı tesekkurler ederim ve tabiki ogrencileri de..sunay demirci(giresun eğitim fakültesi)

  4. AKPINAR LİSESİNİ ÖĞRENCİLERİNİ,TARİH ÖĞRETMRNİNİ VE OKUL İDARESİNİ TEBRİK EDİYOR VE BAŞARILARINI DEVAMINI DİLİYORUM.HABERİ OKUYUNCA AKKUŞLU BİR EĞİTİMCİ OLARAK GURUR DUYDUM.
    ADEM EREN
    PURSAKLAR FERİDE BEKÇİOĞLU İ.Ö.O.ANKARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar