27 Kasım 2022 Paz

Bilgi Yarışmasına Kızılelma Okulu Damgasını Vurdu.

İlköğretim Okulları Bilgi Yarışmasından Öğrenciler kıyasıya yarıştılar. Okulların yarışmaya çok iyi hazırlandığı görüldü.

İLKÖĞRETİM OKULLARI BİLGİ YARIŞMASI 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması (4. ve 5. sınıflar arasında) 29 Mart Cumartesi günü Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Salonu’nda yapıldı.

Yarışmaya; İMKB YİBO, Akpınar YİBO, Cumhuriyet Kız YİBO, Fatih İÖO, Salman Merkez İÖO, Kızılelma İÖO, Çayıralan Yazıkıyısı İÖO, Seferli İÖO ve Damyeri İÖO olmak üzere 9 okulumuz katıldı. Bu yarışmada öğrencilerimize Türkçeden 4, Matematikten 4, Sosyal Bilgilerden 4, Fen ve Teknolojiden 4, Genel Kültürden 4 olmak üzere toplam 20 soru soruldu. Her doğru cevaba 10 puan verildi.

Yarışma saat 10;30’da başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinden sonra,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin KOCAKOÇ’un kısa konuşma yapması ile başladı. Konuşmasında: “Bu bilgi yarışmasında amaçlarının birinci kinci okulu belirlemek değil, öğrencilerimiz arasında birlikteliği sağlamak, köy ve beldelerden gelen öğrencilerimizi misafir etmek, onların birbirleriyle tanışmalarını sağlamak. Buraya katılma cesareti gösteren tüm öğrencilerimizin bu cesaretinden dolayı kutlar, tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.” Dedi.

Yarışmaya ilgi büyüktü. İlçe Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin KOCAKOÇ, İlçe Tarım Müdürü Azmi AŞÇI, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet DUMAN, Çayıralan Belediye Başkanı Azmi KOCAGÖZ, Kızılelma Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ, Okul müdürleri, Öğretmenlerimiz, öğrenciler ve vatandaşlar izlediler.

Bilgi yarışması ilk önce dokuz İlköğretim okulumuzun katıldığı 4. sınıflar arasında yapıldı. Büyük çekişmeye sahne olan bu yarışmada

Kızılelma İlköğretim Okulu 190 puan toplayarak birinciliği elde etti.

İkinciliği ise 180 puan toplayan İMKB YİBO ile Cumhuriyet Kız YİBO paylaştılar. Yedek soruların sorulması neticesinde Cumhuriyet Kız YİBO ikinciliği İMKB YİBO’da üçüncülüğü elde etti. Dördüncülüğü ise 170 puan puan toplayan Fatih İlköğretim Okulu, Akpınar YİBO ve Çayıralan Yazıkıyısı İlköğretim Okulu paylaştı. Alınan puanlara göre daha sonraki sıralamayı ise Seferli İÖO, Damyeri İÖO ve Salman Merkez İÖO oluşturdu. Bu yarışmanın en dramatik yönü ise son 3 soruya kadar tüm sorulara doğru cevap vererek birinciliği elinde bulunduran Akpınar YİBO, Genel Kültür alanında sorulan son üç sorunun üçüne de doğru cevap verememiş ve dördüncülüğü elde etmiştir.

Daha sonra ise yine 9 İlköğretim Okulu öğrencilerinin katıldığı beşinci sınıflar arası bilgi yarışması yapıldı. Bu yarışmada oldukça çekişmeli geçti. 190’ar puan toplayan Kızılelma İÖO ile Fatih İÖO’na sorulan yedek sorular neticesinde her iki okul öğrencilerinin doğru cevap vermesi üzerine jüri üyeleri birinciliği iki okulunda hak ettiğini söyledi. Birinciliği bu iki okulumuz paylaştı.

İkinciliği ise 180 puan toplayan Cumhuriyet Kız YİBO ile İMKB YİBO paylaştı. Akpınar YİBO 170, Salman İÖO, Seferli İÖO ve Çayıralan Yazıkıyısı İÖO 160 ve Damyeri İÖO 150 puan topladı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, Kaymakamlığımızca birer hediye ve Belediye Başkanımız Sayın Lütfi EFİL tarafından da Atatürk’ün “NUTUK” isimli eseri verildi.

Yarışmaya köy ve beldelerden katılan tüm öğrencilerimize Cumhuriyet Kız YİBO Müdürlüğü tarafından öğle yemeği ikram edildi.

Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.

İlköğretim Okulları Arası 6., 7. ve 8. sınıflar arası bilgi yarışması 5 Nisan 2008 Cumartesi günü yine Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Salonunda yapılacaktır.

Not: Kısa bir süre önce sitemiz manjet haberinde "KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKULUNDA NELER OLUYOR" diye başlık atmıştık. Devamında ise okulun internet sitesini sizlere tanıtmıştık. Ancak başarının bununla kalmayacağını biliyorduk. Bilgi yarışmasındaki birincilik başarısı da bu okula yeterli geleceğini sanmıyoruz. Sporda, sınavlarda ve daha bir çok alanlarda okulumuzun başarılarının devam edeceğine inanıyoruz.

Bir konunun daha altına çizelim site yönetimi olarak İlçemizdeki tüm okulların başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. TÜm Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm çalışanlarına güveniyoruz. Sitemizde Milli Eğitim ile ilgili çok daha başarı haberlerini yapacağımızı biliyoruz ve inanıyoruz. Yarışamaya katılan tüm okullar ve öğrencilerini kutluyoruz. Yarışamayı izlemeye gelerek öğrencilerimize moral veren herkesi çok teşekkür ediyoruz. Sözün özü Akkuş, Eğitimin Önemini ve Değerini çok iyi çözmüş ve emin adımlara gidiyor.

Related Articles

9 YORUMLAR

 1. Kızılelma beldesininde yıllar önce görev yapmış bir öğretmen olarak öğrencilerin kazanmış oldukları bu başarıları duydukça ve okudukça gurur duyuyorum.Emeği geçenleri kutlar.Başarıların devam etmesini dilerim
  Selami Hıdımoğlu
  İnönü İlköğretim Okulu
  Ünye

 2. Akkuş ilçesinde gerçekleştirilen ilköğretim okulları arası Bilgi Kültür Yarışmasını yine sitemizden öğrenmiş bulunuyorum. 24- 31 Mart tarihleri arası babam Zeykir KURU nun ani kalp rahatsızlığı nedeniyle site haberlerini zamanında takip edemediğim için yarışma sonuçlarını geç öğrendim.
  Başarılı bir organizasyon ve güzel bir faaliyet olduğuna inanıyorum.
  Bu vesile ile yapılan faaliyetlerde emeği geçen ve yarışmacı bütün öğrencilerimizi kutluyorum. Ayrıca dereceye giren Kızılelmalı öğrenci ve Öğretmenlerimizi de tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
  Mehmet Ali KURU
  Mimar Sinan İlköğretim Okulu
  Müd Yrd.
  ÇORUM

 3. sayın başkanım okulunuzun bilgi yarışmasında birinci olduğunu öğrendim seni ve okul yönetimini kutlar başarıların devamını dilerim.saygılarımla.erzincanlı yusuf çakar.

 4. İLÇEMİZDE OKULLAR ARASI 4. VE 5. SINIFLAR SEVİYESİNDE DÜZENLENEN BİLGİ YARIŞMASINDA GÜZEL BELDEMİZ KIZILELMA İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU BAŞARIDAN DOLAYI BİR KIZILELMALI OLARAK BÜYÜK GURUR DUYDUM.
  BU BAŞARIDA EMEĞİ GEÇEN BAŞTA OKUL MÜDÜRÜMÜZ MUSTAFA BEY OLMAK ÜZERE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARI VE ÖĞRENCİLERİ KUTLAR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.

 5. Hafta Sonu Akkuş’ta yapılan 4. ve 5. Sınıflar arası Bilgi Yarışmasında elde ettikleri başarıdan dolayı katılan okulumuz öğrencilerini, okul Müdürü Mustafa TETİK, emeği geçen 4. Sınıf Öğretmeni Cevat AKMAN ve 5. Sınıf Öğretmeni Mehmet YIKILMAZ’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yüreğinize ve emeğinize sağlık!

 6. Belediye olarak eğitime verdiğimiz desteğin, eğitime yaptığımız yatırımın birgün hasadını toplayacağımızı biliyorduk. Gelecekte Belediyemizin yaptığı en iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Asli görevlerimizin dışında eğitime verdiğimiz önem beldemiz açısından ilerki yıllarda farkedilecektir. Okulumuzdaki birlik ve beraberliğin, özverili çalışmanın ve başarıya kilitlenmenin meyveleri toplanmaya başlanmıştır. Bu Kızılelmalılar için önemli bir adımdır. Başarıların bundan sonrada adım adım geleceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin elde ettiği başarının bir tesadüf olmadığını önümüzdeki günlerde ve yıl sonunda da göreceğiz.
  Okulumuzda görev yapan başta okul Müdürü Mustafa TETİK bey olmak üzere tüm öğretmenlerimizi cani gönülden kutluyorum.

 7. yarışmaya katılan Kızılelma ilkögretim okulu öğrencilerini,degerli ögretmenleri ve okul müdürü Mustafa TETİK hocayı cani gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

 8. kızılelma ögrencilerini,ögretmenlerini ve sayın okul muduru MUSTAFA TETİK’İ tebrik ediyor ve başarının devamını diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
15AboneAbone Ol

Çok Okunanlar